dnes je 21.10.2019 a svátek má Brigita

Na kolekci Alexander McQueen pracovali všichni zaměstnanci značky jako součást teambuildingu

Přidat na Seznam.cz
Módní magazíny se jí nebály nazvat nejkrásnější kolekcí značky v novodobé historii. Jeden outfit lepší než druhý. Řeč je o nové kolekci Alexander McQueen jaro a léto 2020.

Živá hudba a krásné šaty

Je to tady! Účastníci pařížského týdne módy téměř oněměli úžasem ve chvíli, kdy se spustila módní přehlídka značky Alexander McQueen. Těžko říci, zda za to mohla atmosféra, symfonický orchestr, který přehlídku doprovázel nebo sama kolekce, do které návrhářka Sarah Burton letos dala opravdu všechno. Její letošní show je prostě něco naprosto úžasného a návrhářka nastavila laťku opravdu vysoko. Pojďte se s námi podívat, jak to na přehlídce vypadalo.

Kolekci vytvořili všichni zaměstnanci

Přehlídku, jak již bylo řečeno, od začátku doprovázel londýnský symfonický orchestr London Contemporary Orchestra klasickou skladbou od Isobel Waller-Bridge. Živá hudba skvěle dotvořila message, kterou ukryla Sarah Burton ve své kolekci, a to tu, že by si každý měl udělat čas na to, aby poznal sám sebe, aby se svět zase spojil dohromady, aby spolu lidé mluvili a komunikovali nejen slovy. A jak jinak začít než sama u sebe a u svých zaměstnanců. Na kolekci totiž spolupracovali téměř všichni, kdo pracují pro Alexander McQueen. Ruku k dílu přiložilo dokonce i personální oddělení, kde zaměstnanci ručně ušili dvojici šatů, které též byly představeny na přehlídce. Techniku je naučili studenti umělecké školy v Londýně, a tak zaměstnanci mimo svou pracovní dobu seděli v kroužku a vyšívali.

Irská inspirace v udržitelném konceptu

Že vám to přijde neuvěřitelné a úžasně originální? To však zdaleka není vše. Sarah Burton totiž v rámci nové udržitelné politiky značky využila materiál (krajku, organzu a tyl) z modelů z předchozích přehlídek. A ušetřila tak nejen životní prostředí, ale také finanční prostředky a práci. Kolekce je totiž plná vlněné a plisované organzy. Zajímavá je také inspirace pro tuto kolekci. Sarah Burton se totiž nechala inspirovat historií a tradicemi Severního Irska. A tak je kolekce plná kožených prvků, volných polodlouhých sukní a vázankami. Zvláště krásné jsou pak šaty s umělé koženky v částech s všitou krajkou a vypasovaným korzetem. A irskou historií byly inspirovány i účesy. Irsko si návrhářka mimo jiné vybrala také proto, že se zde rozhodla letos v létě uspořádat opravdový teambuilding pro celý svůj tým v Alexander McQueen. 

"Textilní průmysl je v této zemi ohrožen, takže mě napadlo zachytit tyto věci dříve, než zmizí úplně," řekla návrhářka deníku The Guardian na otázku, proč se inspirovala v kolekci právě Severním Irskem.

Vyztužená ramena ruku v ruce s originálním střihem

Velkou část přehlídky zabíraly také dámské obleky s vysoce střiženými a vyztuženými rameny. To byl takový malý návrat k původnímu zakladateli značky Alexanderu McQueenovi, který byl známý svou oblibou v oblecích. Návrhářka Sarah Burton však oblekům přidala moderní vzhled, některá saka doplnila bohatou vrstvou dlouhé podšívky, jiné podkasala mimo jiné také krajkovou textilií a asi největší úspěch zaznamenal model saka se střihem, který odhaloval záda a vpředu byl nápaditě zkosen.

Doplňky a účesy podle starých Keltů

Úplný obraz dotvářely doplňky. Některé boty měly zvláštně napřímený podpatek, či byly dokonce zdobeny květovaným vzorem. Modely, okatě inspirované irskou módou, zase doplnila návrhářka botami s metalickými barvami nebo cvočky. Irský styl pak byl dotvořen šperky. Ty též splňovaly všechny predispozice kolekce náhrdelníky, náušnice i několikanásobné náramky, asymetricky zauzlené, ve zlaté a stříbrné barvě s rudým kamenem. Nepozorný divák by si myslel, že jsou opravdu z doby, kdy ještě naše území obývali staří Keltové. Detailem už pak byly i originální kabelky s vyšitým květovaným vzorem, cvočky, jimiž byly protáhnuty kožené proužky svázány v uzly či asymetrickým metalickým řetízkem.

Vogue; Alexander McQueen

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY ALEXANDER MCQUEEN SARAH BURTON PARIS FASHION WEEK

Související články

Říjnový pop-up store módního domu Alexander McQueen odráží lásku k přírodě

Legendární obchodní dům Harrods obohatil na pár týdnů nový pop-up store. Alexander McQueen v něm představuje ručně šité šaty a psaníčka ze svého londýnského ateliéru.

Celý článek

Beauty trendy pařížského fashion weeku

Nejlepší beauty trendy z přehlídkových mol pařížského fashion weeku, které si zamilujete, ale také hravě vykouzlíte i v domácích podmínkách. Slibujeme!

Celý článek

Pier Paolo Piccioli předvedl čistou couture práci

Jarní a letní kolekce módního domu Valentino byla plná elegantních a okázalých rób, ale rovněž nositelných kousků. Kreativní ředitel si hrál s dvěma odlišnými myšlenkami - čistotou a extravagancí.

Celý článek

Street style z pařížského fashion weeku

Další fashion week je za námi, takže pokud vám chybí na nadcházející sezónu inspirace, máme pro vás výběr toho nejlepšího přímo z pařížských ulic. 

Celý článek

Nová Givenchy kolekce ukázala, jaká byla města New York a Paříž v roce 1993

Jemná, ale odvážná kolekce vyobrazující newyorský a pařížský styl na počátku devadesátých let se soundtrackem od americké raperky Princess Nokia. Clare Waight Keller překvapila výběrem materiálů, myšlenkou i samotným soundtrackem. 

Celý článek

Přehlídku Chanel narušila komička

Komička Marie Benoliel, na sociálních sítích známá jako Marie S'Infiltre, během závěrečného defilé jedné z nejprestižnějších módních přehlídek vstoupila na molo a zařadila se mezi modelky. Místo ochranky ale zasáhla světoznámá modelka Gigi Hadid a nekompromisně narušitelku z mola odvedla.

Celý článek

Přehlídka Balenciaga v Paříži byla inspirována političkami a Evropským parlamentem

Originální a trochu zvláštní, tak hodnotí kritici přehlídku Balenciaga jarní a letní kolekce 2020. Od doby, co značku převzal Demna Gvasalia, se toho změnilo hodně, nikdy však kolekci nepředváděli obyčejní pracovníci jako učitelé, opraváři a další. Až teď!

Celý článek

Nadège Vanhee-Cybulski představila sebevědomou a moderní kolekci Hermes

Kovové detaily, kůže nebo sportovní elegance. Nadège Vanhee-Cybulski předvedla nejvydařenější kolekci od začátku svého působení u Hermés. 

Celý článek