dnes je 01.06.2020 a svátek má Laura

Na kolekci Alexander McQueen pracovali všichni zaměstnanci značky jako součást teambuildingu

Přidat na Seznam.cz
Módní magazíny se jí nebály nazvat nejkrásnější kolekcí značky v novodobé historii. Jeden outfit lepší než druhý. Řeč je o nové kolekci Alexander McQueen jaro a léto 2020.

Živá hudba a krásné šaty

Je to tady! Účastníci pařížského týdne módy téměř oněměli úžasem ve chvíli, kdy se spustila módní přehlídka značky Alexander McQueen. Těžko říci, zda za to mohla atmosféra, symfonický orchestr, který přehlídku doprovázel nebo sama kolekce, do které návrhářka Sarah Burton letos dala opravdu všechno. Její letošní show je prostě něco naprosto úžasného a návrhářka nastavila laťku opravdu vysoko. Pojďte se s námi podívat, jak to na přehlídce vypadalo.

Kolekci vytvořili všichni zaměstnanci

Přehlídku, jak již bylo řečeno, od začátku doprovázel londýnský symfonický orchestr London Contemporary Orchestra klasickou skladbou od Isobel Waller-Bridge. Živá hudba skvěle dotvořila message, kterou ukryla Sarah Burton ve své kolekci, a to tu, že by si každý měl udělat čas na to, aby poznal sám sebe, aby se svět zase spojil dohromady, aby spolu lidé mluvili a komunikovali nejen slovy. A jak jinak začít než sama u sebe a u svých zaměstnanců. Na kolekci totiž spolupracovali téměř všichni, kdo pracují pro Alexander McQueen. Ruku k dílu přiložilo dokonce i personální oddělení, kde zaměstnanci ručně ušili dvojici šatů, které též byly představeny na přehlídce. Techniku je naučili studenti umělecké školy v Londýně, a tak zaměstnanci mimo svou pracovní dobu seděli v kroužku a vyšívali.

Irská inspirace v udržitelném konceptu

Že vám to přijde neuvěřitelné a úžasně originální? To však zdaleka není vše. Sarah Burton totiž v rámci nové udržitelné politiky značky využila materiál (krajku, organzu a tyl) z modelů z předchozích přehlídek. A ušetřila tak nejen životní prostředí, ale také finanční prostředky a práci. Kolekce je totiž plná vlněné a plisované organzy. Zajímavá je také inspirace pro tuto kolekci. Sarah Burton se totiž nechala inspirovat historií a tradicemi Severního Irska. A tak je kolekce plná kožených prvků, volných polodlouhých sukní a vázankami. Zvláště krásné jsou pak šaty s umělé koženky v částech s všitou krajkou a vypasovaným korzetem. A irskou historií byly inspirovány i účesy. Irsko si návrhářka mimo jiné vybrala také proto, že se zde rozhodla letos v létě uspořádat opravdový teambuilding pro celý svůj tým v Alexander McQueen. 

"Textilní průmysl je v této zemi ohrožen, takže mě napadlo zachytit tyto věci dříve, než zmizí úplně," řekla návrhářka deníku The Guardian na otázku, proč se inspirovala v kolekci právě Severním Irskem.

Vyztužená ramena ruku v ruce s originálním střihem

Velkou část přehlídky zabíraly také dámské obleky s vysoce střiženými a vyztuženými rameny. To byl takový malý návrat k původnímu zakladateli značky Alexanderu McQueenovi, který byl známý svou oblibou v oblecích. Návrhářka Sarah Burton však oblekům přidala moderní vzhled, některá saka doplnila bohatou vrstvou dlouhé podšívky, jiné podkasala mimo jiné také krajkovou textilií a asi největší úspěch zaznamenal model saka se střihem, který odhaloval záda a vpředu byl nápaditě zkosen.

Doplňky a účesy podle starých Keltů

Úplný obraz dotvářely doplňky. Některé boty měly zvláštně napřímený podpatek, či byly dokonce zdobeny květovaným vzorem. Modely, okatě inspirované irskou módou, zase doplnila návrhářka botami s metalickými barvami nebo cvočky. Irský styl pak byl dotvořen šperky. Ty též splňovaly všechny predispozice kolekce náhrdelníky, náušnice i několikanásobné náramky, asymetricky zauzlené, ve zlaté a stříbrné barvě s rudým kamenem. Nepozorný divák by si myslel, že jsou opravdu z doby, kdy ještě naše území obývali staří Keltové. Detailem už pak byly i originální kabelky s vyšitým květovaným vzorem, cvočky, jimiž byly protáhnuty kožené proužky svázány v uzly či asymetrickým metalickým řetízkem.

Vogue; Alexander McQueen

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY ALEXANDER MCQUEEN SARAH BURTON PARIS FASHION WEEK

Související články

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek

Náboženství jako sexy móda. Balenciaga dobývá Paříž!

Když se řekne Balenciaga, většině lidem z módního průmyslu se na mysli objeví obří galashow na pařížském týdnu módy. Je však zřejmé, že letoškem dosáhl Demna Gvasalia vrcholu. Ponořte se s námi do světě Balenciaga - souboj živlů.

Celý článek

Minimalistická kolekce s prvky moderna v podání luxusní značky Hermés

Kreativní ředitelka Nadene Vanhee-Cybulski předvedla na pařížském týdnu módy čistou práci s rozmanitými materiály. Barvy bílé a krémové sice zpočátku působí usedle, ale po chvilce přichází na řadu modrá, zelená nebo oranžová. 

Celý článek
Elie Saab

Elie Saab nabídl vše, po čem ženy touží

Není divu, že lisabonský designér je oblíbený nejen u celebrit. Na pařížském týdnu módy ukázal to nejlepší ze svého umu.

Celý článek

Balmain v Paříži: Podzimní a zimní kolekce pro milovníky koní i Francie

Jako by si návrhář Olivier Rousteing chtěl splnit své životní cíle. Jeho osud adoptovaného dítěte podle všech doplňuje každou přehlídku, kterou Olivier pro Balmain udělá. Podívejte se s námi na podzimní a zimní kolekci Balmain 2020.

Celý článek

Nina Ricci vyprávěla svůj příběh v přehlídce na pařížském týdnu módy

Na letošní podzimní kolekci ready-to-wear pro značku Nina Ricci si návrhářské duo Lisi Herrebrugh a Rushemy Botter dali obzvláště záležet. V prosvětlené přehlídce v Paříži tak vyprávěli příběh holandského malíře, i ten svůj.

Celý článek
Christian Dior Fall 2020

Christian Dior na pařížském týdnu módy: 70. léta a důsledky rovnoprávnosti žen

Historicky první žena, která vede francouzský dům Christian Dior, dosáhla zadostiučinění práv žen v nové kolekci Fall 2020 Ready-to-Wear. Nechyběla uvolněnost divokých 70. let.

Celý článek