dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Mořské panny ve sportu i v módě

Přidat na Seznam.cz
V létě 2022 vzdává móda hold mýtickým stvořením, které jsou oblíbené nejen u dětí. Jaké módní trendy jsou inspirované mořskými pannami a co je to mermaiding, se dozvíte v článku.

Zdroj: Pexels

Mýtický i kulturní odkaz

Mýtické bytosti byly vždy výbornou inspirací různých literárních i uměleckých děl. Móda není výjimkou. Tajemství i krása v podobně mořských pannen či jejich mužských protějšků je v současnosti hitem módních doplňků i kolekcí pro léto 2022. K tomu se přidává i nový sportovní trend zvaný mermaiding. Mořské panny jsou mýtická mořská stvoření. Napůl žena, napůl ryba. Věhlas získaly především v bájích námořníků odkud si svůj námět převzal do literatury pohádkář Hans Christian Andersen. V současné kultuře zaznamenaly boom v roce 1989, kdy Walt Disney uvedl do kin animovaný film Malá mořská víla.

Zdroj: Pexels

...ve světě módy...

Umělci se pravidelně noří do hlubin mořského světa, aby nacházeli další inspiraci, která by mohla být svým způsobem originální a přitom známá. Návrháři promítají mořské panny i do svých návrhů. Krásným příkladem je týden módy v Norsku. Hybatelem přehlídek byly značky Bloomingdale či Altuzarra kolekce ready-to-wear. Na přehlídce RTW 2023 to přímo hrálo námořnickou až průzračnou modrou. Nouze nebyla ani o podmořské motivy včetně tématických doplňků i šperků.

Zdroj: Harper's Bazaar

...inspirace krásou...

Mořské panny byly inspirací také pro svět krásy, přesněji řečeno v kadeřnictví. V roce 2021 ovládly tehdy ještě ne tak oblíbenou platformu Tik Tok návody na rybí (rybářský) cop či vlnky mořské panny. Jednalo se o účes střední a dlouhé délky a svého času jej nosila například Nicki Minaj nebo Khloe Kardashian.

Zdroj: Pexels

...i ve sportu...

V neposlední řadě se mýtická stvoření projevila i ve světě sportu. Jedná se o nový trend roku 2022. Tzv. mermaiding je plavání nejen pro ženy či dívky v obleku mořské panny. Plavání s monoploutví je mnohdy složitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Sport má dokonce vlastní světový šampionát v plavání jako mořská panna. Podle amerických statistik je tento trend oblíbený především u transgender osob, kteří se tak snadněji identifikují ve své roli v rámci společnosti. Na místě je však ale obezřetnost. Tento druh plavání je mnohem nebezpečnější než ostatní. Plavání je náročné na zadržení dechu, které nesprávně prováděno může mít za následek poškození mozku. Nohy má plavec svázány k sobě, tedy je mnohem menší prostor pro záchranu v případě tonutí.

Zdroj: Pexels

Přidat na Seznam.cz
MODNÍ TRENDY POHÁDKY MOŘSKÉ PERLY SPORT

Související články

Kolekce Puma a Vogue

PUMA A VOGUE SPOLEČNĚ VYTVOŘILI IKONICKOU KOLEKCI

Společnosti PUMA a VOGUE oznámily zahájení nové spolupráce, která spojuje svět sportu a módy do jedinečné kolekce.

Celý článek
Boty a obuv

SPRANDI TAKE CARE DAY S CCC KLUBEM

Být členem klubu CCC má výhody v podobě slev, ale také se můžete zúčastnit zajímavých akcí. Pojďte si prohlédnout, jaké odpoledne CCC ve spolupráci se značkou SPRANDI připravilo v rámci Take Care Day.

Celý článek

NÁVRHÁŘKA ZNAČKY PUMA HOVOŘÍ O UPCYKLACI

Návrhářka Nicole McLaughlin hovoří o své vášni pro upcyklaci v rámci platformy značky PUMA "She moves us".

Celý článek

5 účinných silových cviků pro ženy. Neboj se zvedat váhy!

I v dnešní době ženy stále bojují se názorem, že při zvedání vah se z nich stane svalovec. Opak je pravdou. Silový trénink rozvíjí převážně sílu, ale také tvaruje postavu, pomáhá při prevenci zranění a zlepšuje psychiku. Jaké jsou nejlepší cviky a na co je dobré při tréninku myslet?

Celý článek

PUMA se stává partnerem českého cyclingového projektu Aprés-fit blogerky Valentýny Procházkové

Globální sportovní značka PUMA podporuje i české sportovce a nově se stává partnerem indoorového cyclingového projektu Aprés-fit, jehož zakladatelkou je mladá lifestyle blogerka, nyní i certifikovaná instruktorka spinningu, Valentýna Procházková.

Celý článek

Naučte se nosit korzet podle celebrit

Módní korzet a džíny ovládají letošní léto. Nosí je mnoho žen po celém světě včetně oblíbených hereček. Jak na tento aktuální trend?

Celý článek

Pět letních kousků, bez kterých se toto léto neobejdete

Léto se blíží, a proto je na čase shrnout pět trendů, které budou definovat tuto sezónu. Podlehnete kouzlu průsvitných topů, sandálků s hranatou špičkou či oversized košilí a nebo si určíte vlastní trendy, jimiž se budete řídit? 

Celý článek

Zamilujte si znovu sedmdesátky! Jaké trendy se vrací na scénu?

Návrháři se rozhodli znovu oživit módní svět a vytvořili několik ikonických kousků, které zažily největší slávu v sedmdesátých letech. Disko éra plná metalických odstínů, zvonových kalhot nebo boho halenek je zpět v plné síle. 

Celý článek