dnes je 03.07.2020 a svátek má Radomír

Navštívili jsme Moda Fashion Days 2016 v Českých Budějovicích

Přidat na Seznam.cz
Příjemný večer v prostorách nejluxusnějšího hotelu v Českých Budějovicích nám nabídla akce Moda Fashion Days 2016. 

Společenská akce, konající se v srdci Jihočeského kraje, přinesla mnoho zajímavého. Jako první byly představeny modely z místního butiku L'Skříň, po nichž následovala obsáhlá přehlídka dámských klobouků značky Tonak. Zlatý hřeb večera nastal až nakonec s přehlídkou ve světě uznávané české módní návrhářky Alice Abraham. Její jarní kolekce 2016 odstartovala nejdříve s modely potištěnými náboženskou tematikou. Výjimkou nebyla madona ani jiné mytologické výjevy. Pokračovala přes květinové vzory a áčkové sukně až k velkým večerním róbám pouze z krajek. Příjemným bonusem Moda Fashion Days 2016 v Českých Budějovicích byly celkem tři příspěvky po 15 000 Kč budějovickým organizacím, které se starají například o financování a zařizování obědů pro děti ve finanční tísni, které si je samy dovolit nemohou.  


Kromě velkolepých modelů Abraham jsme shlédli módní přehlídku formálních i volnočasových obleků z dílny značky Bandi. 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÉ OBLEČENÍ DOMÁCÍ TVORBA ZE SPOLEČNOSTI ALICE ABRAHAM TONAK KLOBOUKY BANDI OBLEKY ČESKÉ BUDĚJOVICE

Související články

Bílé topy aneb jak nakopnout léto 2020

Bílá je dobrá. Vždy byste si na ni měly najít v šatníku místo. A v létě to platí dvojnásob. Připravili jsme pro vás typy, jak nakopnout letní šatníky s bílými topy v hlavní roli. Jak totiž říkal Karl Lagerfeld, základem všeho je bílá košile.

Celý článek

Festivaly, sport i čas s dětmi patří k aktuálním must have v módě

Červenec přináší období, kdy trávíme poměrnou část dne venku. Čekají nás koupaliště, hřiště, festivaly, výlety a pro milovníky sportu i spoustu naběhaných či nachozených kilometrů. Jaké módní trendy nás všemi aktivitami budou v červenci provázet?

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek

Herečka Andrea Růžičková navrhla kolekci pro celou rodinu

Značka Tedys se zabývá šitím totožných oděvů pro rodiče a jejich děti. Ke spolupráci oslovili herečku a fotografku Andreu Růžičkovou, která navrhla kolekci s názvem #nARuby.

Celý článek

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

Celý článek

Koronavirus stál značku Nike 790 milionů dolarů

Akcie Nike klesly za dobu karantény o 4 %. Po celém světě však vzrostl online prodej a oblíbená sportovní značka tak počítá s rychlým vyrovnáním celkové ztráty.

Celý článek