dnes je 20.01.2021 a svátek má Ilona

Návrhářka Vera Wang oslavila čínské dědictví a americkou výchovu

Přidat na Seznam.cz
Vera Wang oslavila čínské dědictví a americkou výchovu na gala večeru čínského institutu v New Yorku.

Čtvrtek večer byl ve znamení mnoha ocenění. Cunardova budova poskytla prostor pro porozumění a prohloubení důvěry mezi Čínou a Amerikou. Konkrétně mezi Ning Yuan, předsedou a prezidentem China Construction America, a Robertem Hong Xiaoem, výkonným ředitelem společnosti Perfect World Co. Ltd., kteří byli stejně jako Wang oceněni. Dále pak newyorský guvernér Andrew Coumo, který se večeře nemohl osobně zúčastnit.

Předseda představenstva Chien Chung Pei, známý také jako „Didi“, řekl o oceněných: „Sdílejí ducha a poslání čínského institutu, aby vytvořili pozitivní a silné vztahy mezi USA a Čínou prostřednictvím vzdělání, kultury a obchodu.“

Wang později řekla publiku, jak vyrůstala v USA a její rodiče Cheng Ching a Florence Wang ji povzbudili, aby přijala americkou kulturu, ale zároveň ji nikdy nedovolili, aby zapomněla na své čínské dědictví. Tato jemná rovnováha byla tím, co jí a jejímu bratrovi poskytla tak jedinečný pohled na svět a upřímné uznání obou kultur.

„Respekt k druhým je jediný způsob, jak vytvořit bezpečnější, šťastnější a prosperující budoucnost. Čínský institut byl vždy v popředí těchto ideálů. Musíme tento význam přijmout nejen pro naši generaci, ale i pro ty, kteří následují naše kroky. Je to naše povinnost. A všichni jsme součástí této cesty,“ řekla nostalgicky Wang. „Vera je opravdu průkopnická čínská módní návrhářka. Je zcela mezinárodní, ale s čínskými kořeny. Viděl jsem Veru, když jsem byl malý chlapec. Jsme velmi hrdí na její úspěchy. Každý čínský člověk je na ni pyšný,“ řekl Pei. Ten má rovněž rozjeté projekty v několika zemích světa. „Mé projekty realizuji v Číně, Bruneji, Brazílii a Francii. Pracuji na projektech po celém světě. Právě teď dělám vinařství v Bordeaux, což je spoustu legrace. Vždycky říkám, že to co děláme, by mělo být zábavné.“

wwd.com
 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI VERA WANG ČÍNSKÝ INSTITUT BLUE CLOUD GALA ČÍNSKÉ DĚDICTVÍ

Související články

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Victoria’s Secret expanduje do Izraele, doufá tak v oživení značky

Za vstupem na izraelský trh si značka Victoria’s Secret slibuje oživení prodejů. Partnerství se společností Delta Galil přinese na konci roku 2021 franšízové obchody.

Celý článek

Návrhář Alexander Wang čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

Vznešená obvinění návrhář popírá a nazývá nepodloženými a groteskně falešnými. Obvinění učinil model Owen Mooney prostřednictvím svého účtu na sociální síti TikTok.

Celý článek

Eliška Trnka: Dřív bylo šití na míru považováno společností za službu, která je elitářská, to dnes už absolutně neplatí

Malé rodinné krejčovství Tessuto využívá měsíců, kdy se nejenom v České republice hodně věcí mění. Letité zkušenosti paní mistrové v krejčovském řemeslu odrážejí kvalitní práci, plnohodnotný servis i osobitý přístup. Jak rodinné krejčovství vzniklo i na co se zaměřuje, jsme se zeptali zakladatelky Elišky Trnky.

 

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Kočičí oči Barbry Streisandové

Okamžiky, na které nikdy nezapomeneme. Styl a vzhled, který se snažíme napodobit. Tento výčet by byl nekonečný, a přesto někde začneme a postupně vás provedeme stylem hvězdných osobností, který si budeme vždy pamatovat. Pro dnešní článek jsme vybrali dokonalost líčení očí zpěvačky a herečky Barbry Streisandové.

Celý článek

Kapr nejen na Vánoce: sladkovodní ryby jako součást zdravého jídelníčku

Blíží se Štědrý den a mnoho domácností si jej neumí představit bez tradiční štědrovečerní večeře - smažený kapr s bramborovým salátem. Večeře sice tradiční, ale nutričně plná prázdných kalorií. Sladkovodní ryby jako takové jsou přitom podle odborníků zdravější než některé ryby mořské.

Celý článek

Mladá květinářka Eliška Krejčí váže květiny pouze z toho, co najde volně v přírodě

Pod značkou Plané květy najdete jednu mladou a talentovanou květinářku, která váže kytice úplně jinak, než jak jsme zvyklí z květinářství. Nejde ani tak o techniku vázání, ale o to, z čeho Eliška Krejčí kytice váže. Nepracuje s květinami šlechtěnými nebo dovezenými z velkých dálek. Používá rostliny, třeba i plevel, který najde na louce nebo u cesty.

Celý článek