dnes je 25.06.2018 a svátek má Ivan

Nezbytnost oblékání moderního muže? Kšandy!

Pánské kšandy patřily v historii k neodmyslitelné součásti módy. Po nejrůznějších módních vlnách se v roce 2017 zase vracejí, aby pomohly moderním mužům stát se znovu gentlemany.

V historii sloužily pánské šle k prostému úkolu - zajistit kalhoty, aby nepadaly a jako benefit se přidalo příjemné optické prodloužení postavy. Zpočátku neměly být vůbec vidět a byly považovány za součást spodního prádla. To všechno se za dvě století otočilo vzhůru nohama. Kšandy nahradily pásky a u šlí zůstali jen staří elegáni. Naše generace si tedy kšandy pamatuje spíše jen z filmů a mnoho z nás také z oblíbeného seriálu Bylo nás pět. Jenže doba pokročila a muži po celém světě se ke kšandám pomalu vrací, znovuobjevují jejich kouzlo a začínají chápat jednu velmi podstatnou věc.

Pánské šle značí kultivovaného, elegantního gentlemana. Už nejsou skrývány a skutečnost, že drží kalhoty, je (upřímně) spíše bonusem. Dnes muži připínají kšandy jako jedinečný módní doplněk padnoucích košil a obleků. Hrají si barevnými kombinacemi a vzory, ladí šle s kravatou, kapesníčkem nebo oblekem. Kšandy si tak i v dnešní moderní době, která donedávna opovrhovala tradičním pánským britským stylem oblékání, našly cestu do šatníků mladých i starších mužů. A znovu si upevňují své nenahraditelné místo.

Pánská móda se totiž zdaleka nemůže pyšnit tolika variantami jako ta dámská. Muži nemají na výběr desítky různých doplňků. Své formální outfity mohou zkrášlovat pouze pár drobnostmi - motýlky a kravatami, kapesníčky, hodinkami, ponožkami a tkaničkami. Dnes už většina z nich přichází na to, že sem mohou zařadit právě i šle. Existují tři typy - do tvaru písmene H, Y, X a někdy je mladí muži nechávají také volně spadlé podél kalhot. (Tím ztrácí svůj prvotní význam, zato působí pro někoho žádoucím ležérním dojmem.) A pokud jste kšandy ještě nevyzkoušeli, možná byste to měli napravit.

Široký výběr pánských kšand můžete zakoupit na trendhim.cz!

PÁNSKÁ MÓDA KŠANDY ŠLE TRENDHIM.CZ MODNÍ TRENDY 2017 TIPY INSPIRACE PÁNSKÉ OBLÉKÁNÍ

Související články

Jaké střihy plavek dominují létu 2018?

Než zmizíte na lehátko k moři, chtělo by to ještě přikoupit nové trendy plavky. Jaké střihy jsou in v sezóně 2018?

Celý článek

Inspirace pánskou street stylovou módou z Pitti Uomo

Se začínajícím létem se postupně začínají prosvětlovat také ulice. Street stylová móda ve Florencii během Pitti Uomo byla hotovou pastvou pro oči.

Celý článek

Objevte kouzlo overalů

Přišly do módy už před pár lety, ale pokud jste jim ještě nepropadla, zkusíme to teď změnit. 

Celý článek

Pánská Versace kolekce je návratem k přelomu 80. a 90. let

Značka Versace opět představila nesmírně pestrou a eklektickou pánskou kolekci pro jaro/léto 2019. Inspiraci čerpala především z módy 80. a 90. let.

Celý článek

Pánská Ralph Lauren kolekce kombinuje eleganci a sportovní prvky

Černá a bílá, sportovní prvky a elegantní střihy. Tyto pojmy nás napadnou při pohledu na Ralph Lauren pánskou kolekci pro jaro/léto 2019.

Celý článek

Dostupná trika s motivem vodního života od malíře Marcina Wolskiho

Odstíny modré vévodí kolekci triček, které speciálně pro Medicine navrhl polský malíř Marcin Wolski. Pánské seženete pod pět stovek, dámské za čtyři a všechny stojí zato!

Celý článek

Americká značka London Fog překvapila elegantní letní kampaní

Většinou se London Fog do širšího povědomí nedostane a její kampaň zapadne za zvučnějšími jmény. Léto 2018 by to však mohlo změnit.

Celý článek

Piubag slavnostně otevřel svůj butik s neoprenovými kabelkami

Slavnostní otevření butiku Piubag doplnila módní přehlídka, a Móda.cz u toho nemohla chybět.

Celý článek