dnes je 29.05.2020 a svátek má Maxmilián

Navoňte se jako správná Francouzka aneb jak vonět celý den

Přidat na Seznam.cz
Každá žena chce krásně vonět, ale výběrem toho vhodného parfému to nekončí. Důležité je především to, jak parfém správně aplikovat, aby vám co nejdéle vydržel. Pojďte se s námi podívat na tipy redakce.

Jak neodolatelně vonět celý den? Vůně, jako takové, vymysleli ve Francii, proto se říká, že Francouzky se zvládnou skvěle navonět. Francie je kolébkou parfémů, jak je známe dnes. Ale už v 16. století zavedla Kateřina Medicejská parfémy jako módní novinku.

Několik tipů na začátek

Parfém má podtrhnout vaši osobnost, proto by měl sedět k vám samotným, ale zase nesmí být až příliš výrazný. Nezapomeňte také na to, že parfém není dobré kombinovat s další vůní, jako jsou například antiperspiranty a deodoranty. Raději volte neutrální a investujte peníze spíše do kvalitního parfému z parfumerie, který vám vydrží.

Jak se správně navonět

Základem dlouhotrvající vůně je zápěstí, předloktí a krk. Jelikož jsou to přirozeně teplá a prokrvená místa na těle, které pomáhají molekulám parfému rozmístit se do prostoru kolem nás a parfém tak je více cítit. Další možností je parfém aplikovat do prostoru a projít skrze voňavou spršku. Skvělý tip je, nastříkat si vůni na vlasy, ale to nesmíte dělat moc často, jelikož alkohol vysušuje vlasy. Když používáte parfém, neměla byste mít suchou nebo popraskanou kůži. Naneste si krém nebo vazelínu a po zaschnutí aplikujte vůni.

Řešení na cesty

Řiďte se pravidlem: méně znamená více a pokud se obáváte, že vám parfém nevydrží celý den, tak si jej vezměte s sebou. Bojíte se, že se vám voňavka rozbije v kabelce? Pak zvolte například cestovní Travalo Classic, který je dostupný v mnoha krásných barvách.

Zdroj foto: Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA JAK SE DÁMSKÁ VŮNĚ DÁMSKÉ PARFÉMY TIPY REDAKCE

Související články

Profesionální péči o vlasy z pohodlí domova zvládnete sama

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy a je to rozhodně pravda. Proto byste měla i do jejich úpravy investovat svůj čas a vhodný výběr vlasových pomocníků. Představíme vám tři, se kterými si vlasy vyžehlíte, natočíte i vysušíte jako profesionální kadeřník!

Celý článek

Nejhezčí kosmetické produkty pro váš toaletní stolek

Pokud trávíme, podobně jako v těchto chvílích, více času doma, je přirozené, že chceme do domu vnést více radosti. A tak jistě spousta z nás začala s novou malbou, přestavěním nábytku, přesazením květin a vůbec s větší péčí o naše domovy. Jak ještě více zútulnit váš domov?

Celý článek

Kdo zvládá karanténu lépe: extroverti nebo introverti?

Pandemie koronaviru zaútočila nejen na naše zdraví, ale i na naši mysl. Většina z nás byla uvězněná doma, a zatímco si to někteří náramně užívali, jiní trpěli. Proč tomu tak je a co si z toho můžeme do budoucna odnést?

Celý článek

Jak nejlépe zamaskovat odrosty

Jak co nejlépe a nejrychleji zamaskovat odrosty bez velkých zásahů? A bohužel stále bez návštěvy vašeho kadeřníka? Máme pro vás několik jednoduchých tipů na účesy, které vám pomohou skrýt nežádoucí odrosty.

Celý článek

Jak na domácí pedikúru

Se stále zavřenými salóny jsme museli spoustu péče o své tělo vzít do vlastních rukou, a to doslova. Jednou z těchto činností je i pedikúra. Máme pro vás několik tipů, jak rychle docílit krásných chodidel i z pohodlí domova.

Celý článek

Tipy na rychlé líčení i v domácí karanténě

Lehký, rychlý a přesto efektní make-up dokáže divy, a proto pro vás máme několik tipů, jak hravě a během několika málo minut vykouzlit jednoduché líčení, které pozvedne vaše sebevědomí. 

Celý článek
Péče o ruce

3 kroky ke zdraví a kráse vašich rukou

Ruce jsou bezpochyby naší vizitkou a vypovídají o nás mnohé. Na popraskanou a scvrklou pokožku není zrovna reprezentativní pohled. Nejedná se však pouze o kosmetickou vadu, nýbrž zdravotní. Jak těmto problémům předejít?

Celý článek

Jak si snadno udělat gelové nehty sama doma

Nehty jsou vizitkou každé ženy a kvůli nynější situaci není zatím možné docházet do salonů. Jak to vyřešit? Prostě si udělejte gelové nehty doma! Chce to trochu praxe, ale hlavní výhodou je především cena.

Celý článek