dnes je 23.11.2020 a svátek má Klement

Návrhářka Monika Mongol otevřela nový ateliér, zamilovala si len a pomalu se chystá na novou paletu podzimních kabátků

Přidat na Seznam.cz
Velké plány a stěhování se do nového ateliéru kousek od Vítězného náměstí v Dejvicích byl velkým milníkem české návrhářky Moniky Mongol. Myšlenky na první limitovanou kolekci svatebních šatů překazil koronavir a s ním spojená karanténa. I přesto však Monika Mongol nelenila a připravila pro své zákaznice krásné nové střihy.

zdroj: archiv Moniky Mongol

Svatební kolekci sice talentovaná návrhářka oproti původnímu plánu posunula, zato využila doby vládou nařízené karantény, aby dokončila zakázky pro své zákaznice a v rámci nového ateliéru tvořila dál s výhledem lepších zítřků.

„Velkou podporou a inspirací mi byly také moje stálé zákaznice, které se těšily na novinky a také hned po otevření ateliéru mě přišly podpořit. V rámci korony jsem se také vrhla na dětské šaty, pro které mi byla inspirací moje kamarádka, které se narodila dcera a já jí vymýšlela dárek,“ svěřila se nám Monika Mongol.

zdroj: archiv Moniky Mongol

Nově si také návrhářka oblíbila len, který ji nadchnul natolik, že jej s nadšením spojuje s jednoduchými střihy. Aktuálně pracuje zejména na svatebních zakázkách, protože se většina svateb odsunula. „Většinou svatební zakázky či šaty pro družičky řeším už od března, letos dělám spoustu zakázek až teď, neboť se rozhodlo o svatbě na poslední chvíli. Takže teď mám spoustu práce a ještě jsem se od otevření nezastavila. Za což jsem velmi ráda, pandemie mě tolik nepostihla. Naopak se mi zákaznice často svěřují s tím, že teď chtějí více investovat do kvalitních věcí a mít jich raději méně, říká Monika Mongol.

zdroj: archiv Moniky Mongol

A jaké plány má na podzim a zimu? „Léto už se pomalu blíží ke konci a já se pomalu chystám na podzimní a zimní kabáty, které měly minulý rok velký úspěch. Proto bych je letos ráda rozvinula o další paletu barev či střihů.“

zdroj: archiv Moniky Mongol

zdroj: archiv Moniky Mongol

zdroj: archiv Moniky Mongol

zdroj: archiv Moniky Mongol

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MONIKA MONGOL ČESKÁ NÁVRHÁŘKA AUTORSKÁ MÓDA AUTORSKÁ TVORBA LEN SVATEBNÍ KOLEKCE

Související články

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek

Návrhářka Bára Sklenářová: Život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí

První velkou kolekci má za sebou, studium v česku i Anglii jí dalo dobrý start, jen pandemie ji na chvíli zpomalila. Mladá návrhářka Bára Sklenářová se však nevzdává a po večerech připravuje nové střihy, které nám snad brzy představí.

Celý článek

Jsme rádi, že jsme Češi, říkají tvůrci Bohémy manželé Neubergerovi

Bohéma - trička s originálními motivy, které se navracejí k českým osobnostem a skvostům. I tak by se dal charakterizovat unikátní koncept, který mají na svědomí manželé Eliška a Oldřich Neubergerovi, kteří navrhují trička s velkými Čechy i českými uměleckými díly. Jak vznikla jejich značka Bohéma a co pro ně znamená být Čechy, jsme se zeptali v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

Monique Lhuillier představila pohádkovou svatební kolekci na podzim 2020

Filipínská návrhářka Monique Lhuillier vytváří nezapomenutelné svatební kolekce vždy s odlišným příběhem. Tentokrát měla v myšlenkách nevěstu kráčející po rozlehlé zahradě u vily v Itálii. 

Celý článek