dnes je 18.10.2021 a svátek má Lukáš

Největší papírnictví ve městě najdete v Globusu

Přidat na Seznam.cz
Nabídka školních potřeb je rok od roku pestřejší. Pro mnohé rodiče tím však vzniká každoroční dilema – jak své děti do školy co nejlépe vybavit? Abychom vám výběr pomůcek ulehčili, zeptali jsme se paní učitelky Mgr. Terezy Netolické.

Mgr. Tereza Netolická je zároveň maminkou osmileté Stelly, proto jsme se jí zeptali, podle čeho bychom školní potřeby měli vybírat a co dalšího budou děti před návratem do školních lavic potřebovat. Globus je pro ni jasnou volbou!

Co byste rodičům poradila ještě předtím, než vyrazí na nákup školních potřeb?

Aby nákup nenechávali na poslední chvíli a školní pomůcky nakupovali raději s předstihem, a hlavně nezapomněli vzít s sebou na nákup také děti. Doporučuji, aby si vybírali spíše větší prodejny, kde najdou široký výběr školních potřeb v různých motivech, a děti si mohou pomůcky v klidu pořádně prohlédnout a „osahat“. To je velká výhoda oproti např. malým papírnictvím, kde jim je paní prodavačka ukazuje jen za pultem.

TIP: Mějte seznam školních pomůcek stále u sebe. S naší aplikaci Můj Globus si nákupní seznam snadno sestavíte a výbavičku pro vaše žáčky můžete nakoupit společně třeba s týdenním rodinným nákupem.

Neodmyslitelnou součástí výbavy každého školáka je bezesporu školní batoh. Na co bychom měli při jeho výběru dávat pozor?

Při výběru aktovky se nejprve zamyslete, jak moc ji bude váš školák nosit sám. Pokud s ní bude chodit každé ráno pěšky do školy a odpoledne ji vezme i na kroužky, je opravdu nezbytné hledět na správnou ergonomii. Ulevit od námahy mohou dětským zádům správně vypolstrovaná záda, vyztužené boky a zapínání přes hrudník. Pohlídejte si také, pro jak staré dítě je aktovka určena. Pokud ale budete dítě do i ze školy vozit autem, a ještě mu ji budete sami nosit, vystačíte si i s běžným batohem.

Kromě batohu každý školák potřebuje také penál a vhodné psací potřeby. Co byste poradila rodičům při jejich výběru?

Do prvního penálu je důležité vybrat správnou obyčejnou tužku a pastelky, které školáci využijí nejvíce. Ideální jsou trojhranné silnější tužky s prohlubněmi, se kterými si lépe zafixují správný úchop. Navíc mají velkou výhodu, že je můžete koupit speciálně pro praváky i leváky. Mějte na paměti, že jen šest základních pastelek dětem nestačí. V učebnicích se běžně pracuje s fialovou, oranžovou a dalšími barvami.

Hlavně prvňáčkům je potřeba pomoci vytvořit správný návyk s úklidem penálu a jeho každodenní přípravou na druhý den. K tomu skvěle poslouží např. elektrické ořezávátko na užší i širší pastelky, díky kterému budou mít děti nejen perfektně ostré tužky a pastelky, ale navíc je ořezávání bude bavit.

Pokud máte doma prvňáčka, nákup pera můžete nechat na později, protože ho bude používat až v druhé polovině školního roku. Ostatním školákům ho pořiďte už během prázdnin. Při výběru pera je nezbytné, aby si dítě vyzkoušelo, zda se mu dobře drží. Hlavně pro nižší ročníky jsou vhodná mazací pera, díky kterým nemusí ve svých zápiscích škrtat či zmizíkovat.

Tip od paní učitelky Mgr. Terezy Netolické:

Mazací pera zakoupíte nejen v klasické modré barvě, ale i ve spoustě dalších odstínů, kterými můžete dětem zpestřit psaní. Co se týče náplní do mazacích per, dbejte na to, aby měl váš školák v penálu vždy alespoň jednu náhradní, protože ta předcházející dojde zpravidla v nejméně vhodnou dobu. Nejlepší je vybírat balení per rovnou s náhradními náplněmi. Tyto sady bývají cenově výhodnější, a navíc nemusíte na nákup dalších náplní už myslet.

