dnes je 12.08.2022 a svátek má Klára

Nejprestižnější, zřejmě i nejdražší a nejelegantnější textilní materiály v Pařířské ulici

Přidat na Seznam.cz
Italská značka Loro Piana, známá pro své velice kvalitní, luxusní a velmi elegantní textilní materiály, dorazila do Prahy a stává se nejprestižnějším boutiquem Pařížské ulice!

Firma Loro Piana je zaměřena na ty nejnáročnější zákazníky. Materiály poskytují neobyčejný komfort a pohodlí, ale bohužel na úkor trvanlivosti. To proto, že rozhodující je jemnost materiálu a samozřejmě efektní zpracování. Obleky jsou určeny pro zákazníky, kteří si potrpí na luxus a eleganci. Trvanlivost neřeší, protože obleků mají mnoho a finance rovněž neřeší. Dokonce v jejich italských obchodech není vhodné se bavit o ceně. V obchodě se postarají o vaše mazlíčky, donesou občerstvení, budete se cítit perfektně a nakonec jim dáte kreditní kartu bez dotazu. Italské zákazníky této firmy si umím živě představit, u nás trochu nevím. Nicméně kalhotový dámský kostým, který jsem viděla v Pařížské, mi vzal dech.

Firma se zabývá především výrobou vlněných látek. Z těchto materiálů šijí své zakázky prestižní salony, ale kupuje je i luxusní konfekce. Tak třeba, koupíte si sako u Diora a kromě značky Dior najdete v saku luxusní etiketu Loro Piana.

Loro Piana byla založena roku 1924 v Itálii jako textilní manufaktura. Zakladatelem firmy byl Pietro Loro Piana. Podnik zůstal v rukách této rodiny a dnes řídí firmu již šestá generace. Nyní firma vlastní šest manufaktur v Itálii, v USA a Mongolsku. Hledají tu nejkvalitnější vlnu po celém světě. Vlněná vlákna, které sbírají, jsou velmi dlouhá, křehká a dále hlazená a komplikovaně zpracovávána. Látka je lehká a velmi lesklá, hladká a samozřejmě velmi efektní. Krejčím se velice dobře zpracovává, a proto jsou výrobky tak ohromující. Zajímavé je, že při výběru toho nejkvalitnějšího kašmíru získají během jednoho roku materiál pro výrobu přibližně padesáti obleků.

Určitě stojí zato se jít do Pařížské 26 podívat především na to, co vytvořili italští krejčí z těchto kašmírů. Nejsem z italských vznešených kruhů, tak jsem se zeptala na cenu saka – asi 150 000 Kč.

Já vím, je to asi dost, ale podívejme se na to z druhé strany – kolik práce je vloženo do přípravy tohoto vlněného zázraku?

Zdroj: Móda.cz
Foto: loropiana.com

Přidat na Seznam.cz
NÁKUPY A OBCHOD ITALSKÁ ZNAČKA KAŠMÍR VLNA LUXUSNÍ OBLEČENÍ OBLEKY ELEGANTNÍ MÓDA

Související články

Jak se obléknout na brunch? Inspirujte se u známých osobností ve Varech

Existuje spousta společenských akcí s jasně daným dress code. Pokud jde o to, co si vzít na brunch, pravidla jsou méně přísná, avšak pokud ještě váháte, podívejte se, jak probíhal brunch v Karlových Varech.

Celý článek

Sebevědomá jako Christina Aguilera

Vždy byla svá a přesně věděla, co chce. Christina Aguilera nahrála ve čtrnácti letech svůj první singl, v devatenácti vydala první, veleúspěšné album a v sedmadvaceti uvedla na trh svůj první parfém. 

Celý článek

Nakupujte lokální potraviny od českých farmářů. Nikdy to nebylo tak snadné jako dnes

Ekonomické i ekologické dopady při nákupu lokálních potravin od českých farmářů jsou v porovnání nákupů běžných potravin nesrovnatelné. Rohlík.cz navíc dokazuje, že nemusí jít vždy o výrazně dražší potraviny. Nyní je čas zamyslet se nad tím, co svému tělu dopřáváte a za jakou cenu.

Celý článek

LÉK NA JARNÍ ÚNAVU? ROZHODNĚ DOBRÁ KÁVA!

Jaro má spoustu krás, kterými nás láká po dlouhé zimě ven, rozehrává paletu barev a vůní, ze kterých čerpáme novou dávku čerstvé energie. K jaru ale také neodmyslitelně patří únava – poradíme vám, jak nad ní letos vyzrát.

Celý článek

Univerzální módní doplněk: Dioptrické brýle na všechny výjimečné události

Brýle jsou objekty dvojího vnímání. Jednak jsou spojeny s těmi, kteří je musí nosit, protože mají jasné problémy s rozostřeným viděním, jednak jsou efektním a úhledným doplňkem oblečení. Využijte dioptrické brýle jako univerzální módní doplněk.

Celý článek

Rohlík představuje vlastní značku kávy s kompostovatelnými kávovými kapslemi

Vůbec první kompostovatelné kávové kapsle, které jsou šetrné k životnímu prostředí, již nejsou sci-fi. Přichází s nimi Rohlik.cz díky své privátní značce kávy UBOMI.

Celý článek

Pandora věří v hrdiny a představuje první Marvelovskou kolekci Marvel x Pandora 

Milujete všechny Avengery a nesmí vám uniknout ani jedna Marvelovka? Pak je nová a originální kolekce Marvel x Pandora přesně pro vás – nastal čas ztvárnit vaše hrdiny do podoby šperků.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek