dnes je 04.06.2020 a svátek má Dalibor

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Přidat na Seznam.cz
Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Evropanky se chtějí oblékat konzervativněji

Méně je více? Tak tímto se rozhodně neřídí nejvyšší management značky Nike. Zde se totiž rozhodli, že letošním heslem léta bude více je více. Značka spustila částečně osvětovou, částečně revoluční kampaň pro podporu cudnější módy. Za rozhodnutím stojí analýza, kterou si značka nechala zpracovat. Ta říká, že i mimo ultra konzervativní země jako například Spojené arabské emiráty, roste zájem o cudnější módu, dokonce i na Západě. Poptávka zde údajně narostla až o 15 % od roku 2017. Obchodníci proto začali přizpůsobovat této poptávce i svou nabídku.

Nike a její první úspěchy

Značka Nike, která se specializuje na sportovní oblečení, byla vůbec první světovou značkou, která svým zákaznicím nabídla v prosinci roku 2017 hijab. Na tuto nadčasovost chce zřejmě navázat. Nová kolekce hijabů, které jsou vhodné i na sport, se těší stejné oblíbenosti jako před 2 lety. Hijaby jsou dostupné ve dvou velikostech v růžovo-zlatavé barvě s černým květinovým potiskem. Látka je typu Dri-Fit - jedná se o látku, která je lehká a prodyšná. Na webových stránkách Nike můžete hijab pořídit za 35 dolarů.

V hijabu i na promenádu v plavkách

Za největší průkopnici cudné módy je považována modelka Halima Aden, která během reprezentace státu Minnesota na americké Miss jako první žena na světě nosila hijab jako součást outfitu, a to i během promenády v plavkách. Právě ona v roce 2017 nafotila kolekci s hijabem pro Nike. Aktuálně patří tato modelka mezi světové TOP modelky agentury IMG Models, pod kterou spadají i hvězdy jako Bella a Gigi Hadid, Hailey Baldwin a Cara Delevigne.

Fox News; Nike.com; NYP

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI DÁMSKÁ MÓDA HIJAB NIKE KUKLA HALIMA ADEN MUSLIM

Související články

Fashion must have: Udržitelnost vládne červnu

Červen je měsícem barev, slunce a pohody. Také odvahy a hravosti. Ne jinak je tomu v módním a designovém světě. A jak to vše spojit s udržitelností? Snadno!

Celý článek

Svatební den pod širým nebem – nový trend svatebních obřadů

Časy se mění. Trendy přicházejí a odcházejí, stejně jako krizové situace. Ta letošní s sebou přinesla nejen novinky ze světa hygieny a zdravotnictví, ale všichni jsme museli nebo budeme muset změnit svůj mindset. A na změny se musí připravit i nastávající nevěsty a ženichové.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Plavky nejenom pro štíhlé postavy aneb aktuální trendy na léto!

Plavky k létu jednoznačně patří a je jedno, jestli preferujete koupání na chatě u rybníka, na veřejném koupališti nebo u svého bazénu v pohodlí domova. Tak jako tak by vám neměly uniknout aktuální trendy v plavkách. Vybírali jsme ty, které jsou vhodné pro každou postavu!

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Bývalý domov herečky Meg Ryan v San Francisku je na prodej za 19,95 milionů dolarů

Slavná herečka tento luxusní domov sdílela se svým tehdejším manželem Dennisem Quaidem. Dům v San Francisku navrhl před více než sto lety Samuel Newsom a nabízí panoramatický výhled na Alcatraz. Nyní je na prodej za horentní sumu.

Celý článek

Must have: květen ve znamení splynutí s přírodou

Tíhnete k přírodě? V těchto dnech možná víc než kdy dřív. My vlastně také, proto jsme květnová must have zahalili do roušky přirozené krásy a pohodlí.

Celý článek

Vendula Pizingerová a její módní tváře

Česká média zaplavila radostná zpráva. Vendula Pizingerová oznámila, že je se svým manželem Josefem v očekávání. Podívali jsme se, jaké jsou módní tváře prezidentky nadace Kapka naděje a bývalé manželky známého zesnulého českého skladatele Karla Svobody.

Celý článek