dnes je 25.08.2019 a svátek má Radim

MUDr. Jan Bouda: Když odkvete přirozená krása, přichází na řadu plastická chirurgie

Přidat na Seznam.cz
MUDr. Jan Bouda působí jako plastický chirurg ve dvou známých klinikách estetické, kosmetické a plastické chirurgie v západních Čechách. My se ho ptáme na řadu zajímavých témat v oblasti plastických operací.

Pan doktor Jan Bouda se věnuje plastické chirurgii již 28 let. Pracuje jako vedoucí lékař pro kliniku estetické medicíny Medinel a jako plastický chirurg pro Institut klinické a estetické medicíny Asklepion v Plzni. Zkušený a kvalitní lékař, který se s úspěchem věnuje plastické, kosmetické a estetické chirurgii, je expertem ve svém oboru. Pozoruhodné informace z oblasti chirurgických úprav těla a obličeje přinášíme v dnešním interview. 

Jaký je nejčastější a nejoblíbenější zákrok mladých žen do věku 30 let?

Nejčastější a nejoblíbenější zákrok je augmentace - zvětšení prsou a liposukce - odsátí tuku.

Chodí k Vám také ženy mladší 20 let, které chtějí úpravy vzhledu a nepotřebují to?

Občas ano, ale je to vcelku řídký jev.

 Jaký je nejoblíbenější a nejvyhledávanější zákrok u mladých mužů do 30 let?

 U našich mužů v České republice je to liposukce a u cizinců navíc prodloužení penisu.

Co si osobně myslíte o přirozené kráse? Existuje nějaký ženský nebo mužský ideál? 

Přirozená krása je samozřejmě nejlepší, kde chybí nebo již odkvetla, tam nastupuje plastická chirurgie. Ideál krásy samozřejmě existuje, ale myslím si, že nikdy nemůže být univerzální. A každá kultura a v podstatě každý člověk má svůj ideál krásy.

Co si myslíte o posledním trendu zvětšování pozadí, ať už implantáty nebo vlastním tukem, jde o zákrok u nás populární nebo vůbec známý? V Americe se objevilo mnoho případů žen, které si za levnější cenu nechaly aplikovat průmyslový silikon a některé i zemřely. Myslíte, že jde o trend nahrazující populární plastiku prsou? 

Tento zákrok zvětšování pozadí je u nás známý. Populární možná je. Zatím však rozhodně nenahrazuje popularitu augmentace prsou.

Máte nějaký typ plastické operace nebo zákrok, který rád děláte?

Rád provádím korekci horních víček. Tuto považuji za velmi přínosnou operaci s malým rizikem a velkým efektem u naprosté většiny operovaných.

Pokud se klient dožaduje naprosto nesmyslného zákroku nebo opakovaných operací, lze takového klienta odmítnout? 

Každého lze teoreticky odmítnout. Důvody mohou být nejrůznější.

Jsou některé plastické operace v ČR zakázané oproti Americe, Brazílii?

Nevím, co by mohlo být vyloženě právně zakázáno, ale rozhodně minimálně se dělají u nás např. implantace umělých prsních nebo břišních svalů u mužů.

Zdroj; MUDr. Jan Bouda, medinel.cz, asklepion.cz, pinterest.com

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI INTERVIEW ROZHOVOR MUDR JAN BOUDA PLASTICKÁ CHIRURGIE ESTETICKÁ MEDICÍNA KOSMETICKÁ CHIRURGIE NÁZOR EXPERT PLASTICKÝ CHIRURG PLZEŇ MEDINEL ASKLEPION

Související články

Chanel zvažuje zrušení své Cruise show v Hong Kongu kvůli eskalujícím protestům

Před více než měsícem oznámila značka Chanel, že chystá speciální módní přehlídku Cruise 2020 v Hong Kongu. Přehlídka měla proběhnout 6. listopadu. Kvůli eskalujícím pouličním protestům však Chanel zvažuje, že přehlídku zruší.

Celý článek

Co jste nevěděli o Coco Chanel

Kdo by neznal geniální návrhářku, která předběhla svou dobu. Dala ženám nezávislost, sebevědomí i důležitost. Některá fakta však veřejnosti unikla. Pojďte se s námi podívat na 10 věcí, které jste nevěděli o Coco Chanel.

Celý článek

Disney objevuje mladé návrhářské talenty

Není Disney jako Disney. Zatímco nejslavnější kreslené pohádky tvoří profesionálové v Disney Productions, hrané disneyovské pohádky můžete zhlédnout na Broadwayi. Právě zde dali šanci mladým návrhářským talentům, aby ukázali svou fantazii.

Celý článek

The White Shirt Project ke vzpomínce na Karla Lagerfelda

Kolegové, přátelé, rodina a příznivci, letos zesnulého módního návrháře a kreativního ředitele Chanel Karla Lagerfelda, se rozhodli na jeho počest vytvořit unikátní MeziThe White Shirt Project. Mezi hlavními iniciátory projektu je spoustu hvězdných jmen.

Celý článek

Letní Letná byla odstartována, navštivte do konce prázdnin nový cirkus

Cirkus tak trošku jinak. Minulý týden odstartoval 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Bohatý program plný nejenom divadelních představení si můžete užít každý den až do 1. září 2019.

Celý článek

Šaty by měly být pohodlné, decentní a zároveň rafinovaně sexy, říká návrhářka Lenka Jurigová

Chystáte svatbu? Ať už svou nebo třeba kamarádčinu a sháníte vhodné šaty? Máme pro vás jeden perfektní tip, návrhářka Lenka Jurigová vám ušije pohádkové šaty plné ženskosti a elegance.

Celý článek

Freddie Mercury: královna všech královen

Vyhýbal se všem stereotypům. Svým životem ovlivnil několik generací. Řeč je o frontmanovi kapely Queen, Freddiem Mercury. Extravagantní styl se projevoval i v jeho oblékání a na kontě má tak několik nadpozemských outfitů. Pojďte si s námi připomenout tuto osobnost světové hudby.

Celý článek

Rozhovor s kreativní dvojicí známou jako Ester&Josefina

Ester a Josefina, kreativní duo, které zná nejen český instagram! Instagramerky, autorky knihy, majitelky módních kolekcí, pořadatelky besed. A mnoho dalšího… Co znamená značka Ester&Josefina? Vyzpovídali jsme holky v rozhovoru pro móda.cz.

Celý článek