dnes je 13.12.2018 a svátek má Lucie

Nápaditost a modely bez výrazných siluet stojí za podzimem 2018 značky Stella McCartney

Vyvinout určitou dávku úsilí, zamyslet se nad dopadem konkrétních postupů a upřednostnit pohodlí? Přesně to je podzimní Stella McCartney!

Bezmála padesát modelů přinesla podzimní kolekce návrhářky Stelly McCartney. A když se zaměříte na obuv modelek, možná budete mile překvapeni. Běžné tenisky lehce upravené do neutrálního stylu, jsou nositelné snad k jakémukoliv outfitu. To by ale nebyla Stella, aby se její dlouholetá spolupráce se sportovní značkou Adidas neodrazila na její práci. A neříkáme, že to není ku prospěchu.

Designérka Stella McCartney se v této kolekci zaměřila na to, aby se v rámci šití vyhnula slepování drobných detailů toxickými lepidly. Čím dál více návrhářů a módních domů myslí na ekologii. Tomu rozhodně tleskáme.

V kolekci tak najdete falešnou kůži, pletené kousky a šaty v podání maxi střihů. Zapomeňte na dámskou siluetu. Pánský styl zde má rozhodně větší prostor, a to nejenom pro muže. K vidění byla široká ramena, dlouhá sáčka bez rukávů v béžovohnědých tónech i retro pruhy a kárované látky.

Světlovlasá modelka Marjan Jonkman, kterou již několikátou sezónu vídáme na módních molech v zastoupení mnoha velkých jmen, oblékla světlé šaty poseté krajkou. K nim samozřejmě univerzální obuv  à la tenisky. Nápaditá kolekce zastává praktické šití, přístup k udržitelným zdrojům a osobní přístup McCartney.

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA STELLA MCCARTNEY PODZIM 2018 READY-TO-WEAR MAXI KRAJKA PÁNSKÝ STYL

Související články

Krejčovská práce slaví velký návrat v Pre Fall 2019 Giorgio Armani kolekci

Vrací se na míru ušité oděvy. V čele jim stojí dokonale padnoucí Armani obleky z nové kolekce. Nenásilná elegance je novým trendem.

 

Celý článek

Barevná, jiskřivá a reálná žena v kolekci Michaela Korse zastupuje ženskost

Kors si pro podzimní kolekci příštího roku zvolil cestu nostalgie. Zároveň se snažil vyjádřit obratnost a nadsázku módy.

Celý článek

Dior pánská přehlídka Pre Fall 2019 byla ohromným úspěchem

Pravidla se mají porušovat. To dokázal nový návrhář Kim Jones v čele pánské sekce Dior. Tokio žaslo nad jeho kreativitou a zbytek světa na sebe nenechal dlouho čekat!

Celý článek

Nová kolekce Alexander Wang Pre-Fall 2019 vyobrazovala americký shon

Módní dům Alexander Wang předvedl během newyorského týdne módy novou kolekci. Hlavním tématem sbírky byl 'americký shon', který módní dům pojal po svém.

Celý článek

Značka Balmain posouvá své jméno díky kolekci pre-fall 2019 do budoucnosti

Návrhář Olivier Rousteing v posledních týdnech na svém Instagramu udržoval fanoušky značky Balmain v napětí. A rozhodně to napětí stálo zato.

Celý článek

Tory Burch ve své kolekci zavzpomínala na slavnou malířku

Návrhářka Tory Burch svou práci miluje, není to však jenom móda, která ji při jejich návrzích ovlivňuje. Jsou to i práva žen.

Celý článek

Anglická žena třicátých let v podzimní kolekci 2019 víc než zaujme

Pozadí fotografií kolekce Preen by Thornton Bregazzi skýtá typicky anglickou atmosféru místních zahrad. Z toho vyplývají i jednotlivé módní outfity.

Celý článek

Victoria's Secret přehlídka 2018 měla nejnižší sledovanost v historii

Nejočekávanější přehlídka spodního prádla v čele s nejkrásnějšími ženami světa se propadla na nejnižší stupeň sledovanosti. Jaké jsou důvody?

Celý článek