dnes je 14.04.2021 a svátek má Vincenc/Vincent

Námořnický styl podle princezny Diany

Přidat na Seznam.cz
Princezna Diana je světová módní ikona. A tenhle titul jí už nikdo neodpáře. I dnes můžeme čerpat z jejího šatníku. Přichází totiž jaro a s ním i trend námořnických outfitů. Tipy přímo od Lady D jsou tu pro vás!

Zdroj: Glamour

1. Jako budoucí královna

Princezna Diana propadla svému prvnímu námořnickému outfitu krátce před tím, než se stala členkou britské královské rodiny. Snímek byl pořízen přesně 4 měsíce před "svatbou století". Outfit kombinuje osvědčenou barevnou klasiku - námořnickou modrou, bílou a červenou s elegantním hlubokým střihem. Všimněte si ale i slušivého detailu ve formě perleťového náhrdelníku.

Zdroj: Getty Images

2. Princezna z Walesu v červeném

Po svatbě si mohla princezna dovolit již expresivnější outfity inspirovanými námořnickým stylem. Například tento krásný červeno-růžový model si oblékla na svatbu své spolubydlící v roce 1982.

Zdroj: Getty Images

3. Kanadská návštěva

Růžový detail zvolila princezna i při oficiální návštěvě Kanady v roce 1983.

Zdroj: Getty Images

4. Neotřelé pojetí

Po narození svého prvního syna princezna Diana překvapila módní svět tímto neotřelým outfitem. Nejedná se přímo o námořnický styl outfitu. V tomto smyslu jsou ale zachovány barvy a design svetru. 

Zdroj: Getty Images

5. Dokonalá elegance

Námořnický styl v odlišné barvě zvolila Lady D opět na cestu do Kanady. Tentokrát to ale byla přehlídka elegantní konzervativní krásy. Šaty od Catherine Walket doplnila princezna kloboukem od Fredericka Foxe. Ačkoli v bordové barvě, přece outfit připomínal námořnický styling a může být vzorem i současných trendy outfitů.

Zdroj: Getty Images

6. It's a match

V roce 1990 povýšila Diana své outfity na úplně jinou úroveň. Jeden krásný všední den vyšla ze svého domu, který byl obklíčen novináři, v outfitu, který splňoval nejen námořnická kritéria, ale především jej sladila se svými milovanými syny.

Zdroj: Getty Images

A zůstat nemusíme pouze u princezny Diany. I její uznávaná nástupkyně, co se týká módních trendů, vévodkyně Kate Middleton se na veřejnosti několikrát objevila v outfitu laděném do námořnického stylu. I ona se tak může stát naším vzorem při kompletaci jarních šatníků.

Zdroj: Katemiddletonstyle.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI PRINCEZNA DIANA JARNÍ TRENDY NÁMOŘNICKÝ LOOK KATE MIDDLETON

Související články

Trendy krátké sestřihy na rok 2021 inspirované vaší oblíbenou celebritou

Taky se už těšíte na návštěvu svého kadeřníka? Abychom vám to nekonečné čekání zkrátili, připravili jsme tipy na trendy krátké sestřihy na jaro 2021. A inspiraci bereme od těch nejpovolanějších - celebrit.

Celý článek

Calvin Klein má novou designérskou posilu

V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Celý článek

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Celý článek

5 věcí, které nesmí chybět ve vašem jarním šatníku

S něčím starým se rozloučíme a něco nového přivítáme - tentokrát v našem šatníku. Jaké kousky si pořídit na letošní jaro?

 

Celý článek

Hongkong trpí uzavřením obchodů luxusních značek

Hongkong trpí prudkým poklesem ekonomiky. Svůj podíl nese i uzavření obchodů luxusních značek, které často využívají Hongkong jako vstupenku na asijské trhy. Situace začíná být pro spoustu obchodů kritická.

Celý článek

Skutečnost, že Aliku dnes řídí naše dcery, považuji za svůj největší osobní úspěch v podnikání, říká česká královna oříšků a milovnice koní Jana Kremlová

Znáte oříšky od Aliky? Tuto úspěšnou rodinnou firmu založila Jana Kremlová se svým manželem v roce 1992. Jaká byla cesta k prostějovským pražírnám a co pro ni znamená osobní úspěch, vám přinášíme v dalším exkluzivním rozhovoru, tentokrát s Janou Kremlovou, zakladatelkou společnosti Alika.

Celý článek

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

10 nejdražších kostýmů v historii filmů a seriálů

Kostýmy jsou esenciální součástí každého filmu, seriálů i dalších uměleckých představení. Připravili jsme pro vás žebříček těch nejdražších filmových a seriálových šatníků v historii.

Celý článek