dnes je 02.12.2022 a svátek má Blanka

Nezávislý event SUSTAINABLE FASHION DAY

Přidat na Seznam.cz
Ve všech módních souvislostech seznámí Sustainable Fashion Day veřejnost prostřednictvím přednášek a diskuzí s byznysem v módním průmyslu a připomene myšlenky zodpovědného přístupu k lidské práci a životnímu prostředí.
Event SUSTAINABLE FASHION DAY

Nejen velké množství módních výrobků, ale také ohromné množství odpadu zaměstnává desítky milionů lidí v nelidských pracovních a životních podmínkách za minimální mzdu a zároveň dochází k devastaci životního prostředí, což je jedním z největších problémů současného světa. Intenzivní používání chemikálií i velké množství generovaného odpadu staví módu hned za ropný průmysl. 

Proč pořádáme Sustainable Fashion Day?

Móda generuje ročně tři triliony amerických dolarů

V módním průmyslu pracuje čtyřicet miliónů lidí

Móda je druhý nejšpinavější průmysl na světě

 

Sustainable Fashion Day - projekt o fungování módního byznysu se zaměřením na udržitelnost a ekologické hodnoty, nabídne dopolední program věnovaný především profesionálům a studentům a odpoledne zaměřené na problematiku z pohledu zákazníka, spotřebitele. V úvodu proběhne panelová diskuze o konvenční a udržitelné módě, kosmetice a doplňcích, další panelová diskuze bude věnována tržnímu prostředí. Tato jedinečná módní událost MBPFW, jehož součástí bude také nezávislý event, proběhne v pátek 4. září od 9. 30 hod., České Centrum, Rytířská 31, Praha.

Leila Abbasová z vlastní zkušenosti poodhalí zákulisí aktivit s oblečením určeným pro charitativní účely v Africe. Knihovna materiálů Materio představí to nejnovější z ekologicky šetrných textilií a stylistka Kamila Vodochodská vysvětlí, jak si sestavit udržitelný šatník. Závěr dne bude patřit promítání unikátního dokumentu True Cost – jaká je opravdová cena našeho oblečení.

Partnery eventu jsou Česká centra, Fakulta Podnikohospodářská Vysoké školy ekonomické v Praze, Fashion Revolution, Mercedes-Benz Prague Fashion Week a Moyomi.

Více informací lze najít na www.sustainablefashionday.cz

 

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
SUSTAINABLE FASHION DAY MBPFW MÓDA

Související články

Návrhář Jan Černý představuje svoji desátou kolekci pod názvem „A boy who plays with fire“

Nejnovější ready-to-wear show představená v pražské Staroměstské tržnici ukazuje Janovu vizi menswearu a unisexwearu na rok 2023. Oslavuje deset sezón, v průběhu kterých návrhář představuje svoji tvorbu pravidelně veřejnosti.

Celý článek

Nová kolekce značky LEEDA vznikala ve spolupráci s herečkou Barborou Bočkovou

Svítí na cestu, i když zrovna nejsou vidět. Možná se jen odráží v hladině jezera nebo zapomenutém střepu na ulici. Někde tam jsou, pro vás. Řeč je o šatech z nové kolekce značky LEEDA.

Celý článek
Jitka Klett Couture

JITKA KLETT NABÍZÍ JEDINEČNÝ ZÁŽITEK PRO VŠECHNY MILOVNÍKY MÓDY

Velice oblíbená návrhářka z domácí scény Jitka Klett při příležitosti stěhování jejího módního salonu nabízí jedinečnou možnost nevšedního zážitku pro všechny milovníky módy a její tvorby.

Celý článek

Podzim se značkou Badura. Klasický nebo plný módních trendů?

Ať už se vaše aktuální sezóna ponese v klasickém duchu plném elegance a kvality nebo si dovolíte zaexperimentovat a pustíte do svého šatníku a botníku trochu módních trendů, modely značky Badura mají od každého něco. Tak vybírejte a kombinujte!

Celý článek

Kristen, Vittoria a Paloma ve fantasy kampani značky H&M

Kristen, Vittoria a Paloma se chopily ztvárnění módní fantazie inspirované virtuální realitou. H&M Innovation Story je kampaň, která symbolizuje tři odlišné dimenze módy.

Celý článek
MODIVO Black Friday

MODIVO POVYŠUJE BLACK FRIDAY NA VYŠŠÍ LEVEL A ZAJÍMAVÝMI NABÍDKAMI SE CHLUBÍ CELÝ MĚSÍC

Black Friday je považován za největší “svátek slev", který letos připadá na 25. listopad. Přestože slevové šílenství po celém světě začíná přímo ve zmiňovaný den, v MODIVO mění Black Friday na Black Month. Využijte exkluzivní příležitost a doplňte svůj šatník o nejnovější trendy. 
 

Celý článek

Corpus Lingerie spouští novou kolekci spodního prádla Candy Pink na podporu růžového října

Brněnská značka Corpus Lingerie s myšlenkou na podporu prevence rakoviny vytvořila kolekci Candy Pink, která svou jasně růžovou barvou odkazuje na projekt #prsakoule, který probíhá v rámci růžového října.

Celý článek

Podzimní styling nejen do kanceláře

Dlouhé korporátní chodby by rozhodně mohly být dobrým pomyslným molem, co myslíte? Tak proč si to jen představovat. Rozzařte s pomocí aktuálních trendů právě tu vaši kancelář a vneste mezi své kolegy trochu svěžího podzimního vánku.

Celý článek