dnes je 07.03.2021 a svátek má Tomáš

Návrhářka Monika Mongol otevřela nový ateliér, zamilovala si len a pomalu se chystá na novou paletu podzimních kabátků

Přidat na Seznam.cz
Velké plány a stěhování se do nového ateliéru kousek od Vítězného náměstí v Dejvicích byl velkým milníkem české návrhářky Moniky Mongol. Myšlenky na první limitovanou kolekci svatebních šatů překazil koronavir a s ním spojená karanténa. I přesto však Monika Mongol nelenila a připravila pro své zákaznice krásné nové střihy.

zdroj: archiv Moniky Mongol

Svatební kolekci sice talentovaná návrhářka oproti původnímu plánu posunula, zato využila doby vládou nařízené karantény, aby dokončila zakázky pro své zákaznice a v rámci nového ateliéru tvořila dál s výhledem lepších zítřků.

„Velkou podporou a inspirací mi byly také moje stálé zákaznice, které se těšily na novinky a také hned po otevření ateliéru mě přišly podpořit. V rámci korony jsem se také vrhla na dětské šaty, pro které mi byla inspirací moje kamarádka, které se narodila dcera a já jí vymýšlela dárek,“ svěřila se nám Monika Mongol.

zdroj: archiv Moniky Mongol

Nově si také návrhářka oblíbila len, který ji nadchnul natolik, že jej s nadšením spojuje s jednoduchými střihy. Aktuálně pracuje zejména na svatebních zakázkách, protože se většina svateb odsunula. „Většinou svatební zakázky či šaty pro družičky řeším už od března, letos dělám spoustu zakázek až teď, neboť se rozhodlo o svatbě na poslední chvíli. Takže teď mám spoustu práce a ještě jsem se od otevření nezastavila. Za což jsem velmi ráda, pandemie mě tolik nepostihla. Naopak se mi zákaznice často svěřují s tím, že teď chtějí více investovat do kvalitních věcí a mít jich raději méně, říká Monika Mongol.

zdroj: archiv Moniky Mongol

A jaké plány má na podzim a zimu? „Léto už se pomalu blíží ke konci a já se pomalu chystám na podzimní a zimní kabáty, které měly minulý rok velký úspěch. Proto bych je letos ráda rozvinula o další paletu barev či střihů.“

zdroj: archiv Moniky Mongol

zdroj: archiv Moniky Mongol

zdroj: archiv Moniky Mongol

zdroj: archiv Moniky Mongol

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MONIKA MONGOL ČESKÁ NÁVRHÁŘKA AUTORSKÁ MÓDA AUTORSKÁ TVORBA LEN SVATEBNÍ KOLEKCE

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Petra a Pavel Koutní: Do výroby zařazujeme recyklované přírodně barvené materiály a zaměřujeme se na pohodlí zákazníka

Petra a Pavel Koutní přebrali tradici prostějovského oděvnictví. Jejich rodinná značka Koutný je známá nejen u nás, ale i v zahraniční. Mezi jejich tradiční zákazníky patří České dráhy, Policie ČR i dobrovolní hasiči. Jak se firma pere s krizí a jaký rozvoj plánuje do budoucna - zeptali jsme se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek