dnes je 21.09.2017 a svátek má Matouš

Nezbytnost oblékání moderního muže? Kšandy!

Pánské kšandy patřily v historii k neodmyslitelné součásti módy. Po nejrůznějších módních vlnách se v roce 2017 zase vracejí, aby pomohly moderním mužům stát se znovu gentlemany.

V historii sloužily pánské šle k prostému úkolu - zajistit kalhoty, aby nepadaly a jako benefit se přidalo příjemné optické prodloužení postavy. Zpočátku neměly být vůbec vidět a byly považovány za součást spodního prádla. To všechno se za dvě století otočilo vzhůru nohama. Kšandy nahradily pásky a u šlí zůstali jen staří elegáni. Naše generace si tedy kšandy pamatuje spíše jen z filmů a mnoho z nás také z oblíbeného seriálu Bylo nás pět. Jenže doba pokročila a muži po celém světě se ke kšandám pomalu vrací, znovuobjevují jejich kouzlo a začínají chápat jednu velmi podstatnou věc.

Pánské šle značí kultivovaného, elegantního gentlemana. Už nejsou skrývány a skutečnost, že drží kalhoty, je (upřímně) spíše bonusem. Dnes muži připínají kšandy jako jedinečný módní doplněk padnoucích košil a obleků. Hrají si barevnými kombinacemi a vzory, ladí šle s kravatou, kapesníčkem nebo oblekem. Kšandy si tak i v dnešní moderní době, která donedávna opovrhovala tradičním pánským britským stylem oblékání, našly cestu do šatníků mladých i starších mužů. A znovu si upevňují své nenahraditelné místo.

Pánská móda se totiž zdaleka nemůže pyšnit tolika variantami jako ta dámská. Muži nemají na výběr desítky různých doplňků. Své formální outfity mohou zkrášlovat pouze pár drobnostmi - motýlky a kravatami, kapesníčky, hodinkami, ponožkami a tkaničkami. Dnes už většina z nich přichází na to, že sem mohou zařadit právě i šle. Existují tři typy - do tvaru písmene H, Y, X a někdy je mladí muži nechávají také volně spadlé podél kalhot. (Tím ztrácí svůj prvotní význam, zato působí pro někoho žádoucím ležérním dojmem.) A pokud jste kšandy ještě nevyzkoušeli, možná byste to měli napravit.

Široký výběr pánských kšand můžete zakoupit na trendhim.cz!

PÁNSKÁ MÓDA KŠANDY ŠLE TRENDHIM.CZ MODNÍ TRENDY 2017 TIPY INSPIRACE PÁNSKÉ OBLÉKÁNÍ

Související články

Oblékněte svou kuchyň kvalitně a stylově s utěrkami a zástěrami Garnier Thiebaut

Luxusní utěrky i zástěry překročily očekávání. Dopřejte své kuchyni luxus, který si zaslouží, v designu, který se vám líbí.

Celý článek

Trendy nášivky, nažehlovačky a perly - vybavte se na podzim

Obrovského trendu nažehlovaček a nášivek si asi nešlo nevšimnout. My vám poradíme, kde je sehnat a jak je nosit. A zároveň vám povíme o perlách jako sofistikovanější variantě zdobení oblečení.

Celý článek