dnes je 06.04.2020 a svátek má Vendula

New York fashion week a jeho street style

Přidat na Seznam.cz
Jeden z nejvýznamnějších módních svátků, módní týden odehrávající se v New Yorku, je za námi. Inspiraci nemusíme hledat vždy jen na molech, ale i na návštěvnících této významné události. Pojďme se podívat na to, jak vypadaly v tomto čase ulice, kde se konaly nejlepší přehlídky světa.

Nemůžeme si nevšimnout tendencí, které k nám již několikátý rok doléhají. Dámská móda, tak jak ji známe, pomalu mění svou tvář. Mění ji i drasticky, podívejme se třeba na módní ikonu dnešních puberťáků, Billie Eilish. Obrovské mikiny, všechny možné barvy, tepláky, pohodlné tenisky, to zní jako sen všech rodičů. Dnes už nemusíme s dětmi bojovat o to, aby si vzaly delší tričko nebo tílko a aby nosily čepice. Puberťačky už se nám nesnaží dokázat svou dospělost krátkými a vyzývavými outfity. Od dívek počínaje a u starších žen konče, platí nová pravidla. 

Že je nejlepší nosit pohodlné oblečení a nemuset se starat, jestli máme kilo navíc, abychom si mohly vzít bílé bokové džíny, na to jsme my ženy přišly už před nějakou dobou. Ale poslední dobou se zdá, že kouzlo pánského oblečení a jeho střihů, funguje skvěle i na ženské postavě. Asi se nikdy ženy nevzdají podpatků, zvláště na významné události, kde se hodně sedí, a ne moc postává, ale už nás je nikdo nedonutí nosit v pracovní době nebo když toho máme hodně co na vyřizování.

A během fashion weeku člověk potřebuje pohodlí co nejvíc! Přebíhání mezi různými lokacemi, málo času na jídlo a vydechnutí, a spoléhat se na taxíky na Manhattenu je velice riskantní. Takže tenisky, kabát a vzhůru na přehlídky. Ale není to tak jednoduché, jste stále v hledáčcích fotografů. A proto si musíte dát záležet na svém stylu a vyjádření své osobnosti.

Dnešní móda přestává být striktně rozdělena na dámskou a pánskou sekci. Sezonalita se projevuje jen na výběru materiálu a počtem vrstev, co na sebe oblečeme, ale už přestává platit, že bychom si měli kupovat stále něco nového. Naopak, čím nadčasovější kousky ulovíme, čím víc je unosíme, tím lepší. Recyklovat staré modely začínají hvězdy v Hollywoodu, takže se nebojte probrat staré skříně a vytáhnout modely, které by už člověk nepředpokládal, že vynosí. Inspirace je všude kolem dost, v New Yorku nám jdou ale dámy skvělým příkladem.

 

 

foto: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
#moda MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NYFW 2020 STREET STYLE NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Roušky jako byznys aneb zbláznili jste se?

Že je dnešní situace nelehká, o tom není pochyb. V množství informací ohledně COVID-19 nám nezbývá než důvěřovat vládě a odborníkům. Hlavně bychom se měli pokusit neztěžovat situaci profesionálům, kteří jsou tomuto virovému onemocnění vystaveni nejvíce a jsou na ně kladeny největší nároky, tedy lékařům, zdravotníkům a vědcům.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek