dnes je 23.01.2022 a svátek má Zdeněk

Nalaďte si podzimní atmosféru ve vašem domově

Přidat na Seznam.cz
Nejen v anglosaských zemích je říjen ve znamení jednoho významného svátku - Halloweenu. I u nás panuje podzimní nálada, do které se můžete naladit i vy s našimi tipy. Na své si přijdou tvořilky i pohodáři.

Zdroj: Pexels

Ačkoli pro Česko jsou typické spíše Dušičky, globalizace zanesla sváteční náladu podzimního Halloweenu i k nám. S tímto svátek, ale i s příchodem podzimu jako takovým, úzce souvisí smysl pro dekorace. Uvelebte se ve své oblíbené dece a ponořte se s námi do světa podzimní a překrásně strašidelné nálady.

1. Podzimní věnec na dveře

Nejprve bychom měli oznámit světu (a minimálně sousedům), že jaro a léto jsou již u konce a vy i váš dům jste přivítali podzim. Neznamená to však žádný smutek. Překvapí vás, jak moc je podzim barevný. Jak jinak jej řádně přivítat než s krásným podzimním věncem. Zakomponovat do něj můžete nejen spadané listí, ale i pestrobarevné přírodní křoviny a plodiny. Kromě něj pak může vaše návštěvy přivítat krásná rustikální veranda s vysušenými květinami v dřevěné váze nebo se zdobeným nápisem a dalšími dekoračními prvky.

Se svolením autorky Evy

2. Strašidelný efekt

Ať už jste nebo nejste fanoušky Halloweenu jako takového, musíte uznat, že tak zvaný Boo - efekt v současnosti k podzimní náladě patří. Pomocí záclon a nápisů můžete vytvořit tu správnou atmosféru. Může to být váš odrazový můstek pro uspořádání třeba halloweenské párty. A jak se na tuto příležitost obléci, vám poradíme ve článku 3 tipy, jak zazářit na halloweenské párty.

Zdroj: Pexels

3. Dýně

Dýně k podzimu patří již neodmyslitelně. Milujeme ji na talíři i jako výzdobu. Vyřezaná či nevyřezaná dýně na verandě nebo na stole v obývacím pokoji udělá radost nejen vašim dětem ale i vám. Dýní to totiž nekončí. Okolí můžete vyzdobit sušenou trávou či lampami se svíčkami. Kreativitě se meze nekladou.

Zdroj: Pexels

4. Dušičkové truhlíky

Pokud přeci jen dáváte přednost dýním na talíři, máme pro vás tip na výzdobu i vašich okenic. Dejte prostor své fantazii a vytvořte si tradiční ozdobný truhlík, který je typický právě pro tuzemsko. Do truhlíku můžete dát prakticky vše, co naleznete v přírodě. Navíc je to skvělá podzimní činnost, která nebude bavit pouze vás, ale i vaše ratolesti.

Se souhlasem autorky Evy 

5. Podzimní pelíšek

Příroda se na podzim ukládá ke klidu, aby si v zimě odpočinula a na jaře opět otevřela oči plné barev, květů a slunce. I my bychom se proto měli postarat o svou klidnou atmosféru. V tomto čase máme možnost přemýšlet a bilancovat. Proto si ve svém bytě vytvořte své klidové útočiště, kde se budete cítit útulně a v bezpečí. Připravte si sem pohodlné polštáře, deky i oblíbenou knihu a začněte svou podzimní relaxaci ještě dnes.

Zdroj: Pexels

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE HALLOWEEN 2021 DUŠIČKY BYTOVÉ DEKORACE PODZIM 2021

Související články

Užijte si poslední den v roce s našimi tipy na domácí silvestrovské pohoštění

Silvestr si obvykle spojujeme s dobrým jídlem a pitím. Pokud jej trávíte doma, záleží kolik času, energie a peněz chcete do silvestrovského pohoštění investovat. Možností je mnoho. Možná se rozhodnete pro jedno či více vepřových kolen, tisíc minijednohubek nebo neotřelé variace tradičních chlebíčků.

Celý článek

Mýty o vánočních tradicích: Kde se vzaly naše typické české Vánoce?

Blíží se nejkrásnější svátky v roce a všechny ulice září ozdobami a voní dobrou náladou. Zároveň si ovšem nejde nevšimnout, že se zejména v posledních letech míchají dohromady různé tradice, některé zvyky se zapomínají, a zároveň je nahrazují ty nové.

Celý článek

Outfity na firemní vánoční večírek v kanceláři i online 2021

Žijeme v podivné době. Ale Vánoce a vánoční večírky si vzít nenecháme! Své k tomu řekne i móda. Věděli jste, že můžete mít styl i za dodržování karantény či vládních nařízení? Poradíme jak.

Celý článek

Neumíte si Vánoce bez knížek představit? My také ne, proto přinášíme aktuální knižní novinky

KNIHOMÁNIE je každoročně vrcholem knižní sezóny. Jejím hlavním cílem je nabídnout čtenářům to nejlepší, co přináší podzimní knižní trh, a také podpořit knihkupce v kamenných prodejnách.

Celý článek

FASHION MUST HAVE: PROSINEC V OBJETÍ VŮNÍ

Cinkání zvonečků, vůně cukroví a koledy provází prosinec stejně jako láskyplný čas k sobě a svým nejbližším. Udělejte svůj prosinec výjimečným.

Celý článek

Advent 2021 s kreativními adventními kalendáři Vánoce počkají na vás

Jak poznáte, že se Vánoce opravdu blíží? Trh je na chvíli zahlcen nabídkou adventních kalendářů nejrůznějších druhů. S námi vyberete ten pravý pro vás.

Celý článek

Nejlepší halloweenské kostýmy od Hailey Bieber až po Harryho Stylese

Celý víkend probíhaly zejména v zahraničí oslavy jednoho z nejkreativnějších svátků v roce. Celebrity si své halloweenské kostýmy nenechaly pro sebe a podělily se s námi na svých instagramových účtech. Načerpejte inspiraci třeba na příští rok.

Celý článek

Sedm tipů, jak bojovat se zamlžováním brýlí při nošení respirátoru 

Nosíte brýle a zároveň se chráníte respirátorem? Pak nejspíš řešíte i problém se zamlžování brýlí. Jak nepříjemnou situaci zvládnout radí optometristka Kristýna Štěbetáková.

Celý článek