dnes je 22.02.2020 a svátek má Petr

Nejkrásnější vánoční pohádky a filmy

Přidat na Seznam.cz
Dárečky zabalené, stromeček nazdobený, večeře už krásně voní na stole, ale co večerní program? Jaké jsou ty nejlepší vánoční pohádky a filmy? S výběrem vám rádi pomůžeme.

Chybí vám inspirace pro klasické české i zahraniční filmy nebo pohádky? Je libo komedii, romantiku nebo pohádku? Začneme našimi českými, kde nenajdete žádného Santa Clause.

Tři oříšky pro Popelku

Nezapomenutelná pohádková klasika, která nesmí chybět na vánočním programu. Vánoční svátky bez Libuše Šafránkové a Pavla Trávníčka si lze jen těžko představit. Každý zná hlášku: "Povídám ti, pojď dolů! Povídám ti, pojď nahoru!"

Dvanáct měsíčků

Česká pohádka z roku 2012, kdy v poklidné podhorské vesnici naruší podvečer Vánoc návrat mladého muže z ciziny. Film se natáčel v zimě v Rožnově pod Radhoštěm.

Mrazík

Mrazík je klasickým vánočním hitem z Ruska. Byl natočen v roce 1964 a znají ho všechny generace. S Nastěnkou, Ivánkem a Marfušou budou vaše sváteční dny hned o něco lepší.

Grinch

Animovaná pohádka o zelené příšeře Grinchovi, který nesnáší Vánoce. Povedený snímek z roku 2000, milovaný dětmi i dospělými.

Polární expres

Pravé vánoční dobrodružství zažije skupinka dětí v kouzelném parním vlaku, který putuje na severní pól za Santa Clausem.

Anděl Páně

Vtipná pohádka pro dospělé i děti. Film kombinuje klasické lidové prvky s vánoční komedií. Můžete se těšit na 2 díly, jeden vyšel v roce 2005 a druhý nedávno, v roce 2016.

Prázdniny

Sváteční romantická komedie s Cameron Diaz a Kate Winslet. Obě touží změnit svůj život a vymění si své domy přes vánoční svátky, aniž by jedna druhou znala. Začnou se dít zvláštní náhody, že by kouzlo Vánoc?

Čtvery Vánoce

Jeden šťastný pár, který se na Vánoce chystá navštívit své rodiče. Jelikož jsou všichni rozvedení, čekají je čtyři náročné návštěvy, ale i zkouška jejich vztahu.

Rolničky, kam se podíváš

Klasika s Arnoldem Schwarzeneggerem z roku 1996. Rodinná a bláznivá komedie z období Vánoc o workoholickém otci a hračce pod názvem Turboman.

Sám doma

Kdo by neznal zlobivého Kevina, nejmladšího člena rodiny McCallisterů? Zatímco jeho rodina směřuje přes Atlantik do Paříže, on o svátcích zůstává sám a snaží se ochránit dům před lupiči.

Zdroj foto: Pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
POHÁDKY FILMY NA VÁNOCE NEJLEPŠÍ POHÁDKY VÁNOČNÍ FILMY INSPIRACE

Související články

MFW: JIL SANDER OSLAVUJE ŽENSKOST

Milánský týden módy je v plném proudu a další kolekci, která zde byla k vidění, budou milovat všechny ženy. Řeč je o módní přehlídce Jil Sander.

Celý článek

Nemáš Instagram? Jako bys nežil

Dnešní uspěchaná doba si vyžádala několik obětí, ale i mnoho užitečných aplikací. Už nedostáváme milostné dopisy, náš milý nečeká za oknem a nová restaurace už nebude mít hlášení v místním rozhlasu. Většina z nás je stále zahleděná do obrazovek svých chytrých telefonů.

Celý článek

5 tipů, jak jednoduše oživit pracovní outfit

Jeden z módních stereotypů by mohl být kancelářský outfit. Jelikož téměř každému se ihned vybaví usedlá uniforma v podobě dámského kostýmku. Máme pro vás několik tipů, jak lehce oživit pracovní outfit a tento mýtus vyvrátit.

Celý článek

Přichází svátek všech zamilovaných

Svátek plný lásky, náklonnosti, zamilovanosti, dárečků, květin a romantiky. Valentýn neboli svátek všech zamilovaných se slaví 14. února. Už i u nás začíná být oblíbený a ať ho slavíte či ne, určitě své drahé polovičce rádi uděláte radost.

Celý článek

5 způsobů, jak si krásně uvázat šálu nebo šátek

Jednoduché a krásné vázání šály nebo šátku vás bude v těchto měsících bavit. Krásně zvýrazní outfit a váš oblíbený kousek může pokaždé vypadat jinak. Nevěříte? Ukážeme vám 5 různých způsobů, jak toho docílit.

Celý článek

Maison Margiela a spolupráce s Reebok

Další velká spolupráce ve světě módy. Maison Margiela a Reebok. Ikonická bota s rozdělenou špičkou ve sportovní verzi. Neobvyklá a trochu šílená věc pro všechny milovníky sneakers.

Celý článek

Tetování: výstřednost nebo módní prvek?

Doba, kdy se babičky křižovaly nad potetovanou mládeží, už pomalu odchází. Tetování je vnímáno jako kosmetický doplněk moderní doby a svobody projevu. Je to trend, kterému podléhá stále více lidí.

 

Celý článek

Street style z Paris Men’s Fashion Week A/W20

Nejstylovější událost, nejstylovější místo a kdo za tím stojí? Tentokrát jsou v hlavní roli muži. Co a jak nosí ti z pařížských ulic? Nechte se inspirovat při příštích nákupech.

Celý článek