dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Návrhářka Vera Wang oslavila čínské dědictví a americkou výchovu

Přidat na Seznam.cz
Vera Wang oslavila čínské dědictví a americkou výchovu na gala večeru čínského institutu v New Yorku.

Čtvrtek večer byl ve znamení mnoha ocenění. Cunardova budova poskytla prostor pro porozumění a prohloubení důvěry mezi Čínou a Amerikou. Konkrétně mezi Ning Yuan, předsedou a prezidentem China Construction America, a Robertem Hong Xiaoem, výkonným ředitelem společnosti Perfect World Co. Ltd., kteří byli stejně jako Wang oceněni. Dále pak newyorský guvernér Andrew Coumo, který se večeře nemohl osobně zúčastnit.

Předseda představenstva Chien Chung Pei, známý také jako „Didi“, řekl o oceněných: „Sdílejí ducha a poslání čínského institutu, aby vytvořili pozitivní a silné vztahy mezi USA a Čínou prostřednictvím vzdělání, kultury a obchodu.“

Wang později řekla publiku, jak vyrůstala v USA a její rodiče Cheng Ching a Florence Wang ji povzbudili, aby přijala americkou kulturu, ale zároveň ji nikdy nedovolili, aby zapomněla na své čínské dědictví. Tato jemná rovnováha byla tím, co jí a jejímu bratrovi poskytla tak jedinečný pohled na svět a upřímné uznání obou kultur.

„Respekt k druhým je jediný způsob, jak vytvořit bezpečnější, šťastnější a prosperující budoucnost. Čínský institut byl vždy v popředí těchto ideálů. Musíme tento význam přijmout nejen pro naši generaci, ale i pro ty, kteří následují naše kroky. Je to naše povinnost. A všichni jsme součástí této cesty,“ řekla nostalgicky Wang. „Vera je opravdu průkopnická čínská módní návrhářka. Je zcela mezinárodní, ale s čínskými kořeny. Viděl jsem Veru, když jsem byl malý chlapec. Jsme velmi hrdí na její úspěchy. Každý čínský člověk je na ni pyšný,“ řekl Pei. Ten má rovněž rozjeté projekty v několika zemích světa. „Mé projekty realizuji v Číně, Bruneji, Brazílii a Francii. Pracuji na projektech po celém světě. Právě teď dělám vinařství v Bordeaux, což je spoustu legrace. Vždycky říkám, že to co děláme, by mělo být zábavné.“

wwd.com
 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI VERA WANG ČÍNSKÝ INSTITUT BLUE CLOUD GALA ČÍNSKÉ DĚDICTVÍ

Související články

Balenciaga vydala druhé prohlášení ve snaze vysvětlit jejich kontroverzní prázdninovou kampaň

Děti držící kabelky ala plyšové medvídky vyvolaly velký rozruch a sociálními sítěmi se šíří hashtag #cancelBalenciaga. Módní dům se snaží zachránit, co jen jde.

Celý článek

Naomi Biden, vnučka prezidenta Joe Bidena, se vdávala v šatech od Ralpha Laurena s dlouhým závojem

Nejstarší vnučka prezidenta Bidena se v sobotu vdala za Petera Neala. Svatba proběhla na jižním trávníku Bílého domu a čítala přibližně 250 hostů. Nevěsta oblékla svatební šaty klasické americké značky, která je jí blízká.

Celý článek
Můj deník vděčnosti

KŘEST KNIHY ŽIVOTNÍ KOUČKY ERIKY BACH - MŮJ DENÍK VDĚČNOSTI

Jak se v životě cítit lépe? Základem je přenastavit svou mysl a zaměřovat pozornost na to dobré. A právě s tímto vám může skvěle pomoci nástroj Můj deník vděčnosti, který jeho autorce Erice Bach pokřtila ředitelka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová, funkční lékař Jan Vojáček a moderátorka Gabriela Partyšová.

Celý článek

Kurz šití a upcyklace? Zkuste je u návrhářského dua SegraSegra

Chybějící knoflík, malá dírka nebo rozbitý zip? Naučte se je opravit a prodlužte tak vašemu šatníku životnost. Pokud nevíte jak na to, dozvíte se to na kurzech šití pro začátečníky, které od listopadu startují v letenské prodejně SegraSegra.

Celý článek

Ve vánoční kampani Dior si vedle modelky Anya Taylor-Joy zahrála sova a vlk

Anya Taylor-Joy je jednou z předních ambasadorek značky Dior, je také známou herečkou a modelkou. Vánoční kampaň je plná třpytu, přátelství i špetky něčeho navíc.

Celý článek

Adidas ukončil spolupráci s Kanye Westem

Výroky umělce o nadřazenosti bílé rasy a antisemitské výlevy vedly německou oděvní a obuvnickou společnost k ukončení téměř deset let trvající miliardové smlouvy.

Celý článek

Gigi Hadid odhaluje příběh jména své módní značky

Gigi Hadid v rámci pátečního summitu Vogue v New Yorku prozradila více o své nedávno založené značce Guest in Residence. Rozpovídala se, kdo ji inspiroval i proč dostala značka tak netradiční jméno.

Celý článek

Kniha „Worn Out“ vypráví realitu o fast fashion i o spoluúčasti celebrit na vykořisťování některých značek

Bývalá redaktorka magazínů InStyle a Teen Vogue Alyssa Hardy nešetří ve své nové knize žádnými detaily, které odhalují temné podhoubí našich současných módních výstřelků.

Celý článek