dnes je 02.07.2022 a svátek má Patricie

Nakupujte lokální potraviny od českých farmářů. Nikdy to nebylo tak snadné jako dnes

Přidat na Seznam.cz
Ekonomické i ekologické dopady při nákupu lokálních potravin od českých farmářů jsou v porovnání nákupů běžných potravin nesrovnatelné. Rohlík.cz navíc dokazuje, že nemusí jít vždy o výrazně dražší potraviny. Nyní je čas zamyslet se nad tím, co svému tělu dopřáváte a za jakou cenu.

Ačkoliv vám to možná nepřijde, nákupy lokálních potravin dlouhodobě ovlivňují všechny z nás. Podpora ekonomiky daného regionu kde žijete, je totiž nesmírně důležitá. Stejně jako podpora vlastního zdraví. Na prvním místě však logicky bývá kvalita daného produktu a jeho cena. Proto Rohlik.cz dlouhodobě spolupracuje s lokálními farmáři a drží ceny „při zemi“, a to i přes veškeré zdražování v rámci spotřebitelských cen. Stejně tak si zakládá na tom, aby svým zákazníkům nabízel pouze kvalitní a chutné potraviny.

„Udržitelnost a podpora lokálních farmářů a českých výrobců byly vždy v DNA Rohlíku. Oboje ale nyní nabylo ještě větší důležitosti. Díky tomu dokážeme našim zákazníkům nabídnout farmářské výrobky za ceny těch z velkovýroby a privátní značky áčkové kvality za nejnižší ceny na trhu. Naším cílem je totiž neustoupit z našeho standardu božího jídla a božích služeb pro každého. A pozitivně na to reagují i naši zákazníci: farmářského kuřete za cenu toho běžného jsme prodali 11x více,“ říká Olin Novák, CEO Rohlik.cz

Farmářské a BIO produkty za cenu běžných

Dlouhodobá spolupráce mezi Rohlik.cz a českými farmáři je rovněž zásadní pro udržení optimálních cen lokálních produktů. Právě díky tomu si může online prodejce potravin dovolit nabízet farmářské výrobky od jara do podzimu za cenu, jako by pocházely z velkovýroby. Zákazníci tak v sezoně zakoupí vždy lokální a vysoce kvalitní produkty (například farmářské kuře, krůtí či hovězí maso, různé druhy zeleniny, BIO sýry a jogurty, šunky a salámy), ale přitom za ceny srovnatelné s potravinami pocházejícími z velkovýroby. Rohlík tak chce umožnit svým zákazníkům, aby poznali poctivé farmářské produkty, které by si za jiných okolností zřejmě nekoupili.

Proč kupovat výrobky od farmářů?

Kromě již zmíněné podpory daného regionu, jsou lokální potraviny pro naše tělo přirozenější, navíc jsou čerstvé, často utržené den před prodejem a netráví tak spoustu času v kamionu, kde teprve dozrávají. Podobně je to i s masem, farmáři totiž nespěchají na fyzický vývoj zvířat, ale dopřávají jim čas a kvalitní prostředí i krmivo. Máte tak jistotu, že jíte kvalitní maso bez přidaných nežádoucích látek na podporu růstu.

Rohlík pomáhá farmářům i peněženkám zákazníků

Cílem Rohlíku je, aby podíl českých produktů v jeho celkovém sortimentu trvale rostl, cesta z farmy ke dveřím zákazníka byla co nejkratší a kvalita vždy stála na prvním místě. Díky vašim nákupům přes Rohlik.cz navíc ušetříte čas i peníze. Stoupající ceny pohonných hmot zasáhly většinu z nás, Rohlik má však stále rozvoz nákupů zadarmo. Ušetříte tak průměrně až 3 000 Kč za rok, které nemusíte vydat na cesty do obchodů a zpět.

„Nabízet našim zákazníkům doručení zdarma je jedna z našich priorit i přes navýšení cen CNG o 200 %. Navíc je nákup u nás ekologický - jedno auto Rohlíku doručí průměrně 13 nákupů, a to už je zásadní rozdíl pro minimalizaci uhlíkové stopy,“ dodává Olin Novák.

Jako bonus privátní značky vysoké kvality za nejlepší možné ceny

Kromě toho, že Rohlik každý den srovnává ceny stovky položek svého zboží s konkurenčními supermarkety, aby jejich zákazníci neplatili zbytečně nic navíc, zaměřuje se i na své privátní značky, které zákazníkům umožňují vybrat si z více než 150 produktů za nejnižší ceny. Mezi privátní značky, které pokrývají segment nejlevnějších produktů, patří mléčné výrobky Miil, kávy Ubomi, uzeniny Dacello, lahůdky Pappudio a papírová hygiena Moddia. Navíc si zákazníci mohou vybrat z více než 40 položek pečiva z Rohlíkovy pekárny.

 

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE NÁKUPY A OBCHOD ROHLIK.CZ ROHLÍK FARMÁŘSKÉ PRODUKTY NÁKUPY OD FARMÁŘŮ FARMÁŘSKÉ POTRAVINY ONLINE ROZVOZ POTRAVIN

Související články

Sebevědomá jako Christina Aguilera

Vždy byla svá a přesně věděla, co chce. Christina Aguilera nahrála ve čtrnácti letech svůj první singl, v devatenácti vydala první, veleúspěšné album a v sedmadvaceti uvedla na trh svůj první parfém. 

Celý článek

LÉK NA JARNÍ ÚNAVU? ROZHODNĚ DOBRÁ KÁVA!

Jaro má spoustu krás, kterými nás láká po dlouhé zimě ven, rozehrává paletu barev a vůní, ze kterých čerpáme novou dávku čerstvé energie. K jaru ale také neodmyslitelně patří únava – poradíme vám, jak nad ní letos vyzrát.

Celý článek

Univerzální módní doplněk: Dioptrické brýle na všechny výjimečné události

Brýle jsou objekty dvojího vnímání. Jednak jsou spojeny s těmi, kteří je musí nosit, protože mají jasné problémy s rozostřeným viděním, jednak jsou efektním a úhledným doplňkem oblečení. Využijte dioptrické brýle jako univerzální módní doplněk.

Celý článek

Rohlík představuje vlastní značku kávy s kompostovatelnými kávovými kapslemi

Vůbec první kompostovatelné kávové kapsle, které jsou šetrné k životnímu prostředí, již nejsou sci-fi. Přichází s nimi Rohlik.cz díky své privátní značce kávy UBOMI.

Celý článek

Pandora věří v hrdiny a představuje první Marvelovskou kolekci Marvel x Pandora 

Milujete všechny Avengery a nesmí vám uniknout ani jedna Marvelovka? Pak je nová a originální kolekce Marvel x Pandora přesně pro vás – nastal čas ztvárnit vaše hrdiny do podoby šperků.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Maličkosti plné lásky najdete u značky Louis Vuitton

Málokterá značka v těchto dnech nepředstavila aktuální novinky. Nakonec právě svátek svatého Valentýna i pomalu se blížící jaro jsou dva perfektní důvody k tomu, vytvořit něco nového, láskyplného a krásného.

Celý článek

Hledáte dárek plný lásky? Najdete ho v Centru Černý Most

Svátek zamilovaných už klepe na dveře, a protože příležitostí k oslavě lásky a důvodů proč potěšit naše nejbližší, není nikdy dost, Centrum Černý Most připravilo pro své zákazníky tematickou soutěž, výzdobu i tipy na valentýnské dárky.

Celý článek