dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Přidat na Seznam.cz
Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Začátkem tohoto týdne ukázaly svou módní show čtyři české návrhářky společně se zahraničním hostem Steff McGrath a její značkou Someting Wicked.

Již počtvrté proběhla módní akce Fashion Stars Night v prostorách Pražské křižovatky, kde byli opakovaně všichni vystupující i hosté spokojeni. Projekt, který si své počátky datuje do roku 2003 je zase o pořádný kousek dál a tentokrát nám představil nejnovější kolekce návrhářek Heleny Mertlové, Martiny Karafiátové, tvořící pod značkou Silky Gang, Mirky Talavaškové s její značkou Talabaya, Vlastiny Svátkové, o které jsme vám nedávno psali a také kolekci zahraniční návrhářky Steff McGrath.

Akce s publikem čítajícím více jak 500 pozvaných hostů, přinesla nejenom módní show, ale také živý hudební doprovod a magickou atmosféru. Osvícený hlavní lodi kostela zabralo téměř 100 reflektorů zavěšených na konstrukci delší než 100 metrů.

Úžasnou přehlídku hned ze startu představila známá česká návrhářka Helena Mertlová, jejíž šaty opět přinesly jistotu v lehkosti střihu i zpracovaní z kvalitních materiálů. Mertlová je designérkou respektující ženskou siluetu, kdy sama ráda podtrhne ženské křivky. Kolekce svatebních šatů, které na této módní události návrhářka představila, brala dech! Minimalistická krása, ladnost a elegance jsou tím, co Helena Mertlová nese do roku 2020. Střihy inspirované antikou doprovázely krémové odstíny v kontrastu s červenými šaty. Helena Mertlová svým zpracováním ani výběrem luxusních materiálů rozhodně nezklamala. Její práce nás opakovaně nadchla.

Druhou kolekci představila velmi mladá značka Silky Gang, pod kterou najdeme návrhářku Martinu Karafiátovou, která pracuje výhradně s hedvábím a nebojí se do něj zapojit své nadšení pro ilustrace. Její kolekce vznikla v limitované sběratelské sérii a není pochyb, že o ní bude zájem. V kolekci se inspirovala obrazy Joana Miró, které zasadila do barev oproti základové černé linii.

Za třetí kolekcí stála britská ambasadorka, mladá návrhářka Steff McGrath, která představila exkluzivní značku spodního prádla a doplňků Something Wicked. Značka podporuje ženskou sebedůvěru, touhu a pocit ženskosti. V kolekci představila McGrath prádlo, sukně i podvazky zpracované z luxusních materiálů, jako je například japonská jehněčí kůže. Tvorba Something Wicked se stala jedinečným zážitkem nejen kvůli směru, který se mladá autorka ubírá – udržitelnost a ruční zpracování, ale také díky dokonale svůdné a sexy atmosféře.

 

Rovněž mladá a houževnatá značka Talabaya přináší příběh o úctě k rozmanitosti v různých kulturách i dobách. Návrhářka Mirka Talavašková představuje modest módu ve velmi elegantní a sofistikované podobě. I do této kolekce promítá Mirka svou inspiraci arabským světem, do které zapojila evropské prvky. Modely v rámci přehlídky ukazovaly kontrasty života, a to jak barvami, tak materiály i střihy.

Poslední v řadě svou práci představila designérka, ale také spisovatelka a herečka Vlastina Svátková, která svou značku s názvem Pro duši poprvé ukázala na světle světa. Hedvábí, brokát i kabát z čalounické látky byly k vidění v rámci přehlídky. Vlastina přinesla kolekci plnou ženského myšlení a jemné duše. Tedy kolekci plnou elegance, barev a květinových potisků. Něžnost sama.

foto: archiv Fashion Stars Night

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA NÁVRHÁŘI FASHION STARS NIGHT HELENA MERTLOVÁ VLASTINA SVÁTKOVÁ MIRKA TALAVAŠKOVÁ TALABAYA SILKY GANG MARTINA KARAFIÁTOVÁ STEFF MCGRATH SOMETHING WICKED

Související články

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

Celý článek

Mladí návrháři z UTB a TUL přemýšlí nad identitou člověka i historií

Přehlídkový den 6. září na MBPFW přinesl tvorbu dalších módních návrhářů a zástupců předních textilních škol u nás. Jejich alternativní pohled i kreativita uchvátila nejen obecenstvo ale i samotné mistry návrhářského řemesla.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek

Manifest mladých návrhářů z UMPRUM na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Co se děje v hlavách mladých pražských návrhářů? Tuto otázku zodpověděla část kolekce, kterou prezentovali studenti UMPRUM na letošním podzimním Mercedes Benz Prague Fashion Week.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek

La Formela otevřela Mercedes-Benz Prague Fashion Week přehlídkou, která se inspirovala nejenom krásou koní

Nová kolekce LA FORMELA opět vyzdvihuje ženu a její křivky jako malou bohyni krásy. Nečekejte však nic tuctového, tito návrháři přesně ví, kde se láme krása a divokost žen stejně jako koní.   

Celý článek