dnes je 18.04.2021 a svátek má Valérie

Návrhář Tom Ford nahradí Diane von Furstenberg na pozici předsedy CFDA

Přidat na Seznam.cz
Fámy o tom, že by se měl módní návrhář Tom Ford stát předsedou organizace Council of Fashion Designers of America, se potvrdily. Tom Ford se skutečně stane předsedou CFDA a nahradí tak Diane von Furstenberg, která tuto funkci zastávala třináct let. 

Nezisková organizace Council of Fashion Designers of America sdružující více než 450 amerických návrhářů a módních značek zná nového předsedu. S platností od 1. ledna 2020 se jím stane Tom Ford, který ve funkci nahradí módní návrhářku Diane von Furstenberg. „Měl jsem tu čest být členem americké módní komunity. Zažil jsem také to, co CFDA dělá pro své členy a pro průmysl obecně. Poté, co jsem žil a pracoval v mnoha důležitých módních městech na světě, těším se na spolupráci s představenstvem, abych podpořil hlas americké módy a tamních návrhářů,” nechal se slyšet Tom Ford. Bude dohlížet a podporovat asi 19 lidí včetně Michaela Korse, Tommy Hilfigera, Ralpha Laurena či Ashley a Mary-Kate Olsen. 

Členem CFDA je Ford od roku 2000 a vyhrál celkem sedm cen, které každoročně Koncil amerických módních návrhářů rozdává. Ford patří bezpochyby k nejúspěšnějším a nejuznávanějším návrhářům dnešní doby. V roce 2005 založil stejnojmennou značku nabízející dámské a pánské oděvy, doplňky, brýle a spodní prádlo. Předtím vedl jako kreativní ředitel módní domy Gucci a Yves Saint Laurent. „Jako předseda se těším na to, že budu pokračovat v neuvěřitelné práci, kterou Diane von Furstenberg celých třináct let dělala. Diane je skutečně mocná žena a její přínos pro CFDA a americkou módu je nesmírný. Dlužíme jí hodně,” dodal Ford. 

Businessoffashion.com, Vogue.co.uk, Harpersbazaar.com

Přidat na Seznam.cz
TOM FORD DIANE VON FURSTENBERG CFDA AKTUÁLNĚ MÓDNÍ NOVINKY AKTUALITY 2019

Související články

Nejlepší módní inspirace z filmů a seriálů dostupných na Netflixu

Streamovací platforma Netflix nabízí na svých stránkách nespočet seriálů a filmů, z nichž se dá inspirovat. Zvlášť, co se módy týče. Připravili jsme seznam těch, které by vám coby módním nadšencům neměli uniknout. 

Celý článek

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

Celý článek

Kouzlo nadčasovosti: Trendy, které nestárnou

Někdy je malé poohlédnutí do minulosti příjemnou záležitostí. A v módním průmyslu to platí obzvlášť! Vybrali jsme pro vás jen hrstku trendů, které byly vytvořeny v 70. letech a spousta z nich obstojí i dnes.

Celý článek

Zeštíhlující triky, které doopravdy fungují

Jak nejlépe zamaskovat nedostatky, a jak naopak vyzdvihnout přednosti? Máme pro vás několik jednoduchých triků, díky kterým bude vaše postava vypadat ještě lépe. 

Celý článek

Tom Ford a Anna Wintour zachraňují módní průmysl před ekonomickou krizí

Žijeme v době koronavirové. Nikdo nečekal, co přijde. Nikdo neví, co bude. Společně to ale zvládneme. Někteří z nás ale myslí nejen na to, jak zachránit současnou žalostnou situaci ve světě, ale také na to, co přijde. Čeká nás totiž i doba pokoronavirová.

Celý článek

Kosmetické novinky a nezbytnosti na jaro

Kosmetické novinky a nezbytnosti, které potřebujete vyzkoušet, než to opravdové jaro dorazí. Jen ať jsme připravené!

Celý článek

Raf Simons nastupuje jako pomocný kreativní ředitel do Prady

O tom, že by se Raf Simons mohl připojit k Miuccie Pradě, se spekulovalo již nějakou dobu. A konečně je to tady. Belgický návrhář nastoupí jako pomocný kreativní ředitel do Prady a společně s Miucciou představí první kolekci v září 2020.

Celý článek

Tom Ford přesunul svou přehlídku z New Yorku do Los Angeles

Batika, roztrhané džíny, zvířecí vzory, sametové kostýmky. Zní vám to jako peklo? Podívejte se s námi na novou kolekci Toma Forda a zamilujete se i do těchto nedoceněných a nešťastně využívaných kreací.

Celý článek