dnes je 01.03.2021 a svátek má Bedřich

New York fashion week a jeho street style

Přidat na Seznam.cz
Jeden z nejvýznamnějších módních svátků, módní týden odehrávající se v New Yorku, je za námi. Inspiraci nemusíme hledat vždy jen na molech, ale i na návštěvnících této významné události. Pojďme se podívat na to, jak vypadaly v tomto čase ulice, kde se konaly nejlepší přehlídky světa.

Nemůžeme si nevšimnout tendencí, které k nám již několikátý rok doléhají. Dámská móda, tak jak ji známe, pomalu mění svou tvář. Mění ji i drasticky, podívejme se třeba na módní ikonu dnešních puberťáků, Billie Eilish. Obrovské mikiny, všechny možné barvy, tepláky, pohodlné tenisky, to zní jako sen všech rodičů. Dnes už nemusíme s dětmi bojovat o to, aby si vzaly delší tričko nebo tílko a aby nosily čepice. Puberťačky už se nám nesnaží dokázat svou dospělost krátkými a vyzývavými outfity. Od dívek počínaje a u starších žen konče, platí nová pravidla. 

Že je nejlepší nosit pohodlné oblečení a nemuset se starat, jestli máme kilo navíc, abychom si mohly vzít bílé bokové džíny, na to jsme my ženy přišly už před nějakou dobou. Ale poslední dobou se zdá, že kouzlo pánského oblečení a jeho střihů, funguje skvěle i na ženské postavě. Asi se nikdy ženy nevzdají podpatků, zvláště na významné události, kde se hodně sedí, a ne moc postává, ale už nás je nikdo nedonutí nosit v pracovní době nebo když toho máme hodně co na vyřizování.

A během fashion weeku člověk potřebuje pohodlí co nejvíc! Přebíhání mezi různými lokacemi, málo času na jídlo a vydechnutí, a spoléhat se na taxíky na Manhattenu je velice riskantní. Takže tenisky, kabát a vzhůru na přehlídky. Ale není to tak jednoduché, jste stále v hledáčcích fotografů. A proto si musíte dát záležet na svém stylu a vyjádření své osobnosti.

Dnešní móda přestává být striktně rozdělena na dámskou a pánskou sekci. Sezonalita se projevuje jen na výběru materiálu a počtem vrstev, co na sebe oblečeme, ale už přestává platit, že bychom si měli kupovat stále něco nového. Naopak, čím nadčasovější kousky ulovíme, čím víc je unosíme, tím lepší. Recyklovat staré modely začínají hvězdy v Hollywoodu, takže se nebojte probrat staré skříně a vytáhnout modely, které by už člověk nepředpokládal, že vynosí. Inspirace je všude kolem dost, v New Yorku nám jdou ale dámy skvělým příkladem.

 

 

foto: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
#moda MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NYFW 2020 STREET STYLE NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Boty roku 2021: Loafers. Kde najít ty pravé a jak je kombinovat? 

Jestli by vám letos neměl chybět jeden pár bot - jsou to jistě loafers. Loafers jsou totiž boty roku 2021. Kde najít ty pravé a jak je kombinovat? 

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

10 účesů, které zvládnete i doma

Možná už vás nebaví každé ráno zamotat vlasy do drdolu nebo jen vyčesat culík. Dali jsme dohromady deset jednoduchých účesů, které zvládnete během chvíle i doma.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

TRACE COLLECTIVE JE ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM LUXUSNÍ UDRŽITELNÉ MÓDY

Trace Collective je značka, která se do posledního detailu snaží být co nejvíc šetrná k přírodě, aniž by utrpěla estetická funkce oblečení.

Celý článek