dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Návrhářka Monika Mongol otevřela nový ateliér, zamilovala si len a pomalu se chystá na novou paletu podzimních kabátků

Přidat na Seznam.cz
Velké plány a stěhování se do nového ateliéru kousek od Vítězného náměstí v Dejvicích byl velkým milníkem české návrhářky Moniky Mongol. Myšlenky na první limitovanou kolekci svatebních šatů překazil koronavir a s ním spojená karanténa. I přesto však Monika Mongol nelenila a připravila pro své zákaznice krásné nové střihy.

zdroj: archiv Moniky Mongol

Svatební kolekci sice talentovaná návrhářka oproti původnímu plánu posunula, zato využila doby vládou nařízené karantény, aby dokončila zakázky pro své zákaznice a v rámci nového ateliéru tvořila dál s výhledem lepších zítřků.

„Velkou podporou a inspirací mi byly také moje stálé zákaznice, které se těšily na novinky a také hned po otevření ateliéru mě přišly podpořit. V rámci korony jsem se také vrhla na dětské šaty, pro které mi byla inspirací moje kamarádka, které se narodila dcera a já jí vymýšlela dárek,“ svěřila se nám Monika Mongol.

zdroj: archiv Moniky Mongol

Nově si také návrhářka oblíbila len, který ji nadchnul natolik, že jej s nadšením spojuje s jednoduchými střihy. Aktuálně pracuje zejména na svatebních zakázkách, protože se většina svateb odsunula. „Většinou svatební zakázky či šaty pro družičky řeším už od března, letos dělám spoustu zakázek až teď, neboť se rozhodlo o svatbě na poslední chvíli. Takže teď mám spoustu práce a ještě jsem se od otevření nezastavila. Za což jsem velmi ráda, pandemie mě tolik nepostihla. Naopak se mi zákaznice často svěřují s tím, že teď chtějí více investovat do kvalitních věcí a mít jich raději méně, říká Monika Mongol.

zdroj: archiv Moniky Mongol

A jaké plány má na podzim a zimu? „Léto už se pomalu blíží ke konci a já se pomalu chystám na podzimní a zimní kabáty, které měly minulý rok velký úspěch. Proto bych je letos ráda rozvinula o další paletu barev či střihů.“

zdroj: archiv Moniky Mongol

zdroj: archiv Moniky Mongol

zdroj: archiv Moniky Mongol

zdroj: archiv Moniky Mongol

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MONIKA MONGOL ČESKÁ NÁVRHÁŘKA AUTORSKÁ MÓDA AUTORSKÁ TVORBA LEN SVATEBNÍ KOLEKCE

Související články

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

Celý článek

EMAwomenswear se zabývá mimo jiné i nadměrnými velikostmi do č. 64

Alžběta Vlášková je devětadvacetiletá podnikatelka, která se díky své píli a řadě zkušenostem, jako módní návrhářka a oděvní technolog, rozhodla založit módní značku s dámskou konfekcí. A přesto, že ji pandemie na chvíli zpomalila, ve výsledku ji posunula o mnoho dál.  

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Limitovanou kolekci Mi fashion label si zamilují mimo jiné všichni skuteční snílci

Nejnovější kolekce oblíbené značky přináší fascinaci snem a podvědomím stejně jako touhou a svobodou. Všichni snílci zpozorněte, v této kolekci ambice mění realitu.

Celý článek

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek

Jitka Klett prezentovala svoji tvorbu na prestižní módní události v Marrakéši

Na originálním mole luxusního hotelu Mandarin Oriental v Marrakéši se již podruhé konal jedinečný módní projekt MOROCCO FASHION WEEK 2022. Mezi vybranými návrháři z celého světa reprezentovala Českou republiku Jitka Klett.

Celý článek