dnes je 05.08.2020 a svátek má Kristián

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Přidat na Seznam.cz
Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Evropanky se chtějí oblékat konzervativněji

Méně je více? Tak tímto se rozhodně neřídí nejvyšší management značky Nike. Zde se totiž rozhodli, že letošním heslem léta bude více je více. Značka spustila částečně osvětovou, částečně revoluční kampaň pro podporu cudnější módy. Za rozhodnutím stojí analýza, kterou si značka nechala zpracovat. Ta říká, že i mimo ultra konzervativní země jako například Spojené arabské emiráty, roste zájem o cudnější módu, dokonce i na Západě. Poptávka zde údajně narostla až o 15 % od roku 2017. Obchodníci proto začali přizpůsobovat této poptávce i svou nabídku.

Nike a její první úspěchy

Značka Nike, která se specializuje na sportovní oblečení, byla vůbec první světovou značkou, která svým zákaznicím nabídla v prosinci roku 2017 hijab. Na tuto nadčasovost chce zřejmě navázat. Nová kolekce hijabů, které jsou vhodné i na sport, se těší stejné oblíbenosti jako před 2 lety. Hijaby jsou dostupné ve dvou velikostech v růžovo-zlatavé barvě s černým květinovým potiskem. Látka je typu Dri-Fit - jedná se o látku, která je lehká a prodyšná. Na webových stránkách Nike můžete hijab pořídit za 35 dolarů.

V hijabu i na promenádu v plavkách

Za největší průkopnici cudné módy je považována modelka Halima Aden, která během reprezentace státu Minnesota na americké Miss jako první žena na světě nosila hijab jako součást outfitu, a to i během promenády v plavkách. Právě ona v roce 2017 nafotila kolekci s hijabem pro Nike. Aktuálně patří tato modelka mezi světové TOP modelky agentury IMG Models, pod kterou spadají i hvězdy jako Bella a Gigi Hadid, Hailey Baldwin a Cara Delevigne.

Fox News; Nike.com; NYP

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI DÁMSKÁ MÓDA HIJAB NIKE KUKLA HALIMA ADEN MUSLIM

Související články

Letní láska je ta lněná

Teplé dny přicházejí a s nimi i letní outfity z materiálů, které nám slibují zabezpečit v létě dokonalý komfort. Lehké rozevláté šaty, sukně, halenky a kalhoty k létu neodmyslitelně patří. K nejlepším materiálům na léto jednoznačně řadíme len!

Celý článek

Fashion must have: Srpen provází láska

Srpen je vrcholem letní sezóny, užíváme si ho všemi doušky, nosíme výstřední outfity, prožíváme lásku napříč všemi kontinenty a objevujeme nová zákoutí České republiky. Láka je ve vzduchu!

Celý článek

Prohřešky královské rodiny - 10 případů, kdy členové britské královské rodiny porušili královský protokol

Často vídáme britskou královskou rodinu jako mantru správnosti. Ale i oni někdy poruší tzv. královský protokol. A to se pak dějí věci! Naše redakce pro vás připravila 10 případů, kdy královská rodina porušila královský protokol britské monarchie od Meghan přes lady D, po samotnou královnu.

Celý článek

Odvážné fotky budoucí maminky: Nicki Minaj je v očekávání

Zpěvačka, rapperka, textařka a držitelka několika významných hudebních cen Nicki Minaj je těhotná. Své těhotenství oznámila světu odvážnými uměleckými fotografiemi s těhotenským bříškem.

Celý článek

Tankini: Plavky nejen pro dámy s křivkami

Tankini - trend léta pro ženy, které se nerady odhalují až na dřeň, ale také pro milovnice barev a nápaditých střihů. Tankini se letos na pláži prosazují i přes všechny překážky, které skýtají letní dovolené. Naše redakce pro vás proto připravila několik tipů, jak na tankini.

Celý článek

Módní značky podporují LGBT komunitu i Pride 2020

Pride 2020, červnový happening na podporu LGBT komunity, je po celém světě rušen jako většina akcí kvůli pandemii, koronaviru. Módní průmysl se však rozhodl, že tuto akci podpoří. Přinášíme vám přehled módních domů, které svými akcemi podporují Pride 2020.

Celý článek

Žlutá k létu jednoznačně patří! Naučte se ji nosit i správně kombinovat

Žlutá barva znamená optimismus, smích a štěstí. Přináší nám radost a světlo do našeho šatníku. I když se může zdát příliš odvážná a výrazná, když se jí naučíte správně kombinovat, velmi rychle si ji zamilujete a už ji ze své skříně nedovolíte odejít.

Celý článek

Ani zima, ani teplo. Jaký outfit zvolit, když v létě nejsou tropy?

Počasí je věčné a zároveň i vděčné téma. Dokáže prostě občas pěkně potrápit. Pokud se vám také stává, že si nejste jisti, co si obléci, když je venku zrovna tak nějak nijak, máme pro vás pár tipů, jak podobnou situace hravě zvládnout.

Celý článek