dnes je 08.03.2021 a svátek má Gabriela

Nike přináší projekt Elements of Style

Přidat na Seznam.cz
Sportovní velikán Nike se rozhodl pro spolupráci s rozvíjejícími se návrháři. Vše spojil do jednoho projektu s názvem Elements of Style.

Pět relativně nových návrhářů vytváří unikátní pohled vycházející z kolekce VaporMax, pod kterou se „skrývají“ tenisky. Projekt byl spuštěn v rámci Nike Air Max. 

Mezi vybranými designéry je kanadský návrhář Azar Rajabi, který spolupracoval například se značkou Prabal Gurung. Dále pak čínský designér Shizhe He, žijící v New Yorku a tři absolventi Central Saint Martins: Liam Johnson, Paula Canovas a Wanbing Huang. Každý z nich použil VaporMax jako výchozí bod pro jejich tvorbu.

Shizhe využil pro svou práci plastové obaly, které se v dnešní době běžně používají jako ochrana nábytku při přepravě nebo jako obaly na šaty. Rajabi použil neoprenové pletivo a texturovaný vinyl a vytvořil jedno velké umělecké spojení bundy s kapucí. Johnson si pohrál s lehkostí a vztlakem a vznikl jakýsi abstraktní kousek, kterým chtěl autor napodobit mraky, zatímco Canovas pro svou práci zvolila silonky a několik uzlů. Pátý umělec Huang postavil svou práci na tkané kombinéze.

Novinka Nike Air Max 97 přichází ze spolupráce s Riccardem Tiscim. Dejme tomu, že móda jde ruku v ruce s uměním, avšak některé recyklované výrobky nás nechávají přeci jen naprosto chladnými...

wwd.com

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÉ OBLEČENÍ NIKE BOTY NIKE NIKELAB NIKE AIR MAX

Související články

Designérská kolekce značky H&M v podání Simone Rocha

Léta oblíbená a jedna z nejočekávanějších kolekcí roku. Designérská kolekce značky H&M letos vznikla ve spolupráci s irskou designérkou Simone Rocha.

Celý článek

MUST HAVE: V březnu se rozmazlujte, máte na to čas!

Hned poté, co najdete přesné hranice katastru vaší obce, můžete si obléknout oblíbené legíny a připravit si první jarní piknik.

Celý článek

Česká značka CityZen přináší chytrá trika, která neušpiníte ani nepropotíte

Tyhle trička nadchnou každého praktického člověka. Pot na nich neuvidíte, neušpiníte je, nemačkají se a nemění barvu ani tvar, navíc snižují tělesný zápach.

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

Fashion Must have: únor v závoji lásky k sobě i druhým

K únoru neodmyslitelně patří svátek všech zamilovaných, často však zapomínáme sami na sebe. Začněte nový měsíc s myšlenkou obdarování sebe i svých blízkých.

Celý článek

Probuďte v sobě šelmu a staňte se silnou, nezávislou a nespoutanou ženou, jako Nikol Švantnerová

Nová tréninková kolekce PUMA UNTAMED přináší ženám nový pohled nejenom na sport jako takový, ale také na to, jak vynaložit se svou energií a probudit v sobě divokou kočku jako například Nikol Švantnerová.

Celý článek

H&M ve spolupráci s básnířkou Yrsou Daley-Ward vytvořilo pohodlnou kolekci věnovanou lásce k sobě

Limitovaná kolekce pohodlného oblečení na doma vytvořená ve spolupráci se spisovatelkou a vypravěčkou Yrsou Daley-Ward přináší pohodlnost, ženskost a sebevědomí.

Celý článek

Nová česká oděvní značka Jamie Collection nepodléhá sezónním změnám a tvoří mimo diktát fast fashion

Značka Jamie Collection přichází na módní trh s jasnou představou a pravidly, jak bude tvořit. Nečekejte u ní žádné slevové akce ani výprodeje. Tato nová česká značka tvoří bez tlaku na přizpůsobení se trendům.

Celý článek