dnes je 09.04.2020 a svátek má Dušan

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Přidat na Seznam.cz
Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Začátkem tohoto týdne ukázaly svou módní show čtyři české návrhářky společně se zahraničním hostem Steff McGrath a její značkou Someting Wicked.

Již počtvrté proběhla módní akce Fashion Stars Night v prostorách Pražské křižovatky, kde byli opakovaně všichni vystupující i hosté spokojeni. Projekt, který si své počátky datuje do roku 2003 je zase o pořádný kousek dál a tentokrát nám představil nejnovější kolekce návrhářek Heleny Mertlové, Martiny Karafiátové, tvořící pod značkou Silky Gang, Mirky Talavaškové s její značkou Talabaya, Vlastiny Svátkové, o které jsme vám nedávno psali a také kolekci zahraniční návrhářky Steff McGrath.

Akce s publikem čítajícím více jak 500 pozvaných hostů, přinesla nejenom módní show, ale také živý hudební doprovod a magickou atmosféru. Osvícený hlavní lodi kostela zabralo téměř 100 reflektorů zavěšených na konstrukci delší než 100 metrů.

Úžasnou přehlídku hned ze startu představila známá česká návrhářka Helena Mertlová, jejíž šaty opět přinesly jistotu v lehkosti střihu i zpracovaní z kvalitních materiálů. Mertlová je designérkou respektující ženskou siluetu, kdy sama ráda podtrhne ženské křivky. Kolekce svatebních šatů, které na této módní události návrhářka představila, brala dech! Minimalistická krása, ladnost a elegance jsou tím, co Helena Mertlová nese do roku 2020. Střihy inspirované antikou doprovázely krémové odstíny v kontrastu s červenými šaty. Helena Mertlová svým zpracováním ani výběrem luxusních materiálů rozhodně nezklamala. Její práce nás opakovaně nadchla.

Druhou kolekci představila velmi mladá značka Silky Gang, pod kterou najdeme návrhářku Martinu Karafiátovou, která pracuje výhradně s hedvábím a nebojí se do něj zapojit své nadšení pro ilustrace. Její kolekce vznikla v limitované sběratelské sérii a není pochyb, že o ní bude zájem. V kolekci se inspirovala obrazy Joana Miró, které zasadila do barev oproti základové černé linii.

Za třetí kolekcí stála britská ambasadorka, mladá návrhářka Steff McGrath, která představila exkluzivní značku spodního prádla a doplňků Something Wicked. Značka podporuje ženskou sebedůvěru, touhu a pocit ženskosti. V kolekci představila McGrath prádlo, sukně i podvazky zpracované z luxusních materiálů, jako je například japonská jehněčí kůže. Tvorba Something Wicked se stala jedinečným zážitkem nejen kvůli směru, který se mladá autorka ubírá – udržitelnost a ruční zpracování, ale také díky dokonale svůdné a sexy atmosféře.

 

Rovněž mladá a houževnatá značka Talabaya přináší příběh o úctě k rozmanitosti v různých kulturách i dobách. Návrhářka Mirka Talavašková představuje modest módu ve velmi elegantní a sofistikované podobě. I do této kolekce promítá Mirka svou inspiraci arabským světem, do které zapojila evropské prvky. Modely v rámci přehlídky ukazovaly kontrasty života, a to jak barvami, tak materiály i střihy.

Poslední v řadě svou práci představila designérka, ale také spisovatelka a herečka Vlastina Svátková, která svou značku s názvem Pro duši poprvé ukázala na světle světa. Hedvábí, brokát i kabát z čalounické látky byly k vidění v rámci přehlídky. Vlastina přinesla kolekci plnou ženského myšlení a jemné duše. Tedy kolekci plnou elegance, barev a květinových potisků. Něžnost sama.

foto: archiv Fashion Stars Night

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA NÁVRHÁŘI FASHION STARS NIGHT HELENA MERTLOVÁ VLASTINA SVÁTKOVÁ MIRKA TALAVAŠKOVÁ TALABAYA SILKY GANG MARTINA KARAFIÁTOVÁ STEFF MCGRATH SOMETHING WICKED

Související články

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek

Náboženství jako sexy móda. Balenciaga dobývá Paříž!

Když se řekne Balenciaga, většině lidem z módního průmyslu se na mysli objeví obří galashow na pařížském týdnu módy. Je však zřejmé, že letoškem dosáhl Demna Gvasalia vrcholu. Ponořte se s námi do světě Balenciaga - souboj živlů.

Celý článek