dnes je 24.01.2020 a svátek má Milena

MUDr. Jan Bouda: Když odkvete přirozená krása, přichází na řadu plastická chirurgie

Přidat na Seznam.cz
MUDr. Jan Bouda působí jako plastický chirurg ve dvou známých klinikách estetické, kosmetické a plastické chirurgie v západních Čechách. My se ho ptáme na řadu zajímavých témat v oblasti plastických operací.

Pan doktor Jan Bouda se věnuje plastické chirurgii již 28 let. Pracuje jako vedoucí lékař pro kliniku estetické medicíny Medinel a jako plastický chirurg pro Institut klinické a estetické medicíny Asklepion v Plzni. Zkušený a kvalitní lékař, který se s úspěchem věnuje plastické, kosmetické a estetické chirurgii, je expertem ve svém oboru. Pozoruhodné informace z oblasti chirurgických úprav těla a obličeje přinášíme v dnešním interview. 

Jaký je nejčastější a nejoblíbenější zákrok mladých žen do věku 30 let?

Nejčastější a nejoblíbenější zákrok je augmentace - zvětšení prsou a liposukce - odsátí tuku.

Chodí k Vám také ženy mladší 20 let, které chtějí úpravy vzhledu a nepotřebují to?

Občas ano, ale je to vcelku řídký jev.

 Jaký je nejoblíbenější a nejvyhledávanější zákrok u mladých mužů do 30 let?

 U našich mužů v České republice je to liposukce a u cizinců navíc prodloužení penisu.

Co si osobně myslíte o přirozené kráse? Existuje nějaký ženský nebo mužský ideál? 

Přirozená krása je samozřejmě nejlepší, kde chybí nebo již odkvetla, tam nastupuje plastická chirurgie. Ideál krásy samozřejmě existuje, ale myslím si, že nikdy nemůže být univerzální. A každá kultura a v podstatě každý člověk má svůj ideál krásy.

Co si myslíte o posledním trendu zvětšování pozadí, ať už implantáty nebo vlastním tukem, jde o zákrok u nás populární nebo vůbec známý? V Americe se objevilo mnoho případů žen, které si za levnější cenu nechaly aplikovat průmyslový silikon a některé i zemřely. Myslíte, že jde o trend nahrazující populární plastiku prsou? 

Tento zákrok zvětšování pozadí je u nás známý. Populární možná je. Zatím však rozhodně nenahrazuje popularitu augmentace prsou.

Máte nějaký typ plastické operace nebo zákrok, který rád děláte?

Rád provádím korekci horních víček. Tuto považuji za velmi přínosnou operaci s malým rizikem a velkým efektem u naprosté většiny operovaných.

Pokud se klient dožaduje naprosto nesmyslného zákroku nebo opakovaných operací, lze takového klienta odmítnout? 

Každého lze teoreticky odmítnout. Důvody mohou být nejrůznější.

Jsou některé plastické operace v ČR zakázané oproti Americe, Brazílii?

Nevím, co by mohlo být vyloženě právně zakázáno, ale rozhodně minimálně se dělají u nás např. implantace umělých prsních nebo břišních svalů u mužů.

Zdroj; MUDr. Jan Bouda, medinel.cz, asklepion.cz, pinterest.com

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI INTERVIEW ROZHOVOR MUDR JAN BOUDA PLASTICKÁ CHIRURGIE ESTETICKÁ MEDICÍNA KOSMETICKÁ CHIRURGIE NÁZOR EXPERT PLASTICKÝ CHIRURG PLZEŇ MEDINEL ASKLEPION

Související články

Sophia Amoruso: Kariéra připomínající jízdu na horské dráze

Dnes společně nahlédneme do života ženy, která si prošla typickým americkým snem. Sophia díky své kreativitě a úsilí vybudovala módní impérium. Ale co se stalo pak?

Celý článek

Jak ovlivní módní průmysl odchod Meghan a Harryho z královské rodiny?

Touha žít vlastní život a věnovat se projektům, které je naplňují, je obrovská. Jaký dopad bude mít pro módní průmysl případný odchod Prince Harryho a jeho ženy Meghan Markle z královské rodiny?

Celý článek

Československá návrhářka Jitka Klett odstartovala rok 2020 v Karibiku

O Jitce Klett je známé, že ráda cestuje a hledá inspiraci v zahraniční. A také, jak lépe si osladit začátek nového roku než dovolenou na jednom z Karibských ostrovů.

Celý článek

Nejhezčí beauty looky ze Zlatých glóbů

Nový rok, nová sezóna a první hollywoodská událost - to jsou Zlaté glóby. Každoroční přehlídka okouzlujících dam. A že jich bylo! My se tentokrát zaměřili na ty nejhvězdnější beauty looky.

Celý článek

Pět nejlépe placených žen Instagramu v roce 2019

Nový seznam odhaluje pět nejlépe placených instagramových influencerek roku 2019. Sociální měna dostává v tomto pojetí nový význam.

Celý článek

Hvězdný styl Victoria Beckham od 90. let až po současnost

Tehdejší popová zpěvačka, dnešní uznávaná módní návrhářka, Victoria Beckham ušla opravdu dlouhou cestu. Podívejte se společně s námi na rekapitulaci jejího osobního stylu za posledních více než dvacet let.

Celý článek

Top 5 nejkrásnějších šatů českých princezen

Vánoce jsou svátky klidu a pohody a málokdo z nás si je dokáže představit bez tradičních českých vánočních pohádek, jejichž rozměr by mohl být i světovým unikátem. Zaměřili jsme se tedy právě na české pohádky a zmapovali pro vás nejkrásnější šaty českých princezen.

Celý článek

10 vánočních pohádek a filmů, o kterých jste nevěděli všechno

Věděli jste, že princ Pavel Trávníček v nejoblíbenější vánoční pohádce Tři oříšky musel být kvůli svému moravskému přízvuku předabován? Nebo že představitelka Jasněnky skončila po souboji s čarodějnicí Helenou Růžičkovou s přeraženou čelistí a otřesem mozku? Pronikněte s námi do zákulisí českých pohádek.

Celý článek