dnes je 18.04.2021 a svátek má Valérie

Navštívili jsme světoznámou návrhářku Blanku Matragi

Přidat na Seznam.cz
Chyběli jste u setkání s Blankou Matragi? Nezoufejte, naše redakce zde byla přítomna a zjišťovala pro vás veškeré detaily.

Nemohli jste se zúčastnit osobního setkání s Blankou Matragi? Rozhodně si nezoufejte, protože naše redakce pozvání světově uznávané módní návrhářky s radostí přijala.

V pátek 9. 10. 2015 jsme paní Matragi navštívili v jejím butiku v centru Prahy, kde se nám, ale i ostatním zástupcům médií, dostalo velice vřelého přijetí. Ve společnosti této neskonale sympatické dámy jsme speciálně pro vás zjišťovali veškeré detaily.

Předmětem setkání s paní Matragi  bylo slavnostní předání voucheru na šaty v hodnotě 55 000 korun, který zde z rukou módní návrhářky osobně převzala šťastná výherkyně tipovací soutěže s Colgate-Palmolive, paní Věra Kafková, která správně zodpověděla otázku "kolik tun sprchového gelu Palmolive Man se prodalo v České republice za rok 2014?" a při výběru šatů měla tu čest osobní konzultace se samotnou autorkou.

 

 

V prostorech butiku U Prašné brány 2 na Starém městě jsme ale také obdivovali i nejnovější kolekci ready-to-wear šatů s vše říkajícím názvem UNIVERSE, čítající na 15 modelů, jejichž krásu a svěží eleganci Blanka Matragi  demonstrovala sama na sobě. Zdá se vám to pořád ještě málo? Kolekce má velkou šanci se rozrůst, a to až na dvojnásobek. Uznávaná designérka se totiž chystá na svou blížící se módní přehlídku v Bejrútu, pořádanou pro mladé návrháře, kam poveze o 15 až 20 modelů navíc. Ty by se přitom měly následně dostat i do námi zmapovaného butiku, a tedy i k rukám české klientely.

 

Blanka Matragi boří mýty a chiméry, které se kolem ní ovinuly za léta její tvorby na Blízkém východě.

Za léta pilnou prací strávených v arabském světě, jenž se módní návrhářce také stal druhým domovem a kde se také vypracovala k dvorní návrhářce tamních šejků, obestřela Blanku Matragi spousta mýtů a chimér, které se česká designérka rozhodla zbořit a to i prostřednictvím nejnovější kolekce UNIVERSE. Nenechte se tedy zmýlit dámy, že modely s visačkou Blanka musí být jen plesové princeznovské róby padnoucí té nejútlejší postavě. V pražském butiku módní návrhářky se žena oblékne pro každou příležitost bez rozdílu postavy a věku. Tomu přispívá i nadstandard skýtající široká nabídka materiálů, jednotlivých modelů v několika barevných provedeních a především velikostech, kterého se vám nedostane nikde jinde v Praze ani ve světě.

Ve velmi uvolněné atmosféře, kdy designérka ochotně zodpovídala dotazy všech přítomných novinářů, jsme paní Blanku, možná trochu sobecky, alespoň na moment získali i sami pro sebe, a tak se nám podařilo zjistit i několik zajímavostí.

Čím se paní Matragi při navrhování svých nových kolekcí inspiruje, jak tyto kolekce vznikají a v čem tkví její pracovní úspěch?

Velkou inspirací jsou paní Blance v poslední době nejrůznější umělecká období, jež se noblesně projevila v originálním grafickém pojetí, třeba i v předchozí kolekci Orchidej, kde se zároveň prolínala renesance či secese, ale také dávka inspirace dálným východem. Oproti tomu se v kolekci UNIVERSE Blanka Matragi  nechala inspirovat moderní abstrakcí českého malíře a grafika Františka Kupky, jehož Kosmický svět se stal ústředním tématem této nejnovější kolekce.

Zákaznice si tak vedle unikátních šatů, obuvi, šátků a šál, ale i jiných doplňků od světoznámé designérky mohou také pořídit i originální grafiky, které jsou autorskou tvorbou Blanky Matragi a které také v digitální podobě vždy dotváří celé kolekce.

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MÓDNÍ NÁVRHÁŘI BLANKA MATRAGI NOVÁ KOLEKCE

Související články

Calvin Klein má novou designérskou posilu

V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Celý článek

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Celý článek

Talentovaná módní návrhářka Zuzana Osako představuje novou kolekci jaro/léto 2021

Tradice letos nejen v modré. Oděvní návrhářka a ilustrátorka prostě miluje český folklor a historii. Svou novou kolekci šatů tentokrát oživila o modrou barvu.

Celý článek

Námořnický styl podle princezny Diany

Princezna Diana je světová módní ikona. A tenhle titul jí už nikdo neodpáře. I dnes můžeme čerpat z jejího šatníku. Přichází totiž jaro a s ním i trend námořnických outfitů. Tipy přímo od Lady D jsou tu pro vás!

Celý článek

Hongkong trpí uzavřením obchodů luxusních značek

Hongkong trpí prudkým poklesem ekonomiky. Svůj podíl nese i uzavření obchodů luxusních značek, které často využívají Hongkong jako vstupenku na asijské trhy. Situace začíná být pro spoustu obchodů kritická.

Celý článek

Skutečnost, že Aliku dnes řídí naše dcery, považuji za svůj největší osobní úspěch v podnikání, říká česká královna oříšků a milovnice koní Jana Kremlová

Znáte oříšky od Aliky? Tuto úspěšnou rodinnou firmu založila Jana Kremlová se svým manželem v roce 1992. Jaká byla cesta k prostějovským pražírnám a co pro ni znamená osobní úspěch, vám přinášíme v dalším exkluzivním rozhovoru, tentokrát s Janou Kremlovou, zakladatelkou společnosti Alika.

Celý článek

Designérská kolekce značky H&M v podání Simone Rocha

Léta oblíbená a jedna z nejočekávanějších kolekcí roku. Designérská kolekce značky H&M letos vznikla ve spolupráci s irskou designérkou Simone Rocha.

Celý článek

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek