dnes je 28.05.2022 a svátek má Vilém

MUDr. Jan Bouda: Když odkvete přirozená krása, přichází na řadu plastická chirurgie

Přidat na Seznam.cz
MUDr. Jan Bouda působí jako plastický chirurg ve dvou známých klinikách estetické, kosmetické a plastické chirurgie v západních Čechách. My se ho ptáme na řadu zajímavých témat v oblasti plastických operací.

Pan doktor Jan Bouda se věnuje plastické chirurgii již 28 let. Pracuje jako vedoucí lékař pro kliniku estetické medicíny Medinel a jako plastický chirurg pro Institut klinické a estetické medicíny Asklepion v Plzni. Zkušený a kvalitní lékař, který se s úspěchem věnuje plastické, kosmetické a estetické chirurgii, je expertem ve svém oboru. Pozoruhodné informace z oblasti chirurgických úprav těla a obličeje přinášíme v dnešním interview. 

Jaký je nejčastější a nejoblíbenější zákrok mladých žen do věku 30 let?

Nejčastější a nejoblíbenější zákrok je augmentace - zvětšení prsou a liposukce - odsátí tuku.

Chodí k Vám také ženy mladší 20 let, které chtějí úpravy vzhledu a nepotřebují to?

Občas ano, ale je to vcelku řídký jev.

 Jaký je nejoblíbenější a nejvyhledávanější zákrok u mladých mužů do 30 let?

 U našich mužů v České republice je to liposukce a u cizinců navíc prodloužení penisu.

Co si osobně myslíte o přirozené kráse? Existuje nějaký ženský nebo mužský ideál? 

Přirozená krása je samozřejmě nejlepší, kde chybí nebo již odkvetla, tam nastupuje plastická chirurgie. Ideál krásy samozřejmě existuje, ale myslím si, že nikdy nemůže být univerzální. A každá kultura a v podstatě každý člověk má svůj ideál krásy.

Co si myslíte o posledním trendu zvětšování pozadí, ať už implantáty nebo vlastním tukem, jde o zákrok u nás populární nebo vůbec známý? V Americe se objevilo mnoho případů žen, které si za levnější cenu nechaly aplikovat průmyslový silikon a některé i zemřely. Myslíte, že jde o trend nahrazující populární plastiku prsou? 

Tento zákrok zvětšování pozadí je u nás známý. Populární možná je. Zatím však rozhodně nenahrazuje popularitu augmentace prsou.

Máte nějaký typ plastické operace nebo zákrok, který rád děláte?

Rád provádím korekci horních víček. Tuto považuji za velmi přínosnou operaci s malým rizikem a velkým efektem u naprosté většiny operovaných.

Pokud se klient dožaduje naprosto nesmyslného zákroku nebo opakovaných operací, lze takového klienta odmítnout? 

Každého lze teoreticky odmítnout. Důvody mohou být nejrůznější.

Jsou některé plastické operace v ČR zakázané oproti Americe, Brazílii?

Nevím, co by mohlo být vyloženě právně zakázáno, ale rozhodně minimálně se dělají u nás např. implantace umělých prsních nebo břišních svalů u mužů.

Zdroj; MUDr. Jan Bouda, medinel.cz, asklepion.cz, pinterest.com

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI INTERVIEW ROZHOVOR MUDR JAN BOUDA PLASTICKÁ CHIRURGIE ESTETICKÁ MEDICÍNA KOSMETICKÁ CHIRURGIE NÁZOR EXPERT PLASTICKÝ CHIRURG PLZEŇ MEDINEL ASKLEPION

Související články

Královna Alžběta II. má svou vlastní panenku Barbie. Se svým pravnukem Louisem tento týden oslavila hned několik událostí

Na počest královniných 96. narozenin vznikla originální panenka Barbie od Mattela. Nejdéle panující britská monarcha letos nebude mít o pocty nouzi. V červnu uběhne 70 let od jejího usednutí na trůn.

Celý článek

Karel Diviš, český dvojník Richarda Geera sází na klasiku

I čeští muži mají styl! Podnikatel nápadně podobný hollywoodskému herci, Karel Diviš, sází na klasiku. Do společnosti vyráží zásadně v obleku. Klasické kousky však kombinuje netradičním způsobem.

Celý článek

Co jsme se dozvěděli o manželce nejbohatšího fotbalisty světa Georgině Rodríguez z nového seriálu Netflix

V únoru zveřejnil Netflix sérii s názvem I am Georgina. Úspěšná minisérie pojednává o ženě nejbohatšího fotbalisty světa. Takže kdo je vlastně opravdová Georgina Rodríguez?

 

Celý článek

Fashion influencerka Mirka Dobiš & FashionSpy: Čím jsem starší, tím víc mě baví základní kousky

Blogerka, máma a módní guru. Slovenská módní stylistka a také fashion influencerka Miroslava Dobiš Michalková je známá pod přezdívkou FashionSpy na svém Instagramu. Stojí za desítkami stylingových reklam, filmů a videoklipů a na svých sociálních sítích a blogu inspiruje ostatní ženy a radí, jak se oblékat.

Celý článek

Věřím v globální úspěchy českých firem, říká ex-šéfka českého EY Magdalena Souček

Magdalena Souček patří k tvářím českého businessu. Se zkušenostmi ze zahraničí vybudovala v Česku pobočku jedné z největších poradenských společností na světě - Ernst & Young. Povídali jsme si s ní o minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Celý článek

Valentino v jarní kampani sází na krásné a dlouhé nohy zpěvačky a herečky Zendaya

Kontrastní modely z jarní kampaně značky Valentino s názvem Rendes-Vous pro jaro 2022 přináší nejenom hvězdu, kterou miluje zejména mladá generace.

Celý článek

Helena Houdová: Žiju a tvořím to, pro co jsem se narodila

Heleně Houdové trvalo pětatřicet let, než se její život změnil od základů a začala se věnovat koučingu posvátné sexuality. „Vedla mě k tomu potřeba být konečně ve své vlastní síle, tedy následovat sebe. Vyléčit si vztah se svou sexualitou. Být opravdu šťastná,“ říká Helena, která se vzdala kariéry modelky a odstěhovala se na Bali. 

Celý článek

Francouzský designér navrhl kolekci pro JK Klett s názvem Black and White by Dorian Meyer

Úspěšná návrhářka Jitka Klett do svého týmu na půl roku přizvala mladého designéra z Francie. Jak se Dorianovi líbila stáž v Česku a co by rád z české módy přiblížil Francouzkám?

Celý článek