dnes je 16.05.2021 a svátek má Přemysl

Námořnický styl podle princezny Diany

Přidat na Seznam.cz
Princezna Diana je světová módní ikona. A tenhle titul jí už nikdo neodpáře. I dnes můžeme čerpat z jejího šatníku. Přichází totiž jaro a s ním i trend námořnických outfitů. Tipy přímo od Lady D jsou tu pro vás!

Zdroj: Glamour

1. Jako budoucí královna

Princezna Diana propadla svému prvnímu námořnickému outfitu krátce před tím, než se stala členkou britské královské rodiny. Snímek byl pořízen přesně 4 měsíce před "svatbou století". Outfit kombinuje osvědčenou barevnou klasiku - námořnickou modrou, bílou a červenou s elegantním hlubokým střihem. Všimněte si ale i slušivého detailu ve formě perleťového náhrdelníku.

Zdroj: Getty Images

2. Princezna z Walesu v červeném

Po svatbě si mohla princezna dovolit již expresivnější outfity inspirovanými námořnickým stylem. Například tento krásný červeno-růžový model si oblékla na svatbu své spolubydlící v roce 1982.

Zdroj: Getty Images

3. Kanadská návštěva

Růžový detail zvolila princezna i při oficiální návštěvě Kanady v roce 1983.

Zdroj: Getty Images

4. Neotřelé pojetí

Po narození svého prvního syna princezna Diana překvapila módní svět tímto neotřelým outfitem. Nejedná se přímo o námořnický styl outfitu. V tomto smyslu jsou ale zachovány barvy a design svetru. 

Zdroj: Getty Images

5. Dokonalá elegance

Námořnický styl v odlišné barvě zvolila Lady D opět na cestu do Kanady. Tentokrát to ale byla přehlídka elegantní konzervativní krásy. Šaty od Catherine Walket doplnila princezna kloboukem od Fredericka Foxe. Ačkoli v bordové barvě, přece outfit připomínal námořnický styling a může být vzorem i současných trendy outfitů.

Zdroj: Getty Images

6. It's a match

V roce 1990 povýšila Diana své outfity na úplně jinou úroveň. Jeden krásný všední den vyšla ze svého domu, který byl obklíčen novináři, v outfitu, který splňoval nejen námořnická kritéria, ale především jej sladila se svými milovanými syny.

Zdroj: Getty Images

A zůstat nemusíme pouze u princezny Diany. I její uznávaná nástupkyně, co se týká módních trendů, vévodkyně Kate Middleton se na veřejnosti několikrát objevila v outfitu laděném do námořnického stylu. I ona se tak může stát naším vzorem při kompletaci jarních šatníků.

Zdroj: Katemiddletonstyle.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI PRINCEZNA DIANA JARNÍ TRENDY NÁMOŘNICKÝ LOOK KATE MIDDLETON

Související články

Zakladatel společnosti VANS zemřel ve věku 90 let

Paul Van Doren byl jedním z bratrů a spoluzakladatelů ikonických tenisek značky VANS. Zemřel v pátek 7. května 2021 ve věku 90 let.

Celý článek

Michaela Bakala: Ženskost není o značce ani o ceně, ale o osobnosti

Michaela Bakala - česká podnikatelka, zakladatelka České Miss, patronka mnoha významných projektů a v neposlední řadě také manželka jednoho z nejbohatších mužů Česka Zdeňka Bakaly.

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Jane Fonda v módní mini sukni

Americká herečka, módní influencerka i politická aktivistka ve svém věku 83 let stále udává módní trendy. Který z nich je nezapomenutelný?

Celý článek

Andrea Stujová ve své knize Psaní se nečervená popisuje peprné chvíle svého života

Kdo z nás by nezažil trapnou situaci? Chvilku, na kterou bychom raději hned zapomněli a doufáme, že si nás v danou dobu nikdo nevšiml. Andrea Stujová je přímo magnetem na smůlu a své příběhy přenáší v humorné podobě do své knížky.

Celý článek

Trendy krátké sestřihy na rok 2021 inspirované vaší oblíbenou celebritou

Taky se už těšíte na návštěvu svého kadeřníka? Abychom vám to nekonečné čekání zkrátili, připravili jsme tipy na trendy krátké sestřihy na jaro 2021. A inspiraci bereme od těch nejpovolanějších - celebrit.

Celý článek

Calvin Klein má novou designérskou posilu

V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Celý článek

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Celý článek

5 věcí, které nesmí chybět ve vašem jarním šatníku

S něčím starým se rozloučíme a něco nového přivítáme - tentokrát v našem šatníku. Jaké kousky si pořídit na letošní jaro?

 

Celý článek