dnes je 22.09.2020 a svátek má Darina

Návrhářka Monika Mongol otevřela nový ateliér, zamilovala si len a pomalu se chystá na novou paletu podzimních kabátků

Přidat na Seznam.cz
Velké plány a stěhování se do nového ateliéru kousek od Vítězného náměstí v Dejvicích byl velkým milníkem české návrhářky Moniky Mongol. Myšlenky na první limitovanou kolekci svatebních šatů překazil koronavir a s ním spojená karanténa. I přesto však Monika Mongol nelenila a připravila pro své zákaznice krásné nové střihy.

zdroj: archiv Moniky Mongol

Svatební kolekci sice talentovaná návrhářka oproti původnímu plánu posunula, zato využila doby vládou nařízené karantény, aby dokončila zakázky pro své zákaznice a v rámci nového ateliéru tvořila dál s výhledem lepších zítřků.

„Velkou podporou a inspirací mi byly také moje stálé zákaznice, které se těšily na novinky a také hned po otevření ateliéru mě přišly podpořit. V rámci korony jsem se také vrhla na dětské šaty, pro které mi byla inspirací moje kamarádka, které se narodila dcera a já jí vymýšlela dárek,“ svěřila se nám Monika Mongol.

zdroj: archiv Moniky Mongol

Nově si také návrhářka oblíbila len, který ji nadchnul natolik, že jej s nadšením spojuje s jednoduchými střihy. Aktuálně pracuje zejména na svatebních zakázkách, protože se většina svateb odsunula. „Většinou svatební zakázky či šaty pro družičky řeším už od března, letos dělám spoustu zakázek až teď, neboť se rozhodlo o svatbě na poslední chvíli. Takže teď mám spoustu práce a ještě jsem se od otevření nezastavila. Za což jsem velmi ráda, pandemie mě tolik nepostihla. Naopak se mi zákaznice často svěřují s tím, že teď chtějí více investovat do kvalitních věcí a mít jich raději méně, říká Monika Mongol.

zdroj: archiv Moniky Mongol

A jaké plány má na podzim a zimu? „Léto už se pomalu blíží ke konci a já se pomalu chystám na podzimní a zimní kabáty, které měly minulý rok velký úspěch. Proto bych je letos ráda rozvinula o další paletu barev či střihů.“

zdroj: archiv Moniky Mongol

zdroj: archiv Moniky Mongol

zdroj: archiv Moniky Mongol

zdroj: archiv Moniky Mongol

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MONIKA MONGOL ČESKÁ NÁVRHÁŘKA AUTORSKÁ MÓDA AUTORSKÁ TVORBA LEN SVATEBNÍ KOLEKCE

Související články

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Jitka Klett představila v Teplicích unikátní show

Dlouhá historie módní značky Jitky Klett přináší jak doma, tak v zahraničí ženskost, eleganci, harmonii a energii do módního světa. I tentokrát v rámci módní show Jitka Klett bodovala!

Celý článek

MBPFW: Denisa Dovala vsadila na minimallismus, Daniela Pešková na skvělý výběr materiálů

Druhý den po slavnostním zahájení pražského fashionweeku odstartoval v nádherném prostředí kláštera sv. Gabriela přehlídkou Daniely Peškové a Denisy Dovaly. Obě tyto dámy jsou stálicemi české módní scény a kvůli koronavirové pandemii jsme viděli kolekci jak na podzim / zimu 2020, tak jaro / léto 2021.

Celý článek

Značka ETHER představila na Merdeces-Benz Prague Fashion Week kolekci oslavující ženskou siluetu, nadčasovost i kvalitu zpracování

Designérka Eva Vontorová tvořící pod značkou ETHER přináší již desátým rokem na český módní trh jedinečné doplňky i celé ready-to-wear kolekce. Aktuální podívaná v rámci pražského týdne módy podtrhla kvalitu zpracování i určitou svobodomyslnost, na kterých si návrhářka potrpí.

Celý článek

Tatiana Kovaříková v podzimní kolekci ukazuje dualitu světa v duchu kvalitního minimalismu

Módní návrhářka Tatiana Kovaříková přináší aktuální kolekci Pre-Fall 2020 inspirovanou pro ni typickou kombinací černé a bílé barvy. Kontrasty s jednoduchými formami podtrhují ženskou siluetu.

Celý článek