dnes je 25.02.2021 a svátek má Liliana

Nejlepší móda hipsterů

Přidat na Seznam.cz
Každý jedinec má rád různé jídlo, má jiný vkus na hudbu a také odlišný styl oblékání. Pokud neznáte módu hipsterů, tak zaostřete na dnešní článek. Nejde už o žádný alternativní styl, jde spíše o volbu života a šetrné zacházení k přírodě.

zdroj: pexels.com

Zdá se vám, že nezapadáte do žádného stylu a vlastně ani nevíte, co to být "hipster" vůbec znamená? Třeba tohle bude pro vás to pravé.

O co jde?

Možná jste už slyšeli o hipsterských kavárnách, ale móda vám nic neříká. Hipsteři jsou lidé, kteří vyznávají jiný způsob života. Nezahrnují se kvantem věcí, recyklují, zajímají se o biopotraviny i kosmetiku a také co nejméně zatěžují planetu. Často jsou vegetariáni nebo vegani a prostě odmítají konzumní život. Často se jedná o osoby ve věkovém rozpětí dvacet až třicet let, ale nejde o žádné věkové omezení.

zdroj: pinterest.com

Co nosí hipsteři?

Móda každého jedince se mění dle priorit, ale základní prvky zůstávají stejné. Každý správný hipster nosí brýle, ať už klasické, dioptrické nebo sluneční. Čím větší obroučky, tím lépe a je jedno, zdali vidíte dobře nebo brýle nosíte pro styl. Hipsteři kupují především oblečení, které nezatěžuje životní prostředí. Volí raději malé obchůdky než velké řetězce. Většinou jejich těla zdobí výrazná nebo početná tetování.

zdroj: pinterest.com

V hlavní roli retro

Retro věci jsou pro ně klasikou, nakupují v second handech nebo si vybírají oblečení od místních návrhářů či malých podniků. V dámském šatníku určitě objevíte úzké džíny do pasu – většinou roztrhané, oversized svetr a legíny. Také černé kotníčkové boty a klobouk. Muži nosí často upnutější kalhoty a nechávají si narůst vousy. Zdobí se koženými náramky a stylovým kloboukem nebo čepicí.

zdroj: pinterest.com

Obrázky a nápisy

Hipsteři často nosí trička s přírodními motivy, krátkými nápisy nebo gesty. Většinou z bavlněného materiálu, ale nepohrdnou ani kostkovanými vzory. Jakému stylu dáváte přednost vy a je pro vás hipster style to pravé ořechové?

zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA PÁNSKÁ MÓDA DÁMSKÁ MÓDA HIPSTER STYL OBLÉKÁNÍ JAK SE OBLÉCI CO NOSIT NA PODZIM PODZIMNÍ MODA CO NA SEBE PODZIM 2020

Související články

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

Fashion Must have: únor v závoji lásky k sobě i druhým

K únoru neodmyslitelně patří svátek všech zamilovaných, často však zapomínáme sami na sebe. Začněte nový měsíc s myšlenkou obdarování sebe i svých blízkých.

Celý článek

Probuďte v sobě šelmu a staňte se silnou, nezávislou a nespoutanou ženou, jako Nikol Švantnerová

Nová tréninková kolekce PUMA UNTAMED přináší ženám nový pohled nejenom na sport jako takový, ale také na to, jak vynaložit se svou energií a probudit v sobě divokou kočku jako například Nikol Švantnerová.

Celý článek

H&M ve spolupráci s básnířkou Yrsou Daley-Ward vytvořilo pohodlnou kolekci věnovanou lásce k sobě

Limitovaná kolekce pohodlného oblečení na doma vytvořená ve spolupráci se spisovatelkou a vypravěčkou Yrsou Daley-Ward přináší pohodlnost, ženskost a sebevědomí.

Celý článek

Nová česká oděvní značka Jamie Collection nepodléhá sezónním změnám a tvoří mimo diktát fast fashion

Značka Jamie Collection přichází na módní trh s jasnou představou a pravidly, jak bude tvořit. Nečekejte u ní žádné slevové akce ani výprodeje. Tato nová česká značka tvoří bez tlaku na přizpůsobení se trendům.

Celý článek

Jak v zimě nosit a kombinovat sukně

Žádnou milovnici sukní nemůže zastavit mrazivé počasí. Naopak - dlouhá sukně byla jedním z hlavních prvků, které byly k vidění na módních přehlídkách pro letošní sezónu. A jak je nosit i v těchto mrazivých dnech? 

Celý článek

Módní trendy pro rok 2021

Jaké budou trendy v tomto roce? Co můžete očekávat a co možná mnohé překvapí? Letos to nejsou žádné puntíky ani proužky, vracíme se totiž k přírodě.

Celý článek

Sarah Jessica Parker oznámila návrat Sexu ve městě

Bude pokračování! Dlouho očekávaný návrat oznámila Sarah J. Parker na svém Instagramu. Nová série ponese název And Just Like That. Dámy se mají na co těšit.

Celý článek