dnes je 18.05.2022 a svátek má Nataša

Nalaďte si podzimní atmosféru ve vašem domově

Přidat na Seznam.cz
Nejen v anglosaských zemích je říjen ve znamení jednoho významného svátku - Halloweenu. I u nás panuje podzimní nálada, do které se můžete naladit i vy s našimi tipy. Na své si přijdou tvořilky i pohodáři.

Zdroj: Pexels

Ačkoli pro Česko jsou typické spíše Dušičky, globalizace zanesla sváteční náladu podzimního Halloweenu i k nám. S tímto svátek, ale i s příchodem podzimu jako takovým, úzce souvisí smysl pro dekorace. Uvelebte se ve své oblíbené dece a ponořte se s námi do světa podzimní a překrásně strašidelné nálady.

1. Podzimní věnec na dveře

Nejprve bychom měli oznámit světu (a minimálně sousedům), že jaro a léto jsou již u konce a vy i váš dům jste přivítali podzim. Neznamená to však žádný smutek. Překvapí vás, jak moc je podzim barevný. Jak jinak jej řádně přivítat než s krásným podzimním věncem. Zakomponovat do něj můžete nejen spadané listí, ale i pestrobarevné přírodní křoviny a plodiny. Kromě něj pak může vaše návštěvy přivítat krásná rustikální veranda s vysušenými květinami v dřevěné váze nebo se zdobeným nápisem a dalšími dekoračními prvky.

Se svolením autorky Evy

2. Strašidelný efekt

Ať už jste nebo nejste fanoušky Halloweenu jako takového, musíte uznat, že tak zvaný Boo - efekt v současnosti k podzimní náladě patří. Pomocí záclon a nápisů můžete vytvořit tu správnou atmosféru. Může to být váš odrazový můstek pro uspořádání třeba halloweenské párty. A jak se na tuto příležitost obléci, vám poradíme ve článku 3 tipy, jak zazářit na halloweenské párty.

Zdroj: Pexels

3. Dýně

Dýně k podzimu patří již neodmyslitelně. Milujeme ji na talíři i jako výzdobu. Vyřezaná či nevyřezaná dýně na verandě nebo na stole v obývacím pokoji udělá radost nejen vašim dětem ale i vám. Dýní to totiž nekončí. Okolí můžete vyzdobit sušenou trávou či lampami se svíčkami. Kreativitě se meze nekladou.

Zdroj: Pexels

4. Dušičkové truhlíky

Pokud přeci jen dáváte přednost dýním na talíři, máme pro vás tip na výzdobu i vašich okenic. Dejte prostor své fantazii a vytvořte si tradiční ozdobný truhlík, který je typický právě pro tuzemsko. Do truhlíku můžete dát prakticky vše, co naleznete v přírodě. Navíc je to skvělá podzimní činnost, která nebude bavit pouze vás, ale i vaše ratolesti.

Se souhlasem autorky Evy 

5. Podzimní pelíšek

Příroda se na podzim ukládá ke klidu, aby si v zimě odpočinula a na jaře opět otevřela oči plné barev, květů a slunce. I my bychom se proto měli postarat o svou klidnou atmosféru. V tomto čase máme možnost přemýšlet a bilancovat. Proto si ve svém bytě vytvořte své klidové útočiště, kde se budete cítit útulně a v bezpečí. Připravte si sem pohodlné polštáře, deky i oblíbenou knihu a začněte svou podzimní relaxaci ještě dnes.

Zdroj: Pexels

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE HALLOWEEN 2021 DUŠIČKY BYTOVÉ DEKORACE PODZIM 2021

Související články

Destinace Sušicko - brána Šumavy nabitá zážitky

Šumava je bezesporu perlou Čech. Turisté ji milují a sjíždějí se za jejím přírodním bohatstvím z celé republiky i z ciziny. Opomíjet by ale neměli ani  bránu Šumavy, Sušicko.

Celý článek

Rohlík představuje vlastní značku kávy s kompostovatelnými kávovými kapslemi

Vůbec první kompostovatelné kávové kapsle, které jsou šetrné k životnímu prostředí, již nejsou sci-fi. Přichází s nimi Rohlik.cz díky své privátní značce kávy UBOMI.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Jak správně používat přírodní svíčky a získat od nich maximum

 Česká značka přírodních svíček Tvoje svíčka vyrábí své produkty ručně ze sójového vosku a s použitím pouze čistých éterických olejů. Její majitelé Katka a Ondra Becherovi si přejí, aby každá jejich svíčka sloužila co nejdéle a přinášela potěšení z vůní bez chemických složek.

Celý článek

Užijte si poslední den v roce s našimi tipy na domácí silvestrovské pohoštění

Silvestr si obvykle spojujeme s dobrým jídlem a pitím. Pokud jej trávíte doma, záleží kolik času, energie a peněz chcete do silvestrovského pohoštění investovat. Možností je mnoho. Možná se rozhodnete pro jedno či více vepřových kolen, tisíc minijednohubek nebo neotřelé variace tradičních chlebíčků.

Celý článek

Mýty o vánočních tradicích: Kde se vzaly naše typické české Vánoce?

Blíží se nejkrásnější svátky v roce a všechny ulice září ozdobami a voní dobrou náladou. Zároveň si ovšem nejde nevšimnout, že se zejména v posledních letech míchají dohromady různé tradice, některé zvyky se zapomínají, a zároveň je nahrazují ty nové.

Celý článek

Outfity na firemní vánoční večírek v kanceláři i online 2021

Žijeme v podivné době. Ale Vánoce a vánoční večírky si vzít nenecháme! Své k tomu řekne i móda. Věděli jste, že můžete mít styl i za dodržování karantény či vládních nařízení? Poradíme jak.

Celý článek

Neumíte si Vánoce bez knížek představit? My také ne, proto přinášíme aktuální knižní novinky

KNIHOMÁNIE je každoročně vrcholem knižní sezóny. Jejím hlavním cílem je nabídnout čtenářům to nejlepší, co přináší podzimní knižní trh, a také podpořit knihkupce v kamenných prodejnách.

Celý článek