dnes je 16.01.2022 a svátek má Ctirad

New York fashion week a jeho street style

Přidat na Seznam.cz
Jeden z nejvýznamnějších módních svátků, módní týden odehrávající se v New Yorku, je za námi. Inspiraci nemusíme hledat vždy jen na molech, ale i na návštěvnících této významné události. Pojďme se podívat na to, jak vypadaly v tomto čase ulice, kde se konaly nejlepší přehlídky světa.

Nemůžeme si nevšimnout tendencí, které k nám již několikátý rok doléhají. Dámská móda, tak jak ji známe, pomalu mění svou tvář. Mění ji i drasticky, podívejme se třeba na módní ikonu dnešních puberťáků, Billie Eilish. Obrovské mikiny, všechny možné barvy, tepláky, pohodlné tenisky, to zní jako sen všech rodičů. Dnes už nemusíme s dětmi bojovat o to, aby si vzaly delší tričko nebo tílko a aby nosily čepice. Puberťačky už se nám nesnaží dokázat svou dospělost krátkými a vyzývavými outfity. Od dívek počínaje a u starších žen konče, platí nová pravidla. 

Že je nejlepší nosit pohodlné oblečení a nemuset se starat, jestli máme kilo navíc, abychom si mohly vzít bílé bokové džíny, na to jsme my ženy přišly už před nějakou dobou. Ale poslední dobou se zdá, že kouzlo pánského oblečení a jeho střihů, funguje skvěle i na ženské postavě. Asi se nikdy ženy nevzdají podpatků, zvláště na významné události, kde se hodně sedí, a ne moc postává, ale už nás je nikdo nedonutí nosit v pracovní době nebo když toho máme hodně co na vyřizování.

A během fashion weeku člověk potřebuje pohodlí co nejvíc! Přebíhání mezi různými lokacemi, málo času na jídlo a vydechnutí, a spoléhat se na taxíky na Manhattenu je velice riskantní. Takže tenisky, kabát a vzhůru na přehlídky. Ale není to tak jednoduché, jste stále v hledáčcích fotografů. A proto si musíte dát záležet na svém stylu a vyjádření své osobnosti.

Dnešní móda přestává být striktně rozdělena na dámskou a pánskou sekci. Sezonalita se projevuje jen na výběru materiálu a počtem vrstev, co na sebe oblečeme, ale už přestává platit, že bychom si měli kupovat stále něco nového. Naopak, čím nadčasovější kousky ulovíme, čím víc je unosíme, tím lepší. Recyklovat staré modely začínají hvězdy v Hollywoodu, takže se nebojte probrat staré skříně a vytáhnout modely, které by už člověk nepředpokládal, že vynosí. Inspirace je všude kolem dost, v New Yorku nám jdou ale dámy skvělým příkladem.

 

 

foto: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
#moda MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NYFW 2020 STREET STYLE NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Velký návrat UGG boots a rovnou i s novou tváří kampaně

Rok 2022 bude ve znamení velkých návratů. Tím prvním jsou boty značky UGG. Tentokrát ovšem v "mini" verzi a s novou tváří kampaně. Tou nemůže být nikdo jiný než ikonická Cher.

Celý článek

Exkluzivní kolekce sako-plédů návrhářky Hany Hill vznikala pod rukama českých krejčových. Výsledek je precizní a nadchne všechny milovnice pohodlných sak

Změna v módním světě je za poslední dva roky více než citelná. Česká návrhářka Hana Hill na tom vidí svá pozitiva, a to proto, že se výroba vrací do Čech. Seznamte se s její novou kolekcí.

Celý článek

Módní dům Bottega Veneta jmenoval novým kreativním ředitelem návrháře Matthieu Blazyho, od kterého očekává pokračování v odkazu značky

Informaci o novém kreativním řediteli oznámil módní dům v pondělí v rámci tiskové konference. Matthieu Blazy má bohatou designérskou historii a značka si tak slibuje velké zítřky.

Celý článek

Punkový nádech přináší kolekce Chanel 2022 v hlavní roli s Annou Ewers a Lolou Nicon

Jižní Francii obklopuje plavba značky Chanel pro rok 2022. Prostředí, kde je kampaň nafocená i výběr modelek, jsou jasným signálem, na co se můžeme v příštím roce těšit.

Celý článek

Anna Ewers září v nejnovější kampani značky Zimmermann. Kromě elegantně-kouzelné módy představuje i krásy Řecka

Německá modelka zachycená s pozadím moře a přístavem plných lodí vyhlíží nejenom elegantní módu značky Zimmermann, ale také krásy řeckého ostrova Hydra.

Celý článek

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Celý článek

Nová kolekce Tory Burch je ztělesněním elegance a barevností

Letošní newyorský týden módy byl plný výjimečných kolekcí, které vynikaly mimo jiné svou barevností. Jednou takovou byla kolekce Tory Burch pro jaro-léto 2022, která však byla výjimečná ve více ohledech.

Celý článek

H&M SPOLUPRACUJE S MÓDNÍ IKONOU IRIS APFEL K OSLAVĚ 100 LET ŽIVOTA PLNÉHO STYLU A INSPIRACE

Inspirativní žena Iris Apfel je na žebříčku popularity již celá desetiletí. Nyní se přidala ke značce H&M, aby vytvořily jedinečnou kolekci.

Celý článek