dnes je 26.07.2021 a svátek má Anna

Na zlínský festival Skrz prsty zavítala se svým dokumentem o ženské kráse i majitelka modelingové agentury

Přidat na Seznam.cz
Na zlínském festivalu Skrz prsty byl představen nový dokument o ideálu ženské krásy současného století ID 21, který byl natočený během rekordních 14-ti dnů

Dokumentární film ID 21 vznikl pod rukama Denisy Slavíkové, majitelky modelingové a produkční agentury Faible Group.

Tato první, zkrácená verze dokumentu zachycuje pohledy na nezdravý současný ideál ženské krásy, který se i přes většinový nesouhlas veřejnosti stále nedaří nahradit zdravěji vypadajícím typem dívek a žen. Scénáristka a režisérka Denisa Slavíková se rozhodla proti němu bojovat nejen prvním vlastním filmem, který byl k vidění na zlínském festivalu Skrz prsty, ale i založením vlastní modelingové agentury.

"Na fotografiích se vůbec nepozná, kolik člověk měří nebo zda má o centimetr víc v pase. Na módních přehlídkách, na vysokých a vychrtlých modelkách si těžko dovede normální žena představit, že si oblečení koupí. Zato na přehlídkách, které děláme my, vidí realitu." říká Denisa, která se odvážně rozhodla jít proti proudu a dát šanci i dívkám, které nesplňují přísná kritéria většiny tuzemských modelingových agentur. A o tom, že i klienti vidí ženskou krásu jinak, svědčí úspěchy jejich modelek. "Některé firmy to už pochopily a rády s námi spolupracují."

V dokumentu diváci uvidí nejen rozhovory s lidmi, kteří se s nastaveným ideálem krásy denně setkávají, ať už v pracovním nebo osobním životě. Překvapivé jsou také výsledky mezinárodní analýzy, které se zúčastnilo téměř 1200 respondentů.

Denisa by ráda dokument využila i pro osvětu mladých lidí "Přemýšlím o tom, že bychom dokumentární film mohli prezentovat na školách, aby teenageři věděli, jak sledovat reklamu a co si o ní myslet"

Dokument byl představen 17.3. ve Zlíně na festivalu Skrz prsty, který chce poukázat na problémy vyspělé, avšak mnohdy nepochopitelně konzervativní společnosti.

Pokud budete chtít filmy vidět a nebo se dozvědět více stačí se podívat ZDE.

Zdroj: Denisa Slavíková

faiblegroup.cz

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI DENISA SLAVÍKOVÁ DOKUMENTÁRNÍ FILM ID 21 SKRZ PRSTY MODELINGOVÁ AGENTURA REŽISÉRKA PRODUKČNÍ AGENTURA FAIBLE GROUP

Související články

Milujeme Cimrmana a Švejka, díky tomu nelpíme na přílišné korektnosti, říká guru českého PR Dita Stejskalová

Dita Stejskalová stojí již řadu let v čele české pobočky Ogilvy jako členka vedení společnosti. Zároveň zde řídí PR oddělení. Jaký má názor na módu a co si myslí o trendu absolutní korektnosti?

Celý článek

Petra Kvitová nám ještě před odletem na olympiádu prozradila svůj talisman pro štětí

Petra Kvitová ve čtvrtek zamířila na své 4. olympijské hry do Tokia. Ještě před tím se však zastavila pro nové šperky a na krátký rozhovor, jaké šperky ráda kupuje a zda má svůj talisman pro štěstí.

Celý článek

Charitativní akci Evy Čerešňákové v centru Prahy navštívil i herec Orlando Bloom

Charitativní akce na podporu již druhé základní školy v Bangladéši spojila hned několik příležitostí. 35. narozeniny Evy Čerešňákové i návštěva populárního herce Orlando Blooma.

Celý článek

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

Kasu už nedrží jen muži, říká CFO skupiny UNIQA Lucie Urválková

Přinášíme vám pokračování série rozhovorů s nejvlivnějšími ženami Česka. Tentokrát s Lucií Urválkovou, CFO finanční skupiny UNIQA. Co je nového ve světě čísel? A kde leží bod rovnováhy mezi kariérou a rodinou?

Celý článek

Herečka Jenovéfa Boková tváří kolekce LEEDA Red Carpet

Česká značka LEEDA přináší jednu kouzelnou kolekci za druhou. K oblíbené Red Carpet se tentokrát přidala i herečka a hudebnice Jenovéfa Boková.

Celý článek

Odpočinek jsem musela na čas vyřadit ze svého slovníku, říká rektorka VŠE Hana Machková

Přinášíme vám další rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka. Tentokrát na naše otázky odpovídala rektorka VŠE Hana Machková. Jaké je povolání rektorky? Co pálí VŠE nejvíce? A jaké jsou prognózy pro českou společnost? Dozvíte se v článku.

Celý článek

Česká olympijská kolekce budí rozpaky široké veřejnosti

Nová česká olympijská kolekce je unikátní tradičním modrotiskem i prvky tradičních českých a moravských krojů. Po zveřejnění kolekce však veřejnost ovládly smíšené pocity. Proto jsme se zeptali na názor právě vás.

Celý článek