dnes je 20.05.2019 a svátek má Zbyšek

Návrhář Tom Ford nahradí Diane von Furstenberg na pozici předsedy CFDA

Přidat na Seznam.cz
Fámy o tom, že by se měl módní návrhář Tom Ford stát předsedou organizace Council of Fashion Designers of America, se potvrdily. Tom Ford se skutečně stane předsedou CFDA a nahradí tak Diane von Furstenberg, která tuto funkci zastávala třináct let. 

Nezisková organizace Council of Fashion Designers of America sdružující více než 450 amerických návrhářů a módních značek zná nového předsedu. S platností od 1. ledna 2020 se jím stane Tom Ford, který ve funkci nahradí módní návrhářku Diane von Furstenberg. „Měl jsem tu čest být členem americké módní komunity. Zažil jsem také to, co CFDA dělá pro své členy a pro průmysl obecně. Poté, co jsem žil a pracoval v mnoha důležitých módních městech na světě, těším se na spolupráci s představenstvem, abych podpořil hlas americké módy a tamních návrhářů,” nechal se slyšet Tom Ford. Bude dohlížet a podporovat asi 19 lidí včetně Michaela Korse, Tommy Hilfigera, Ralpha Laurena či Ashley a Mary-Kate Olsen. 

Členem CFDA je Ford od roku 2000 a vyhrál celkem sedm cen, které každoročně Koncil amerických módních návrhářů rozdává. Ford patří bezpochyby k nejúspěšnějším a nejuznávanějším návrhářům dnešní doby. V roce 2005 založil stejnojmennou značku nabízející dámské a pánské oděvy, doplňky, brýle a spodní prádlo. Předtím vedl jako kreativní ředitel módní domy Gucci a Yves Saint Laurent. „Jako předseda se těším na to, že budu pokračovat v neuvěřitelné práci, kterou Diane von Furstenberg celých třináct let dělala. Diane je skutečně mocná žena a její přínos pro CFDA a americkou módu je nesmírný. Dlužíme jí hodně,” dodal Ford. 

Businessoffashion.com, Vogue.co.uk, Harpersbazaar.com

Přidat na Seznam.cz
TOM FORD DIANE VON FURSTENBERG CFDA AKTUÁLNĚ MÓDNÍ NOVINKY AKTUALITY 2019

Související články

Celebrity na červeném koberci při zahájení MET Gala výstavy splnily tématický večer na jedničku!

Náročné téma MET Gala pro otevření prestižní výstavy pro rok 2019 bylo módní nadsázka, záměrný nevkus a ironie. Jak se celebrity oblékly, kdo vynikal nejvíce a jaké šaty byly nejúspěšnější?

Celý článek

Bláznivé léto s Temperley London a šaty jako pro královnu Viktorii

Když Alice Temperley zakládala jako čerstvá absolventka britské královské umělecké školy svou první značku, asi netušila, že se její výtvory stanou symbolem největšího luxusu v Británii. Pojďte se s námi podívat na nejnovější kolekce značky Temperley London.

Celý článek

Návrat batiky nabral nový směr. Jak ji nosit?

Batika si prošla dlouhou cestu od dob hippies. Dnešní zastaralá technika barvení látky dostala novou podobu. Kontrolované barevné motivy jsou políbením duhy, ale důsledně promyšlené.

Celý článek

Jennifer Lopez obdrží nejprestižnější módní cenu za své ikonické outfity

Americký módní panel odmění Jennifer Lopez oceněním za její osobitý přínos módě a veřejnosti. Přes 450 návrhářů a dalších módních expertů v panelu se shodlo, že Jennifer si zaslouží obdržet významnou cenu v roce 2019.

Celý článek

David Hasselhoff dokazuje, že má smysl pro humor v reklamě pro Happy Socks

Legendární plážový playboy si v reklamě pro švédskou značku ponožek a plážových doplňků dělá legraci sám ze sebe. A výsledek je opravdu decentně humorný!

Celý článek

10 trendů v manikúře pro jaro 2019, které si zamilujete!

Módní přehlídky byly plné rozmanitých nehtových trendů od téměř neviditelných po extrémně výrazné. My vám přinášíme 10 krásných, snadných a výrazných stylů pro vaše jarní nehty. 

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

Tokio street style: Alternativní svět módy bez hranic

Svátek módy v Tokiu v podobě přehlídek japonských návrhářů po dobu jednoho týdne je příležitostí pro největší módní nadšence se ukázat. Tentokrát se objevilo 5 hlavních trendů, které byly nošeny až do extrémů.

Celý článek