dnes je 19.05.2021 a svátek má Ivo

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Přidat na Seznam.cz
Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Začátkem tohoto týdne ukázaly svou módní show čtyři české návrhářky společně se zahraničním hostem Steff McGrath a její značkou Someting Wicked.

Již počtvrté proběhla módní akce Fashion Stars Night v prostorách Pražské křižovatky, kde byli opakovaně všichni vystupující i hosté spokojeni. Projekt, který si své počátky datuje do roku 2003 je zase o pořádný kousek dál a tentokrát nám představil nejnovější kolekce návrhářek Heleny Mertlové, Martiny Karafiátové, tvořící pod značkou Silky Gang, Mirky Talavaškové s její značkou Talabaya, Vlastiny Svátkové, o které jsme vám nedávno psali a také kolekci zahraniční návrhářky Steff McGrath.

Akce s publikem čítajícím více jak 500 pozvaných hostů, přinesla nejenom módní show, ale také živý hudební doprovod a magickou atmosféru. Osvícený hlavní lodi kostela zabralo téměř 100 reflektorů zavěšených na konstrukci delší než 100 metrů.

Úžasnou přehlídku hned ze startu představila známá česká návrhářka Helena Mertlová, jejíž šaty opět přinesly jistotu v lehkosti střihu i zpracovaní z kvalitních materiálů. Mertlová je designérkou respektující ženskou siluetu, kdy sama ráda podtrhne ženské křivky. Kolekce svatebních šatů, které na této módní události návrhářka představila, brala dech! Minimalistická krása, ladnost a elegance jsou tím, co Helena Mertlová nese do roku 2020. Střihy inspirované antikou doprovázely krémové odstíny v kontrastu s červenými šaty. Helena Mertlová svým zpracováním ani výběrem luxusních materiálů rozhodně nezklamala. Její práce nás opakovaně nadchla.

Druhou kolekci představila velmi mladá značka Silky Gang, pod kterou najdeme návrhářku Martinu Karafiátovou, která pracuje výhradně s hedvábím a nebojí se do něj zapojit své nadšení pro ilustrace. Její kolekce vznikla v limitované sběratelské sérii a není pochyb, že o ní bude zájem. V kolekci se inspirovala obrazy Joana Miró, které zasadila do barev oproti základové černé linii.

Za třetí kolekcí stála britská ambasadorka, mladá návrhářka Steff McGrath, která představila exkluzivní značku spodního prádla a doplňků Something Wicked. Značka podporuje ženskou sebedůvěru, touhu a pocit ženskosti. V kolekci představila McGrath prádlo, sukně i podvazky zpracované z luxusních materiálů, jako je například japonská jehněčí kůže. Tvorba Something Wicked se stala jedinečným zážitkem nejen kvůli směru, který se mladá autorka ubírá – udržitelnost a ruční zpracování, ale také díky dokonale svůdné a sexy atmosféře.

 

Rovněž mladá a houževnatá značka Talabaya přináší příběh o úctě k rozmanitosti v různých kulturách i dobách. Návrhářka Mirka Talavašková představuje modest módu ve velmi elegantní a sofistikované podobě. I do této kolekce promítá Mirka svou inspiraci arabským světem, do které zapojila evropské prvky. Modely v rámci přehlídky ukazovaly kontrasty života, a to jak barvami, tak materiály i střihy.

Poslední v řadě svou práci představila designérka, ale také spisovatelka a herečka Vlastina Svátková, která svou značku s názvem Pro duši poprvé ukázala na světle světa. Hedvábí, brokát i kabát z čalounické látky byly k vidění v rámci přehlídky. Vlastina přinesla kolekci plnou ženského myšlení a jemné duše. Tedy kolekci plnou elegance, barev a květinových potisků. Něžnost sama.

foto: archiv Fashion Stars Night

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA NÁVRHÁŘI FASHION STARS NIGHT HELENA MERTLOVÁ VLASTINA SVÁTKOVÁ MIRKA TALAVAŠKOVÁ TALABAYA SILKY GANG MARTINA KARAFIÁTOVÁ STEFF MCGRATH SOMETHING WICKED

Související články

TALABAYA: Čisté linie a elegance pod silným vlivem Orientu představuje návrhářka Mirka Talavašková ve svém novém ateliéru

Česká návrhářka Mirka Talavašková si dává záležet na tom, aby každý model vystihl přednosti své majitelky. V jejím novém ateliéru TABALAYA vynikají zejména osobní přístup, precizní práce i silný vliv jiných kultur.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

Klára Haunerová, její institut módní tvorby oslavil 10 let

Institut módní tvorby poskytuje jedinečné oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu. Ateliér nabízí plnohodnotné vzdělání v oboru módní industrie bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo vzdělání.

Celý článek

Návrhářka Hana Zelenková: Letošními trendy jsou geometrie, bílá barva a košilové šaty

Módní návrhářka Hana Zelenková využívá aktuální dobu velmi prakticky. Šije šaty svým nejbližším, čte knížky a v dnešním rozhovoru radí, jaké jsou aktuální trendy.

Celý článek

Návrhářka Iveta Paulerová: svatební sezóně vládne jednoduchost střihu i materiálu

Svatební šaty z aktuální kolekce návrhářky Ivety Paulerové jsou lehké, svěží a pohodlné, aby v nich nevěsta mohla strávit celý svůj velký den a užila si ho naplno.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek