dnes je 22.02.2018 a svátek má Petr

Nezbytnost oblékání moderního muže? Kšandy!

Pánské kšandy patřily v historii k neodmyslitelné součásti módy. Po nejrůznějších módních vlnách se v roce 2017 zase vracejí, aby pomohly moderním mužům stát se znovu gentlemany.

V historii sloužily pánské šle k prostému úkolu - zajistit kalhoty, aby nepadaly a jako benefit se přidalo příjemné optické prodloužení postavy. Zpočátku neměly být vůbec vidět a byly považovány za součást spodního prádla. To všechno se za dvě století otočilo vzhůru nohama. Kšandy nahradily pásky a u šlí zůstali jen staří elegáni. Naše generace si tedy kšandy pamatuje spíše jen z filmů a mnoho z nás také z oblíbeného seriálu Bylo nás pět. Jenže doba pokročila a muži po celém světě se ke kšandám pomalu vrací, znovuobjevují jejich kouzlo a začínají chápat jednu velmi podstatnou věc.

Pánské šle značí kultivovaného, elegantního gentlemana. Už nejsou skrývány a skutečnost, že drží kalhoty, je (upřímně) spíše bonusem. Dnes muži připínají kšandy jako jedinečný módní doplněk padnoucích košil a obleků. Hrají si barevnými kombinacemi a vzory, ladí šle s kravatou, kapesníčkem nebo oblekem. Kšandy si tak i v dnešní moderní době, která donedávna opovrhovala tradičním pánským britským stylem oblékání, našly cestu do šatníků mladých i starších mužů. A znovu si upevňují své nenahraditelné místo.

Pánská móda se totiž zdaleka nemůže pyšnit tolika variantami jako ta dámská. Muži nemají na výběr desítky různých doplňků. Své formální outfity mohou zkrášlovat pouze pár drobnostmi - motýlky a kravatami, kapesníčky, hodinkami, ponožkami a tkaničkami. Dnes už většina z nich přichází na to, že sem mohou zařadit právě i šle. Existují tři typy - do tvaru písmene H, Y, X a někdy je mladí muži nechávají také volně spadlé podél kalhot. (Tím ztrácí svůj prvotní význam, zato působí pro někoho žádoucím ležérním dojmem.) A pokud jste kšandy ještě nevyzkoušeli, možná byste to měli napravit.

Široký výběr pánských kšand můžete zakoupit na trendhim.cz!

PÁNSKÁ MÓDA KŠANDY ŠLE TRENDHIM.CZ MODNÍ TRENDY 2017 TIPY INSPIRACE PÁNSKÉ OBLÉKÁNÍ

Související články

5 pánských trendů pro rok 2018

Většina mužů se sice o pánské módní trendy zase tolik nezajímá, ale možná zjistíte, že letošní trendy už máte v šatníku! Jakto? Jsou poměrně nadčasové!

Celý článek

Jak vybrat sedačku, kterou využijete naplno

Sedačka je tak trochu dominanta - minimálně obývacího pokoje. Pomůžeme vám najít tu správnou.

Celý článek

Nejen na plese za hvězdu. Odborníci radí, jak ve společnosti zazářit!

Sezóna plesů a dalších večerních událostí je v plném proudu, a tak jsme se rozhodli poradit s odborníky, jak ve společnosti zazářit.

Celý článek

10 trendů návštěvníků New Yorského týdne módy

Ze stovek outfitů návštěvníků New York Fashion Weeku jsme pro vás vybrali deset nejčastějších trendů. Ovládnou i naše ulice?

Celý článek

Elegance a sport v zemitých tónech. To je podzimní pánská kolekce Boss 2018

Pánská kolekce Boss Fall 2018 se nese v tlumených, zemitých tónech. Zcela bravurně a nenásilně kombinuje sportovní a elegantní prvky.

Celý článek

Jarní kampaň řetězce Mango 2018 s Annou Ewers

Řetězec Mango prošpikoval své webové stránky snímky z nové kampaně. Ta se vztahuje k nadcházejícímu jaru a létu 2018.

Celý článek

Jaké šaty oblékat v zimě pod kabát?

Ráda byste i v zimních dnech oblékla hezké šaty, ale přijde vám, že se do zimního outfitu nehodí? Možná vám jen doma ve skříni nevisí ty správné!

Celý článek

Nádech armády i kosmu v podzimní kolekci dámské i pánské módy Balmain

Olivier Rousteing se vytáhl s necelou stovkou modelů. V rámci jedné přehlídky uvedl jak dámskou, tak pánskou kolekci pro podzim a zimu 2018-2019.

Celý článek