dnes je 11.08.2022 a svátek má Zuzana

Nápaditost a modely bez výrazných siluet stojí za podzimem 2018 značky Stella McCartney

Přidat na Seznam.cz
Vyvinout určitou dávku úsilí, zamyslet se nad dopadem konkrétních postupů a upřednostnit pohodlí? Přesně to je podzimní Stella McCartney!

Bezmála padesát modelů přinesla podzimní kolekce návrhářky Stelly McCartney. A když se zaměříte na obuv modelek, možná budete mile překvapeni. Běžné tenisky lehce upravené do neutrálního stylu, jsou nositelné snad k jakémukoliv outfitu. To by ale nebyla Stella, aby se její dlouholetá spolupráce se sportovní značkou Adidas neodrazila na její práci. A neříkáme, že to není ku prospěchu.

Designérka Stella McCartney se v této kolekci zaměřila na to, aby se v rámci šití vyhnula slepování drobných detailů toxickými lepidly. Čím dál více návrhářů a módních domů myslí na ekologii. Tomu rozhodně tleskáme.

V kolekci tak najdete falešnou kůži, pletené kousky a šaty v podání maxi střihů. Zapomeňte na dámskou siluetu. Pánský styl zde má rozhodně větší prostor, a to nejenom pro muže. K vidění byla široká ramena, dlouhá sáčka bez rukávů v béžovohnědých tónech i retro pruhy a kárované látky.

Světlovlasá modelka Marjan Jonkman, kterou již několikátou sezónu vídáme na módních molech v zastoupení mnoha velkých jmen, oblékla světlé šaty poseté krajkou. K nim samozřejmě univerzální obuv  à la tenisky. Nápaditá kolekce zastává praktické šití, přístup k udržitelným zdrojům a osobní přístup McCartney.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA STELLA MCCARTNEY PODZIM 2018 READY-TO-WEAR MAXI KRAJKA PÁNSKÝ STYL

Související články

Stvořena pro ženu

Jemná krajka a smyslná výšivka nás zdobí už pár staletí. Krajky a výšivky jsou obrazy snů, fantazie a touhy.

Celý článek

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Karel Diviš, český dvojník Richarda Geera sází na klasiku

I čeští muži mají styl! Podnikatel nápadně podobný hollywoodskému herci, Karel Diviš, sází na klasiku. Do společnosti vyráží zásadně v obleku. Klasické kousky však kombinuje netradičním způsobem.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek