dnes je 23.11.2017 a svátek má Klement

Nezbytnost oblékání moderního muže? Kšandy!

Pánské kšandy patřily v historii k neodmyslitelné součásti módy. Po nejrůznějších módních vlnách se v roce 2017 zase vracejí, aby pomohly moderním mužům stát se znovu gentlemany.

V historii sloužily pánské šle k prostému úkolu - zajistit kalhoty, aby nepadaly a jako benefit se přidalo příjemné optické prodloužení postavy. Zpočátku neměly být vůbec vidět a byly považovány za součást spodního prádla. To všechno se za dvě století otočilo vzhůru nohama. Kšandy nahradily pásky a u šlí zůstali jen staří elegáni. Naše generace si tedy kšandy pamatuje spíše jen z filmů a mnoho z nás také z oblíbeného seriálu Bylo nás pět. Jenže doba pokročila a muži po celém světě se ke kšandám pomalu vrací, znovuobjevují jejich kouzlo a začínají chápat jednu velmi podstatnou věc.

Pánské šle značí kultivovaného, elegantního gentlemana. Už nejsou skrývány a skutečnost, že drží kalhoty, je (upřímně) spíše bonusem. Dnes muži připínají kšandy jako jedinečný módní doplněk padnoucích košil a obleků. Hrají si barevnými kombinacemi a vzory, ladí šle s kravatou, kapesníčkem nebo oblekem. Kšandy si tak i v dnešní moderní době, která donedávna opovrhovala tradičním pánským britským stylem oblékání, našly cestu do šatníků mladých i starších mužů. A znovu si upevňují své nenahraditelné místo.

Pánská móda se totiž zdaleka nemůže pyšnit tolika variantami jako ta dámská. Muži nemají na výběr desítky různých doplňků. Své formální outfity mohou zkrášlovat pouze pár drobnostmi - motýlky a kravatami, kapesníčky, hodinkami, ponožkami a tkaničkami. Dnes už většina z nich přichází na to, že sem mohou zařadit právě i šle. Existují tři typy - do tvaru písmene H, Y, X a někdy je mladí muži nechávají také volně spadlé podél kalhot. (Tím ztrácí svůj prvotní význam, zato působí pro někoho žádoucím ležérním dojmem.) A pokud jste kšandy ještě nevyzkoušeli, možná byste to měli napravit.

Široký výběr pánských kšand můžete zakoupit na trendhim.cz!

PÁNSKÁ MÓDA KŠANDY ŠLE TRENDHIM.CZ MODNÍ TRENDY 2017 TIPY INSPIRACE PÁNSKÉ OBLÉKÁNÍ

Související články

VYZKOUŠENO: Jedinečné, neobvyklé a inovativní kosmetické produkty Lush

Sprchový gel nemusí být vždy tekutý a pasta na zuby se nemusí mačkat z tuby. Lush na to jde jinak. Postupně představuje nové a nové produkty běžné potřeby v novém kabátku.

Celý článek

Další exkluzivní spolupráce Balmain! Tentokrát s Victoria's Secret

Olivier Rousteing prožívá bohatý rok. Nejnovější partnerství s americkou Victoria's Secret následuje po několika předchozích kolaboracích včetně L'Oréal a Beats.

Celý článek

Nebesky nádherné plesové šaty

Snila jste někdy o šatech, které by byly jako z jednoho z Popelčiných oříšků? Můžete je mít. Dají se snadno sehnat třeba na Zootu a jejich cena není závratná. 

Celý článek

Vyměňte svou oblíbenou černou kabelku za hnědou

Snad každá žena má ve svém šatníku vícero černých kabelek, protože se jednoduše hodí ke všemu. Chybu však neuděláte ani s hnědou kabelkou, kterou přes podzim a zimu dostatečně unosíte. 

Celý článek

Jojo, kelímky na pití nebo pálky - exkluzivní předměty s designem Tiffany & Co.

Známá společnost Tiffany & Co. přišla s netradičním nápadem, ve svém designu navrhla několik předmětů denní potřeby. 

Celý článek

Zazařte na letošních plesech v okouzlujících šatech

Plesy, bály, večírky se známými a také obchodní banquety. Ať už vás během letošní plesové sezóny čeká jakákoli večerní událost, poradíme, jaké si na ni koupit šaty.

Celý článek

Pohodlné spodní prádlo jako vánoční dárek pro muže i ženy

Spodní prádlo se jako vánoční dárek sice kritizuje, ale když se podíváme, jak hovoří fakta, výsledek je jasný. Ženy milují dostávat spodní prádlo a pánové také, jen se musíte správně trefit!

Celý článek

Jak se nosí culottes?

Žádné neforemné kamaše, ale trendy módní culottes. Letos se rozmohly také v České republice. Jak je nosit, abyste v nich nevypadala jako skřítek z pohádky?

Celý článek