dnes je 25.01.2021 a svátek má Miloš

Nejlepší výroky Karla Lagerfelda o módě, designu interiéru a jeho životním stylu

Přidat na Seznam.cz
V úterý módní dům Chanel oznámil, že legenda Karl Lagerfeld zemřel ve věku 85 let. Zavzpomínejme na něj pomocí jeho nejznámějších výroků…

 

Při převzetí odkazu Coco Chanel, coby hlavní návrhář

„Značka Coco Chanel má svůj určitý obraz, a je na mně, abych ho aktualizoval. Dělám to, co nikdy Coco nedělala. Musel jsem najít cestu, jak má Chanel vypadat, z čeho mám vycházet a jak být něčím jiným.“

 

O jeho ikonické image

„Jsem karikaturou sebe sama, a to se mi líbí. Je to maska. A pro mě karneval v Benátkách trvá po celý rok.“

 

O designu interiérů

„Mám rád ložnice, které nejsou sexy."

„Móda je jedna věc, ale když jsem se přiblížil k designu interiérů, měl jsem pocit, jako kdybych to dělal jen pro sebe.“

 

O plýtvání penězi

„Pokud vyhazujete peníze z okna, vyhazujte je s radostí. Neříkejte: neměl bych to dělat - to je buržoazní.“

 

O tom, když se stanete celebritou

„Nemůžete proti tomu bojovat, je to cena, kterou musíte zaplatit za slávu a lidé, kteří nechtějí platit tuto cenu, se dostanou do problémů."

 

O své lásce k módě

„Jsem jakýsi módní nymfománec, kterému se nikdy nedostává orgasmu.“

 

O životním stylu své kočky, Choupette

„Má silnou osobnost. Obědvá a večeří se mnou na stole... Spí pod polštářem a dokonce ví, jak používat iPad."

 

O navrhování svatebních šatů

„Obvykle nikomu nedoporučuji svatební šaty mnou navržené - všichni takoví se rozvedou."

 

O nikdy nekončící práci

„Proč bych měl přestat pracovat? Až se tak stane, tak umřu a všechno skončí. Mám štěstí, že pracuji v těch nejlepších podmínkách, mohu dělat to, co chci a ve všech oblastech. Byl bych hloupý, kdybych to zastavil.“

 

pinterest.com
 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI KARL LAGERFELD CHOUPETTE MÓDNÍ NÁVRHÁŘ

Související články

Billie Eilish natočila dokument o svém životě

Mladá umělkyně dala nedávno vědět o svém prvním traileru jejího dokumentu. Snímek Billie Eilish pod názvem The World’s A Little Blurry brzy spatříte na svých obrazovkách. Těšíte se na něj?

Celý článek

Inaugurace prezidenta Bidena byla přehlídkou radosti a dokonalých outfitů

Po volbách ve Spojených státech a hlavně dramatických událostech, které je následovaly, se Washington dne 20. 1. 2021 znova nadechl a slavnostní inaugurace přinesla naděj na radostnější zítřky. Nově zvolený prezident Joe Biden byl doprovázen nejen svou krásnou ženou Jill, ale hlavně Kamalou Harris, první ženou na postu viceprezidentky. 

Celý článek

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Victoria’s Secret expanduje do Izraele, doufá tak v oživení značky

Za vstupem na izraelský trh si značka Victoria’s Secret slibuje oživení prodejů. Partnerství se společností Delta Galil přinese na konci roku 2021 franšízové obchody.

Celý článek

Návrhář Alexander Wang čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

Vznešená obvinění návrhář popírá a nazývá nepodloženými a groteskně falešnými. Obvinění učinil model Owen Mooney prostřednictvím svého účtu na sociální síti TikTok.

Celý článek

Eliška Trnka: Dřív bylo šití na míru považováno společností za službu, která je elitářská, to dnes už absolutně neplatí

Malé rodinné krejčovství Tessuto využívá měsíců, kdy se nejenom v České republice hodně věcí mění. Letité zkušenosti paní mistrové v krejčovském řemeslu odrážejí kvalitní práci, plnohodnotný servis i osobitý přístup. Jak rodinné krejčovství vzniklo i na co se zaměřuje, jsme se zeptali zakladatelky Elišky Trnky.

 

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Kočičí oči Barbry Streisandové

Okamžiky, na které nikdy nezapomeneme. Styl a vzhled, který se snažíme napodobit. Tento výčet by byl nekonečný, a přesto někde začneme a postupně vás provedeme stylem hvězdných osobností, který si budeme vždy pamatovat. Pro dnešní článek jsme vybrali dokonalost líčení očí zpěvačky a herečky Barbry Streisandové.

Celý článek