dnes je 18.06.2019 a svátek má Milan

MUDr. Jan Bouda: Když odkvete přirozená krása, přichází na řadu plastická chirurgie

Přidat na Seznam.cz
MUDr. Jan Bouda působí jako plastický chirurg ve dvou známých klinikách estetické, kosmetické a plastické chirurgie v západních Čechách. My se ho ptáme na řadu zajímavých témat v oblasti plastických operací.

Pan doktor Jan Bouda se věnuje plastické chirurgii již 28 let. Pracuje jako vedoucí lékař pro kliniku estetické medicíny Medinel a jako plastický chirurg pro Institut klinické a estetické medicíny Asklepion v Plzni. Zkušený a kvalitní lékař, který se s úspěchem věnuje plastické, kosmetické a estetické chirurgii, je expertem ve svém oboru. Pozoruhodné informace z oblasti chirurgických úprav těla a obličeje přinášíme v dnešním interview. 

Jaký je nejčastější a nejoblíbenější zákrok mladých žen do věku 30 let?

Nejčastější a nejoblíbenější zákrok je augmentace - zvětšení prsou a liposukce - odsátí tuku.

Chodí k Vám také ženy mladší 20 let, které chtějí úpravy vzhledu a nepotřebují to?

Občas ano, ale je to vcelku řídký jev.

 Jaký je nejoblíbenější a nejvyhledávanější zákrok u mladých mužů do 30 let?

 U našich mužů v České republice je to liposukce a u cizinců navíc prodloužení penisu.

Co si osobně myslíte o přirozené kráse? Existuje nějaký ženský nebo mužský ideál? 

Přirozená krása je samozřejmě nejlepší, kde chybí nebo již odkvetla, tam nastupuje plastická chirurgie. Ideál krásy samozřejmě existuje, ale myslím si, že nikdy nemůže být univerzální. A každá kultura a v podstatě každý člověk má svůj ideál krásy.

Co si myslíte o posledním trendu zvětšování pozadí, ať už implantáty nebo vlastním tukem, jde o zákrok u nás populární nebo vůbec známý? V Americe se objevilo mnoho případů žen, které si za levnější cenu nechaly aplikovat průmyslový silikon a některé i zemřely. Myslíte, že jde o trend nahrazující populární plastiku prsou? 

Tento zákrok zvětšování pozadí je u nás známý. Populární možná je. Zatím však rozhodně nenahrazuje popularitu augmentace prsou.

Máte nějaký typ plastické operace nebo zákrok, který rád děláte?

Rád provádím korekci horních víček. Tuto považuji za velmi přínosnou operaci s malým rizikem a velkým efektem u naprosté většiny operovaných.

Pokud se klient dožaduje naprosto nesmyslného zákroku nebo opakovaných operací, lze takového klienta odmítnout? 

Každého lze teoreticky odmítnout. Důvody mohou být nejrůznější.

Jsou některé plastické operace v ČR zakázané oproti Americe, Brazílii?

Nevím, co by mohlo být vyloženě právně zakázáno, ale rozhodně minimálně se dělají u nás např. implantace umělých prsních nebo břišních svalů u mužů.

Zdroj; MUDr. Jan Bouda, medinel.cz, asklepion.cz, pinterest.com

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI INTERVIEW ROZHOVOR MUDR JAN BOUDA PLASTICKÁ CHIRURGIE ESTETICKÁ MEDICÍNA KOSMETICKÁ CHIRURGIE NÁZOR EXPERT PLASTICKÝ CHIRURG PLZEŇ MEDINEL ASKLEPION

Související články

Meghan Markle poprvé po porodu vystoupila na veřejnosti při slavnostním ceremoniálu a oblékla si Givenchy

Vévodkyně ze Sussexu se minulou sobotu objevila poprvé po porodu na veřejnosti. Vyjela si v tradičním královském kočáře se svým manželem princem Harrym a vévodkyní z Cambridge Kate na každoroční ceremoniál, který oslavuje královniny narozeniny. Meghan byla velmi šik. 

Celý článek

Finalisté soutěže PURE MODEL 2019 zabojují o kontrakt za více jak jeden a půl milionu korun

Česká Miss roku 2016, Andrea Bezděková je ambasadorkou modelingové soutěže a provází tak v rámci castingů všechny účastníky, kteří se mohou stát budoucími TOP modelkami a modely.

Celý článek

Hledáte program na tuto sobotu? Navštivte akci plnou módy, designu i dobrého jídla a pití

15. června pohltí holešovický Vnitroblock klíčová témata recyklace a udržitelnosti v každodenním životě. Akce, která se opakuje již po desáté, vždy však s jiným tématem, přiláká jistě spoustu kreativních duší.

Celý článek

Elegantní posilovací stroj slibuje úžasné výsledky a stačí jen 15 minut denně

Nový koncept fitness studia v Londýně představil revoluční posilovací stroj s názvem Hodiny. Podle manuálu stačí jen pouhých 15 minut denně na tomto stroji a výsledky se dostaví za měsíc.

Celý článek

Brazilská blogerka Camila Coelho přichází se svou vlastní značkou

Brazilská blogerka a influencerka Camila Coelho představuje svou vlastní značku oblečení. Její kolekce je silně ovlivněná diverzitou brazilských dívek a jejich temperamentu.

Celý článek

Slavné tenisové culíky, copy a jiné účesy

Spolu s French Open se na tenisových kurtech objevují nadějné i nejlepší hvězdy tenisu. Po celá desetiletí mají jednotlivé sportovkyně své vlastní profesionální účesy, Jako jsou copy, ale hlavně culíky! Prozkoumejte s námi, co která tenistka ráda nosí.

Celý článek

Tak vypadá království hollywoodské megastar Reese Witherspoon

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde nachází své útočiště slavné hollywoodské hvězdy? Jak tráví svůj volný čas například Reese Witherspoon? Pojďte s námi odhalit, kde a jak bydlí jedna z nejslavnějších blondýnek na světě.

Celý článek

Česká modelka Hana Jiříčková je hvězdou americké kampaně pro značku Nautica

Tuzemská krása slaví v Americe další úspěch, a to hned pro obrovský konfekční dům Nautica. Původem česká modelka Hana Jiříčková byla vybrána do letní kampaně, a je tak dokonalým ztvárněním námořnického života ve velkém stylu.

Celý článek