dnes je 07.07.2020 a svátek má Bohuslava

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Přidat na Seznam.cz
Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Začátkem tohoto týdne ukázaly svou módní show čtyři české návrhářky společně se zahraničním hostem Steff McGrath a její značkou Someting Wicked.

Již počtvrté proběhla módní akce Fashion Stars Night v prostorách Pražské křižovatky, kde byli opakovaně všichni vystupující i hosté spokojeni. Projekt, který si své počátky datuje do roku 2003 je zase o pořádný kousek dál a tentokrát nám představil nejnovější kolekce návrhářek Heleny Mertlové, Martiny Karafiátové, tvořící pod značkou Silky Gang, Mirky Talavaškové s její značkou Talabaya, Vlastiny Svátkové, o které jsme vám nedávno psali a také kolekci zahraniční návrhářky Steff McGrath.

Akce s publikem čítajícím více jak 500 pozvaných hostů, přinesla nejenom módní show, ale také živý hudební doprovod a magickou atmosféru. Osvícený hlavní lodi kostela zabralo téměř 100 reflektorů zavěšených na konstrukci delší než 100 metrů.

Úžasnou přehlídku hned ze startu představila známá česká návrhářka Helena Mertlová, jejíž šaty opět přinesly jistotu v lehkosti střihu i zpracovaní z kvalitních materiálů. Mertlová je designérkou respektující ženskou siluetu, kdy sama ráda podtrhne ženské křivky. Kolekce svatebních šatů, které na této módní události návrhářka představila, brala dech! Minimalistická krása, ladnost a elegance jsou tím, co Helena Mertlová nese do roku 2020. Střihy inspirované antikou doprovázely krémové odstíny v kontrastu s červenými šaty. Helena Mertlová svým zpracováním ani výběrem luxusních materiálů rozhodně nezklamala. Její práce nás opakovaně nadchla.

Druhou kolekci představila velmi mladá značka Silky Gang, pod kterou najdeme návrhářku Martinu Karafiátovou, která pracuje výhradně s hedvábím a nebojí se do něj zapojit své nadšení pro ilustrace. Její kolekce vznikla v limitované sběratelské sérii a není pochyb, že o ní bude zájem. V kolekci se inspirovala obrazy Joana Miró, které zasadila do barev oproti základové černé linii.

Za třetí kolekcí stála britská ambasadorka, mladá návrhářka Steff McGrath, která představila exkluzivní značku spodního prádla a doplňků Something Wicked. Značka podporuje ženskou sebedůvěru, touhu a pocit ženskosti. V kolekci představila McGrath prádlo, sukně i podvazky zpracované z luxusních materiálů, jako je například japonská jehněčí kůže. Tvorba Something Wicked se stala jedinečným zážitkem nejen kvůli směru, který se mladá autorka ubírá – udržitelnost a ruční zpracování, ale také díky dokonale svůdné a sexy atmosféře.

 

Rovněž mladá a houževnatá značka Talabaya přináší příběh o úctě k rozmanitosti v různých kulturách i dobách. Návrhářka Mirka Talavašková představuje modest módu ve velmi elegantní a sofistikované podobě. I do této kolekce promítá Mirka svou inspiraci arabským světem, do které zapojila evropské prvky. Modely v rámci přehlídky ukazovaly kontrasty života, a to jak barvami, tak materiály i střihy.

Poslední v řadě svou práci představila designérka, ale také spisovatelka a herečka Vlastina Svátková, která svou značku s názvem Pro duši poprvé ukázala na světle světa. Hedvábí, brokát i kabát z čalounické látky byly k vidění v rámci přehlídky. Vlastina přinesla kolekci plnou ženského myšlení a jemné duše. Tedy kolekci plnou elegance, barev a květinových potisků. Něžnost sama.

foto: archiv Fashion Stars Night

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA NÁVRHÁŘI FASHION STARS NIGHT HELENA MERTLOVÁ VLASTINA SVÁTKOVÁ MIRKA TALAVAŠKOVÁ TALABAYA SILKY GANG MARTINA KARAFIÁTOVÁ STEFF MCGRATH SOMETHING WICKED

Související články

Pražská značka Project Rehab má novou letní kolekci i nové osobnosti v jejím popředí

Streetwearové oblečení Project Rehab je známé svými barevnými cákanci, kterými rozhodně nešetří. Kolekce pro toto léto REHAB SUMMER 2020_1 je doplněná o minimalistickou část, stejně jako o nové tváře, kterými jsou Tereza Budková a Matyáš Hložek.

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Herečka Andrea Růžičková navrhla kolekci pro celou rodinu

Značka Tedys se zabývá šitím totožných oděvů pro rodiče a jejich děti. Ke spolupráci oslovili herečku a fotografku Andreu Růžičkovou, která navrhla kolekci s názvem #nARuby.

Celý článek

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

Celý článek

Módní dům Karl Lagerfeld ohlásil novou spolupráci s nigerijským designérem Kenneth Ize

Značka Karl Lagerfeld ve spolupráci s nigerijskými tkalci pod taktovkou návrháře Kennetha Ize přinese estetiku spojenou s tradičním africkým uměním.

Celý článek

Máte chuť na nákup nových kousků z rukou českých designérů? Zkuste Kvartýr shop & studio

Místo, které spojuje hned několik uznávaných jmen na poli české módy. Místo, kde se snoubí originalita s absolutní kvalitou. Místo, odkud si odnesete víc než jen pěkný módní kousek.

Celý článek

Michaela Surá: Baví mě dělat klasiku ve vysoké kvalitě

Návrhům a šití se věnuje od mala, vystudovala textilní školu v Brně, přesto vše co umí, získala díky vlastní praxi a píli. Dnes má na Joštové svůj showroom, který mohou navštívit ženy všech věkových kategorií i typů postav. Když si tam najdete cestu, věnuje vám 100 % svého času. Podstatné pro ni je, aby se její zákaznice cítily pohodlně a žensky.

Celý článek

Pavel Berky se stal hlavním návrhářem značky E.daniely

V jádru srdce je Pavel Berky talentovaný módní návrhář. Momentálně ho však můžeme sledovat i coby skvělého kuchaře v soutěži MasterChef Česko. Do třetice se stal hlavním návrhářem značky E.daniely.

Celý článek