dnes je 30.11.2021 a svátek má Ondřej

Nezávislý event SUSTAINABLE FASHION DAY

Přidat na Seznam.cz
Ve všech módních souvislostech seznámí Sustainable Fashion Day veřejnost prostřednictvím přednášek a diskuzí s byznysem v módním průmyslu a připomene myšlenky zodpovědného přístupu k lidské práci a životnímu prostředí.
Event SUSTAINABLE FASHION DAY

Nejen velké množství módních výrobků, ale také ohromné množství odpadu zaměstnává desítky milionů lidí v nelidských pracovních a životních podmínkách za minimální mzdu a zároveň dochází k devastaci životního prostředí, což je jedním z největších problémů současného světa. Intenzivní používání chemikálií i velké množství generovaného odpadu staví módu hned za ropný průmysl. 

Proč pořádáme Sustainable Fashion Day?

Móda generuje ročně tři triliony amerických dolarů

V módním průmyslu pracuje čtyřicet miliónů lidí

Móda je druhý nejšpinavější průmysl na světě

 

Sustainable Fashion Day - projekt o fungování módního byznysu se zaměřením na udržitelnost a ekologické hodnoty, nabídne dopolední program věnovaný především profesionálům a studentům a odpoledne zaměřené na problematiku z pohledu zákazníka, spotřebitele. V úvodu proběhne panelová diskuze o konvenční a udržitelné módě, kosmetice a doplňcích, další panelová diskuze bude věnována tržnímu prostředí. Tato jedinečná módní událost MBPFW, jehož součástí bude také nezávislý event, proběhne v pátek 4. září od 9. 30 hod., České Centrum, Rytířská 31, Praha.

Leila Abbasová z vlastní zkušenosti poodhalí zákulisí aktivit s oblečením určeným pro charitativní účely v Africe. Knihovna materiálů Materio představí to nejnovější z ekologicky šetrných textilií a stylistka Kamila Vodochodská vysvětlí, jak si sestavit udržitelný šatník. Závěr dne bude patřit promítání unikátního dokumentu True Cost – jaká je opravdová cena našeho oblečení.

Partnery eventu jsou Česká centra, Fakulta Podnikohospodářská Vysoké školy ekonomické v Praze, Fashion Revolution, Mercedes-Benz Prague Fashion Week a Moyomi.

Více informací lze najít na www.sustainablefashionday.cz

 

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
SUSTAINABLE FASHION DAY MBPFW MÓDA

Související články

Dědictví i inovaci přináší v nové zimní kolekci sportovní značka BOGNER

Klesající teploty a příval prvního sněhu připomínají kouzlo hor a lákají na první letošní lyžování. Připravte se na něj ve stylu BOGNER.

Celý článek

Nová exkluzivní kolekce značky H&M ve spolupráci se stylistou Ib Kamarem přináší udržitelnost, ale zároveň myšlenku dekonstrukce, za kterou stojí například rozpustná nit

Začátkem prosince bude k dostání exkluzivní kolekce značky H&M s názvem Circular Design Story, na které se podílel světoznámý stylista Ib Kamara. Kolekce oslavuje kreativní design a cirkularitu.

Celý článek

Punkový nádech přináší kolekce Chanel 2022 v hlavní roli s Annou Ewers a Lolou Nicon

Jižní Francii obklopuje plavba značky Chanel pro rok 2022. Prostředí, kde je kampaň nafocená i výběr modelek, jsou jasným signálem, na co se můžeme v příštím roce těšit.

Celý článek

Topmodelka Tatiana Gregor Brzobohatá představuje módní capsule kolekci ICONIC

Kolekce spojující eleganci, jednoduchost a kombinovatelnost připravila Miss World 2006 a zakladatelka nadace Krása pomoci Tatiana Gregor Brzobohatá ve spolupráci se společností ABOUT YOU.

Celý článek

Vánoční kampaň Victoria's Secret si nemůžete nechat ujít. Najdete v ní Bellu, Adut i Taylor

Až si prohlédnete vánoční kampaň jedné z nejoblíbenějších značek spodního prádla na světě, bude vám jasné, že hlavní roli v tomto případě hraje pléd.

Celý článek

Vánoční průvodce, se kterým pod stromeček letos nakoupíte bez větších starostí

Představujeme vám dárkového průvodce, který vám letošní Vánoce maximálně usnadní. Alespoň co se dárků týče. Myslíme totiž nejenom na ženy, které milují módu, ale také na jejich "Božské" polovičky, na maminky, tatínky, děti, vášnivé kuchaře i domácí mazlíčky.

Celý článek

Maxi kabáty, které vás tuhle zimu udrží v teple

Při vybírání zimního oblečení hraje zásadní roli jedna věc. Je to svrchní vrstva oblečení, která vás buď udrží v teple, nebo nikoliv. Tyhle maxi kabáty jsou přesným vyobrazením toho, co přes zimu oceníme nejvíce.

Celý článek

Anna Ewers září v nejnovější kampani značky Zimmermann. Kromě elegantně-kouzelné módy představuje i krásy Řecka

Německá modelka zachycená s pozadím moře a přístavem plných lodí vyhlíží nejenom elegantní módu značky Zimmermann, ale také krásy řeckého ostrova Hydra.

Celý článek