dnes je 02.03.2021 a svátek má Anežka

Náušnice pro miminko – ano či ne?

Přidat na Seznam.cz
Pokud máte to štěstí, že vás osud obdaroval novým přírůstkem do rodiny a to dítě je holčička, vyvstane před vámi otázka, zda dcerušku zkrášlit náušničkami či ne.

Je více názorů, mnoho pro a proti a dokonce vám mnohdy i lékař od lékaře poskytne jiný náhled na věc. Nakonec ale i tak zůstane rozhodnutí vždy jen na vás. Ještě nedávno se rodiče nad možnými riziky propíchnutí oušek dítěte příliš nezamýšleli. Dnes se ale stále více o informace zajímají a mnozí nechávají rozhodnutí raději na své dceři, vždyť nechat si propíchnout uši v pozdějším věku může kdykoliv.

Ušní boltec obsahuje mnoho akupunkturních bodů a říká se, že jejich narušení může způsobit nenadálé potíže. Příkladem může být krátkozrakost v útlém věku dítěte. Ouško je navíc malé a akupunkturní body se těžko hledají. Lékař také nemusí najít správné místo pro vytvoření dírky. Ušní boltec povyroste a dírka se může posunout časem do nežádoucího místa. I když je pravděpodobnost narušení akupunkturní dráhy malá, můžete vyhledat specialistu na akupunkturu, který dráhu ucha miminka prověří.

Propíchnutí ucha se provádí nejčastěji ve třech měsících dítěte, kdy má již za sebou první očkování proti tetanu. Nemělo by se odkládat déle než po šestém měsíci věku. Miminko si pak může na ouška sahat a tahat si je. Tím by se zvýšila jejich bolestivost a vzniklo by i riziko zanesení infekce. Později dítěti začnou například růst první zoubky a píchání oušek by jej zbytečně rozrušilo. Do čerstvé dírky se ihned nasazují náušnice, s nimiž se ranka hojí. Náušnice by z toho důvodu měly být z kovu, který se nestírá a je antialergické, jako je zlato, platina a titan. Nevhodné je stříbro a jakákoli bižuterie.

Ve zlatnictví najdete širokou nabídku speciálních dětských náušnic. Nejvhodnější jsou tzv. brizury, náušničky se zapínáním vpředu. V mnoha rodinách se kvalitní náušničky dědí z generace na generaci, takže odpadají problémy s jejich výběrem. V ordinaci se nezapomeňte informovat, jak a čím ouška ošetřovat, kdyby začala hnisat. A vynechte plavání, aby se do rány v bazénu nezanesla nečistota.

Přidat na Seznam.cz
DOPLŃKY A ŠPERKY NÁUŠNICE UCHO MIMINKO DÍTĚ

Související články

„Podpora, zázemí, radost a úspěch,“ shrnuje náročný rok 2020 maminka a zakladatelka malé prosperující rodinné firmy O my dear s.r.o. Jana Baťková

Značka, která jejími slovy vznikla z lásky k tvoření, již funguje třetím rokem a nabízí na svém e-shopu nejen půvabné hrací kolotoče nad postýlku, ale také dřevěné hrazdičky s hračkami, barevné variace kousátek či originální dekorativní dřevěná světla.

Celý článek

Čtyři způsoby, jak omámit svou milou na Štědrý večer

Nemáte ještě úplně jasno, co své něžnější polovičce pořídit na Vánoce? Váháte mezi tím, co by si sama přála a mezi překvapením, které by ji vyrazilo dech? My se přikláníme k druhé variantě a přinášíme pár tipů, pro které sice musíte sáhnout hlouběji do kapsy, zato výsledek máte jistojistý.

Celý článek

Cara Delevingne a šťastná kouzla v podání Dior

Nová kolekce šperků značky Dior nese jméno „Lucky Charms“. A kouzla rozhodně předvádí i známá modelka Cara Delevingne se svými výrazy pro fotografa Mario Sorrenti.

Celý článek

Co o vás prozradí šperky?

Výběr šperků a vaše preference nevypovídají jen o vašem osobním stylu, ale mohou ukázat mnohé o vaší osobnosti. Šperky přitahují pozornost a krásně doplňují celkový vzhled, ale co dalšího na vás prozradí?

Celý článek

Nechte se zlákat novou luxusní kolekcí šperků Tiffany & Co.

Americká značka Tiffany & Co. představila nevšední kolekci luxusních šperků. Nechte se zlákat třpytivým pozlátkem zabaleným do ikonické tyrkysové krabičky a objevte kouzlo diamantů.

Celý článek
Jarní trendy ve špercích

Talismany, hravé korálky či pánský styl řetízků aneb Pojďme přivítat jaro barevnými šperky

S příchodem jara vítáme nové začátky a děláme tlustou čáru za pošmourným počasím a náladou. S tím se pojí i čistka našeho šatníku. Dnes se ale zaměříme na vaše šperkovnice. Nevyhazujte, recyklujte!

Celý článek

Minimalistické šperky – víte, jak je správně nosit a kombinovat?

Minimalismus prostupuje všemi oblastmi designu, včetně módy a šperků. A právě minimalistické šperky není těžké si zamilovat a pustit si je k tělu.

Celý článek

Šperky značky Tous nám přináší šťastné vzpomínky z dětství

Ve Španělsku v roce 1920 vznikla z malého rodinného hodinářství firma, která dnes prodává šperky na hlavních třídách většiny velkoměst. Jejich šperky jsou z kvalitního materiálu, ale nejen proto jsou jednou z nejprodávanějších značek na aktuálním trhu.

Celý článek