Velmi praktické je koupit dětem penál, aktovku, desky, box na sešity, zástěrku, sáček na tělocvik a další pomůcky se stejným motivem. Hlavně prvňáčkům takové designově ucelené sety pomáhají zapamatovat si, které pomůcky jsou jejich.

 

Jedním z nejdůležitějších výběrů, který vás čeká, je bezesporu výběr aktovky. Zde by však měli zasáhnout i rodiče. Nezáleží totiž pouze na vzhledu, ale především také na funkčnosti. Pokud s ní bude chodit každé ráno pěšky do školy a odpoledne ji vezme i na kroužky, je opravdu nezbytné hledět na správnou ergonomii. Ulevit od námahy mohou dětským zádům správně vypolstrovaná záda, vyztužené boky a zapínání přes hrudník. Starší děti však více než klasickou aktovku ocení spíše moderní batoh.

Na co dalšího je potřeba si dát při výběru školní aktovky pozor? Přečtěte si článek. Jak vybrat správný batoh do školy na blogu Globusu.

 

 

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
BACK TO SCHOOL ZE SPOLEČNOSTI DĚTI DĚTSKÉ MÓDNÍ TRENDY

Související články

Leťte s námi do pohádkového světa v představení, které milují děti i jejich rodiče

Petr Pan, milovaný dětmi i dospělými po celém světě, je skutečnou legendou v pohádkovém světě knih a filmů. Zveme vás na představení, které mělo premiéru v divadle ABC v září letošního roku a je novou adaptací slavného příběhu v režii Davida Drábka.
 

Celý článek

Converse X paria/FARZANEH vzdává hold íránské kultuře

Klasika se potkává s moderní funkčností v nové kolaboraci Converse a londýnské designérky Paria Farzaneh. Jde už o druhou spolupráci, která znovu vzdává hold estetice 90. let a íránské kultuře.

Celý článek

Původně režisérka, nyní malířka. Veronika Mikalová svými obrazy inspiruje stovky tisíc lidí po celém světě

Když si umělkyně a youtuberka Veronika Mikalová přivydělávala při studiu jako modelka na kresbě aktu, nikdy by ji nenapadlo, že jednou bude sama inspirovat stovky tisíc lidí po celém světě svými malbami a tutoriály na youtube. 

Celý článek

Módní bonbónky z Met Gala 2021

Letošní svátek milovníků vysoké módy Met Gala je již za námi, a nezbývá než si vychutnat módní bonbónky. A že jich bylo! Hvězdy světového formátu ukázaly svůj smysl pro módu i extravaganci.

Celý článek

Ve světě e-commerce jsou džíny a tričko až na výjimky ok, říká generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková

Přinášíme vám rozhovor s další nejvlivnější ženou Česka. Tentokrát je jí Jitka Dvořáková, generální ředitelka CZC.cz. Zeptali jsme se jí na módu, konkurenci i poslání budoucím generacím.

Celý článek

Německé módní značky, které možná ještě neznáte

Německo - rodná země jednoho z nejúžasnějších návrhářů naší historie Karla Lagerfelda, domovská země značky Hugo Boss a kolébka Adidas či Puma. Znáte ale i další skvosty německého návrhářství? 

Celý článek

IKEA se chystá na trh s ohromující kolekcí ve spolupráci se Zandrou Rhodes

IKEA v září představí unikátní kolekci KARISMATISK. Podílela se na ní i návrhářka Zandra Rhodes, která spolupracovala například s Freddiem Mercury nebo princeznou Dianou. Zrůžoví i známá IKEA taška.

Celý článek

Iva Kubelková uváděla módní přehlídku v rámci filmového festivalu v Karlových Varech

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je v plném proudu. Červený koberec se prohýbá pod českými i zahraničními známými osobnostmi a kromě filmů jsou součástí i módní přehlídky.

Celý článek