dnes je 03.06.2020 a svátek má Tamara

Nejlepší výroky Karla Lagerfelda o módě, designu interiéru a jeho životním stylu

Přidat na Seznam.cz
V úterý módní dům Chanel oznámil, že legenda Karl Lagerfeld zemřel ve věku 85 let. Zavzpomínejme na něj pomocí jeho nejznámějších výroků…

 

Při převzetí odkazu Coco Chanel, coby hlavní návrhář

„Značka Coco Chanel má svůj určitý obraz, a je na mně, abych ho aktualizoval. Dělám to, co nikdy Coco nedělala. Musel jsem najít cestu, jak má Chanel vypadat, z čeho mám vycházet a jak být něčím jiným.“

 

O jeho ikonické image

„Jsem karikaturou sebe sama, a to se mi líbí. Je to maska. A pro mě karneval v Benátkách trvá po celý rok.“

 

O designu interiérů

„Mám rád ložnice, které nejsou sexy."

„Móda je jedna věc, ale když jsem se přiblížil k designu interiérů, měl jsem pocit, jako kdybych to dělal jen pro sebe.“

 

O plýtvání penězi

„Pokud vyhazujete peníze z okna, vyhazujte je s radostí. Neříkejte: neměl bych to dělat - to je buržoazní.“

 

O tom, když se stanete celebritou

„Nemůžete proti tomu bojovat, je to cena, kterou musíte zaplatit za slávu a lidé, kteří nechtějí platit tuto cenu, se dostanou do problémů."

 

O své lásce k módě

„Jsem jakýsi módní nymfománec, kterému se nikdy nedostává orgasmu.“

 

O životním stylu své kočky, Choupette

„Má silnou osobnost. Obědvá a večeří se mnou na stole... Spí pod polštářem a dokonce ví, jak používat iPad."

 

O navrhování svatebních šatů

„Obvykle nikomu nedoporučuji svatební šaty mnou navržené - všichni takoví se rozvedou."

 

O nikdy nekončící práci

„Proč bych měl přestat pracovat? Až se tak stane, tak umřu a všechno skončí. Mám štěstí, že pracuji v těch nejlepších podmínkách, mohu dělat to, co chci a ve všech oblastech. Byl bych hloupý, kdybych to zastavil.“

 

pinterest.com
 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI KARL LAGERFELD CHOUPETTE MÓDNÍ NÁVRHÁŘ

Související články

Svatební den pod širým nebem – nový trend svatebních obřadů

Časy se mění. Trendy přicházejí a odcházejí, stejně jako krizové situace. Ta letošní s sebou přinesla nejen novinky ze světa hygieny a zdravotnictví, ale všichni jsme museli nebo budeme muset změnit svůj mindset. A na změny se musí připravit i nastávající nevěsty a ženichové.

Celý článek

Bývalý domov herečky Meg Ryan v San Francisku je na prodej za 19,95 milionů dolarů

Slavná herečka tento luxusní domov sdílela se svým tehdejším manželem Dennisem Quaidem. Dům v San Francisku navrhl před více než sto lety Samuel Newsom a nabízí panoramatický výhled na Alcatraz. Nyní je na prodej za horentní sumu.

Celý článek

Vendula Pizingerová a její módní tváře

Česká média zaplavila radostná zpráva. Vendula Pizingerová oznámila, že je se svým manželem Josefem v očekávání. Podívali jsme se, jaké jsou módní tváře prezidentky nadace Kapka naděje a bývalé manželky známého zesnulého českého skladatele Karla Svobody.

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Dva jarní outfity, které hravě vynosíte do města i do lesa

Víte, jak se to říká? Méně je více, proto také nepřinášíme žádné složitosti, ani převeliké módní novinky. Milujeme nestárnoucí klasiku, se kterou si hravě poradíme i ve svém šatníku.

Celý článek

Tom Ford a Anna Wintour zachraňují módní průmysl před ekonomickou krizí

Žijeme v době koronavirové. Nikdo nečekal, co přijde. Nikdo neví, co bude. Společně to ale zvládneme. Někteří z nás ale myslí nejen na to, jak zachránit současnou žalostnou situaci ve světě, ale také na to, co přijde. Čeká nás totiž i doba pokoronavirová.

Celý článek

#PillowChallenge vládne v době karantény instagramovým trendům

Sociální média nás mohou i v době karantény spojovat v celosvětovém měřítku. Nesčetně kreativních někdy až šílených způsobů, jak „zabít nudu“ vytvořilo i tzv. #pillowchallenge, tedy polštářová výzva.

Celý článek

Naše první dámy, 3. díl: Marta Gottwaldová

Milovala luxus, kterým se obklopovala, pocházela ale z chudých poměrů. Někteří se jí smáli, jiní se jí báli. Řeč je o naší první dámě Martě Gottwaldové. Jak se stala první dámou? A u koho si nechala šít své luxusní róby? Dozvíte se v článku.

Celý článek