dnes je 21.03.2018 a svátek má Radek

Nápaditost a modely bez výrazných siluet stojí za podzimem 2018 značky Stella McCartney

Vyvinout určitou dávku úsilí, zamyslet se nad dopadem konkrétních postupů a upřednostnit pohodlí? Přesně to je podzimní Stella McCartney!

Bezmála padesát modelů přinesla podzimní kolekce návrhářky Stelly McCartney. A když se zaměříte na obuv modelek, možná budete mile překvapeni. Běžné tenisky lehce upravené do neutrálního stylu, jsou nositelné snad k jakémukoliv outfitu. To by ale nebyla Stella, aby se její dlouholetá spolupráce se sportovní značkou Adidas neodrazila na její práci. A neříkáme, že to není ku prospěchu.

Designérka Stella McCartney se v této kolekci zaměřila na to, aby se v rámci šití vyhnula slepování drobných detailů toxickými lepidly. Čím dál více návrhářů a módních domů myslí na ekologii. Tomu rozhodně tleskáme.

V kolekci tak najdete falešnou kůži, pletené kousky a šaty v podání maxi střihů. Zapomeňte na dámskou siluetu. Pánský styl zde má rozhodně větší prostor, a to nejenom pro muže. K vidění byla široká ramena, dlouhá sáčka bez rukávů v béžovohnědých tónech i retro pruhy a kárované látky.

Světlovlasá modelka Marjan Jonkman, kterou již několikátou sezónu vídáme na módních molech v zastoupení mnoha velkých jmen, oblékla světlé šaty poseté krajkou. K nim samozřejmě univerzální obuv  à la tenisky. Nápaditá kolekce zastává praktické šití, přístup k udržitelným zdrojům a osobní přístup McCartney.

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA STELLA MCCARTNEY PODZIM 2018 READY-TO-WEAR MAXI KRAJKA PÁNSKÝ STYL

Související články

Lukáš Lindner představil velmi ženskou a rafinovanou kolekci pro podzim/zimu 2018

Podzimní kolekce Lukáše Lindnera je plná elegance, ženských střihů a rafinovaných kousků!

Celý článek

Podzim Dior 2018 tvoří patchwork, džínovina a doplňky

Módní kolekce Diora se pustila do komplikovanosti. Hodně střihů, hodně barev, hodně doplňků. Kdo už jiný by si to však mohl dovolit.

Celý článek

Podzim 2018 Imreczeové plný neutrálních barev a plášťů

Zdeňka Imreczeová v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou podzimní kolekci. Vládla v ní béžová a černá.

Celý článek

BLANKA MATRAGI UVÁDÍ JARNÍ KOLEKCI PURITY 2018

Čtyři přírodní živly už dávno zkrotila! Na jaře 2018 je střídá klid a čistota, které česká návrhářská ikona demonstruje v nejnovější a zcela smířlivé kolekci PURITY.

Celý článek

Hravá spolupráce Opening Ceremony & Disney

Že prý kreslené postavičky a známé módní značky nejdou dohromady? Opening Ceremony a Disney tento velký omyl vyvrátili.

Celý článek

Podzim Saint Laurent 2018 v kůži i květinách

Anthony Vaccarello se do podzimu 2018 pustil z jedné vody načisto. Při přehlídce uvedl dámskou i pánskou kolekci a k tomu stihl představit ještě několik pohledů na ženu. 

Celý článek

Romantická uniforma pro dnešní ženy - podzimní kolekce Fendi 2018

Podzimní kolekce Fendi přináší zemité tóny a romantickou uniformu pro silné ženy. 

Celý článek

Elie Saab předvedl kolekci plnou rafinovaných a zdobených kousků

Elie Saab předvedl svoji novou kolekci a přehlídka začala za doprovodu hudby od Nirvany - Smells Like Teen Spirit a od Radiohead's – Creep. Kolekce obsahuje opravdu velké množství květin a i dalšího zdobení!

Celý článek