dnes je 05.12.2020 a svátek má Jitka

Nejlepší móda hipsterů

Přidat na Seznam.cz
Každý jedinec má rád různé jídlo, má jiný vkus na hudbu a také odlišný styl oblékání. Pokud neznáte módu hipsterů, tak zaostřete na dnešní článek. Nejde už o žádný alternativní styl, jde spíše o volbu života a šetrné zacházení k přírodě.

zdroj: pexels.com

Zdá se vám, že nezapadáte do žádného stylu a vlastně ani nevíte, co to být "hipster" vůbec znamená? Třeba tohle bude pro vás to pravé.

O co jde?

Možná jste už slyšeli o hipsterských kavárnách, ale móda vám nic neříká. Hipsteři jsou lidé, kteří vyznávají jiný způsob života. Nezahrnují se kvantem věcí, recyklují, zajímají se o biopotraviny i kosmetiku a také co nejméně zatěžují planetu. Často jsou vegetariáni nebo vegani a prostě odmítají konzumní život. Často se jedná o osoby ve věkovém rozpětí dvacet až třicet let, ale nejde o žádné věkové omezení.

zdroj: pinterest.com

Co nosí hipsteři?

Móda každého jedince se mění dle priorit, ale základní prvky zůstávají stejné. Každý správný hipster nosí brýle, ať už klasické, dioptrické nebo sluneční. Čím větší obroučky, tím lépe a je jedno, zdali vidíte dobře nebo brýle nosíte pro styl. Hipsteři kupují především oblečení, které nezatěžuje životní prostředí. Volí raději malé obchůdky než velké řetězce. Většinou jejich těla zdobí výrazná nebo početná tetování.

zdroj: pinterest.com

V hlavní roli retro

Retro věci jsou pro ně klasikou, nakupují v second handech nebo si vybírají oblečení od místních návrhářů či malých podniků. V dámském šatníku určitě objevíte úzké džíny do pasu – většinou roztrhané, oversized svetr a legíny. Také černé kotníčkové boty a klobouk. Muži nosí často upnutější kalhoty a nechávají si narůst vousy. Zdobí se koženými náramky a stylovým kloboukem nebo čepicí.

zdroj: pinterest.com

Obrázky a nápisy

Hipsteři často nosí trička s přírodními motivy, krátkými nápisy nebo gesty. Většinou z bavlněného materiálu, ale nepohrdnou ani kostkovanými vzory. Jakému stylu dáváte přednost vy a je pro vás hipster style to pravé ořechové?

zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA PÁNSKÁ MÓDA DÁMSKÁ MÓDA HIPSTER STYL OBLÉKÁNÍ JAK SE OBLÉCI CO NOSIT NA PODZIM PODZIMNÍ MODA CO NA SEBE PODZIM 2020

Související články

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

Celý článek

Barbora Hranoš o módních doplňcích Otto Kilian: Mužů, kteří se doplňků nebojí, je u nás zatím málo

Otto Kilian je česká značka, která nabízí limitované kolekce pánských a dámských doplňků. Stojí za ní manželský pár, Barbora a Petr Hranošovi. Ve svém portfoliu mají nejen kravaty, ale také manžetové knoflíčky, motýlky či kapesníčky do saka. Vše je vyráběno ručně se zapojením českých výrobců. Při výrobě z vysoce kvalitních látek vznikají malé série, ve kterých je každý model jedinečný.

 

 

Celý článek

Dárky, se kterými letos potěšíte své blízké

Vánoční dárky letos budeme asi řešit hlavně online. A vlastně, proč ne? Užijte si nakupování z pohodlí domova. My vám to alespoň trochu usnadníme. Dali jsme dohromady více jak 20 tipů na vánoční dárky, se kterými letos určitě potěšíte své blízké.

Celý článek

ROZHOVOR o nové kolekci Conscious Exclusive, která přináší do módy nové udržitelné materiály

Zimní kolekce značky H&M přináší více než jen další krok k udržitelné módě. Férové platové podmínky, zodpovědnost v rámci recyklace materiálů i pánská část kolekce jsou tím, na co jsme se v upřímném rozhovoru se Slávkou Barnovou Head of PR H&M ČR zeptali.

Celý článek

ZIMNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE - EXKLUZIVNÍ MÓDA Z ODPADU

Zimní kolekce H&M Conscious Exclusive je doslova o vytvoření pokladu z odpadu. Každý kousek je vyroben z materiálu získaného z odpadu, a to udržitelným způsobem. Tato kolekce umožňuje ocenit potenciál odpadu a inspirovat se kreativitou, která vychází z nutnosti opětovného použití věcí.

Celý článek

ZALANDO VE SVÉ SVÁTEČNÍ KAMPANI „BRZY SE ZNOVU OBEJMEME“ HLÁSÁ OPTIMISMUS A POZITIVNÍ BUDOUCNOST

Zalando, přední evropská módní platforma, se letos o svátcích zaměřuje na projev lidské pospolitosti a solidarity: objetí. Na sklonku roku plného nejistoty a odloučení se lidská pouta zdají být důležitější než kdy dřív a nová sváteční kampaň „Brzy se znovu obejmeme“ se snaží napříč Evropou probudit pocit optimismu a naděje.

Celý článek

Užijte si pyžamovou party ve stylovém pyžamku

Mrknout na oblíbený film, zahrát si karetní hru, nebo si u skleničky povídat o tom, jaké to bylo, když jste chodila na střední? Pyžamová party je skvělý nápad ať je vám patnáct nebo pětatřicet, a pokud na takovou akci jdete, nebo ji dokonce pořádáte, nezapomeňte si vybrat stylové pyžamko!

Celý článek

Zimní trendy pro rok 2021

Trendy se každý rok mění. Občas přijdou trendy nové, někdy dojde k recyklaci. Co si pro nás chystá rok 2021? To jsme pro vás sepsali v tomto článku. Pokud se vám některý trend líbí, nebojte se a noste ho již nyní. Nikdy není brzy nebo pozdě. Móda je proměnlivá, a to je na ní to nejlepší.

Celý článek