dnes je 15.12.2019 a svátek má Radana

Navoňte se jako správná Francouzka aneb jak vonět celý den

Přidat na Seznam.cz
Každá žena chce krásně vonět, ale výběrem toho vhodného parfému to nekončí. Důležité je především to, jak parfém správně aplikovat, aby vám co nejdéle vydržel. Pojďte se s námi podívat na tipy redakce.

Jak neodolatelně vonět celý den? Vůně, jako takové, vymysleli ve Francii, proto se říká, že Francouzky se zvládnou skvěle navonět. Francie je kolébkou parfémů, jak je známe dnes. Ale už v 16. století zavedla Kateřina Medicejská parfémy jako módní novinku.

Několik tipů na začátek

Parfém má podtrhnout vaši osobnost, proto by měl sedět k vám samotným, ale zase nesmí být až příliš výrazný. Nezapomeňte také na to, že parfém není dobré kombinovat s další vůní, jako jsou například antiperspiranty a deodoranty. Raději volte neutrální a investujte peníze spíše do kvalitního parfému z parfumerie, který vám vydrží.

Jak se správně navonět

Základem dlouhotrvající vůně je zápěstí, předloktí a krk. Jelikož jsou to přirozeně teplá a prokrvená místa na těle, které pomáhají molekulám parfému rozmístit se do prostoru kolem nás a parfém tak je více cítit. Další možností je parfém aplikovat do prostoru a projít skrze voňavou spršku. Skvělý tip je, nastříkat si vůni na vlasy, ale to nesmíte dělat moc často, jelikož alkohol vysušuje vlasy. Když používáte parfém, neměla byste mít suchou nebo popraskanou kůži. Naneste si krém nebo vazelínu a po zaschnutí aplikujte vůni.

Řešení na cesty

Řiďte se pravidlem: méně znamená více a pokud se obáváte, že vám parfém nevydrží celý den, tak si jej vezměte s sebou. Bojíte se, že se vám voňavka rozbije v kabelce? Pak zvolte například cestovní Travalo Classic, který je dostupný v mnoha krásných barvách.

Zdroj foto: Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA JAK SE DÁMSKÁ VŮNĚ DÁMSKÉ PARFÉMY TIPY REDAKCE

Související články

Když kosmetika vzniká s láskou, je to znát!

Přesně takto pojal Dr. Frank Crandall svou značku PHYSICIANS FORMULA, kterou založil v roce 1937, aby pomohl své manželce Edith překonat autoimunitní onemocnění. Dnes je tato kosmetická značka jednou z nejuznávanějších na světě.

Celý článek

Jak si ženy komplikují líčení aneb nejčastější faux pas make-up

S make-upem by se mělo šetřit a dodržovat určité hranice. Existují konkrétní rady a tipy, které fungují na každou ženu. Jaké jsou nejhorší make-upy? A co by ženy měly vědět?

Celý článek

Plánujte, plánujte, plánujte aneb jak se nachystat na nový rok

Plánování je ohromně praktická věc, která vás posune vpřed. Ve vánočním shonu a nově se blížícího roku nám moc času na plány nezbývá. Jak přemýšlet o plánování, než si vůbec otevřeme diáře na nový rok?

Celý článek

Jak správně pečovat o svou pleť v různém věku

V každém věku má naše pleť odlišené požadavky a když je nebudeme dodržovat, tak se nám to brzy vymstí. Je potřeba myslet na správnou péči v každém věku. Jak o svou pleť pečujete vy?

Celý článek

Jak se stylově obléknout na svah

Zajímáte se o módu a chcete, aby vám to slušelo za každé situace? Je jedno, zdali jdete na rande, do práce nebo na svah. Sportovní a teplé oblečení lze také snadno kombinovat. Ptáte se, jak svůj šatník vybavit do mínusových teplot?

Celý článek

Našli jsme ráj, kde je péče o sebe nanejvýš důležitá. Jmenuje se Boutique Sisley

Péče o své tělo, stejně jako o svou duši, by měly být jedním z hlavních bodů na vašem pravidelném programu. Ne vždy se poštěstí dopřát si tento luxus sama sobě, a tak je na místě, oddat se do rukou odborníků.

Celý článek

Čočky jsou out, noste brýle jako stylový doplněk

Dříve byly brýle brány jako nehezká nutnost, dnes jsou spíše krásným doplňkem. Ženám zvýrazní oči, orámují obličej a člověk hned vypadá mnohdy chytřejší. I v zimě můžete nosit brýle, jak sluneční, tak klasické.

Celý článek

Čtyři legendární parfémy, které jsou nezapomenutelné

Kvalitní parfémy miluje asi každá žena. Během života jich vyzkoušíme značné množství, ale jen některé vůně nám sedí jako ulité. Které patří mezi ty legendární, naprosto nezapomenutelné a silné vůně?

Celý článek