dnes je 30.06.2022 a svátek má Šárka

Nezávislý event SUSTAINABLE FASHION DAY

Přidat na Seznam.cz
Ve všech módních souvislostech seznámí Sustainable Fashion Day veřejnost prostřednictvím přednášek a diskuzí s byznysem v módním průmyslu a připomene myšlenky zodpovědného přístupu k lidské práci a životnímu prostředí.
Event SUSTAINABLE FASHION DAY

Nejen velké množství módních výrobků, ale také ohromné množství odpadu zaměstnává desítky milionů lidí v nelidských pracovních a životních podmínkách za minimální mzdu a zároveň dochází k devastaci životního prostředí, což je jedním z největších problémů současného světa. Intenzivní používání chemikálií i velké množství generovaného odpadu staví módu hned za ropný průmysl. 

Proč pořádáme Sustainable Fashion Day?

Móda generuje ročně tři triliony amerických dolarů

V módním průmyslu pracuje čtyřicet miliónů lidí

Móda je druhý nejšpinavější průmysl na světě

 

Sustainable Fashion Day - projekt o fungování módního byznysu se zaměřením na udržitelnost a ekologické hodnoty, nabídne dopolední program věnovaný především profesionálům a studentům a odpoledne zaměřené na problematiku z pohledu zákazníka, spotřebitele. V úvodu proběhne panelová diskuze o konvenční a udržitelné módě, kosmetice a doplňcích, další panelová diskuze bude věnována tržnímu prostředí. Tato jedinečná módní událost MBPFW, jehož součástí bude také nezávislý event, proběhne v pátek 4. září od 9. 30 hod., České Centrum, Rytířská 31, Praha.

Leila Abbasová z vlastní zkušenosti poodhalí zákulisí aktivit s oblečením určeným pro charitativní účely v Africe. Knihovna materiálů Materio představí to nejnovější z ekologicky šetrných textilií a stylistka Kamila Vodochodská vysvětlí, jak si sestavit udržitelný šatník. Závěr dne bude patřit promítání unikátního dokumentu True Cost – jaká je opravdová cena našeho oblečení.

Partnery eventu jsou Česká centra, Fakulta Podnikohospodářská Vysoké školy ekonomické v Praze, Fashion Revolution, Mercedes-Benz Prague Fashion Week a Moyomi.

Více informací lze najít na www.sustainablefashionday.cz

 

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
SUSTAINABLE FASHION DAY MBPFW MÓDA

Související články

SVATEBNÍ SEZÓNA ZAHÁJENA, VÍTE CO NA SEBE?

Svatební sezóna je již v plném proudu a vy stále váháte, co si obléct? Podělíme se s vámi o základní pravidla, která dodržovat a tipy pro vhodné trendy outfity, ve kterých se budete cítit příjemně a slavnostně.

Celý článek

Přitažlivost Ferrari využívá společnost k vybudování své módní značky

Luxusní životní styl značky Ferrari udává jasný směr i cíl. V předvečer milánského týdne mužské módy představila značka svou aktuální kolekci.

Celý článek

NOVÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON HRAJE VŠEMI BARVAMI

Louis Vuitton rozehrává s novou kolekcí match point na kurtech nejznámějších turnajů od French Open až po Wimbledon. Kolekce je neodolatelným mixem zajímavých detailů a působivých dynamických barev.

Celý článek
CONVERSE X IBN JASPER

CONVERSE X IBN JASPER ONE STAR

Přípravte se na Adrenalinem nabitou kolaboraci legendy jménem Converse s designérem Ibn Jasperem. Propojení inspirace v motoristických sportech se skejtovým dědictvím historické společnosti Converse bude skutečně jízda.

 

Celý článek

501®: Číslo, které vše změnilo

Příští rok oslaví Levi’s® 150. výročí ikonických 501® džínů. Tento kus oblečení symbolizuje trvalou módní stálici, ze které se stala globální ikona s velmi bohatou historií.

Celý článek

Tenisová kolekce Michael Kors x Ellesse nemá chybu

Tentokrát se módní velikán rozhodl spojit se sportovní značkou a vytvořit kolekci plnou aktivního oblečení, doplňků, plavek a dalšího. Mrkněte, jak to vypadá, když se spojí vintage a sport.

Celý článek

Černé legíny nejen do posilovny

Černé legíny jsou již delší dobu módním světem vyzdvihovány. Pokud jde o jejich nošení, jako součást skutečného outfitu (ne, nemluvíme zde o cvičení jógy), buď je milujete, nebo ne. 

Celý článek

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek