dnes je 20.10.2020 a svátek má Vendelín

Nocleh jako v pohádce

Přidat na Seznam.cz
Lákají vás na přespání netradiční místa, stany v korunách stromů nebo vysokohorské chaty nabízející víc než nádherný výhled? Máme pro vás jeden skvělý tip!

Alpská chata Mooslehenalm je víc než vysokohorskou chatou, dříve totiž sloužila jako místo, kde se schovávalo krmivo pro krávy. Tato chata leží ve výšce 1449 metrů nad mořem a je jednou z nejkrásnějších horských chat v celém Salcbursku.

Turistické i cyklotrasy, které vám na chvíli zastaví dech, jsou lemovány čtyřiceti horskými chatami, kde vás budou rozmazlovat alpští pastevci a mlékaři se svými lahodnými pochoutkami. V nabídce najdete čerstvé horské máslo a sýr, domácí chléb a samozřejmě slavný Stamperl of Schnapps, díky kterému zapomenete na namáhavé stoupání.

Alpská chata Mooslehenalm v Grossarlu je úžasným klenotem v této vysokohorské krajině. Procházkou k chatě si vychutnáte kouzelné alpské prostředí, kde najdete přátelské lidi, úžasný výhled a - samozřejmě - typický rakouský pokrm - Jause!

Ačkoli je chata stará od poloviny minulého století, najdete v ní komfortní útočiště s ideálním výchozím bodem pro romantické procházky nebo projížďky na kole. Chata náleží k hotelu Grossarler Hof, který leží v údolí. Nocleh s pravou horskou snídaní, na kterou mimo jiné dostanete čerstvé horské máslo, sýr a domácí chléb, tu ve dvoulůžkovém pokoji přijde na 35 eur na osobu. Určitě nám dáte za pravdu, že už není třeba váhat, prostředí, které leží od větších turistických míst vám nabídne dostatek soukromí a klidu.

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE RADY REDAKCE CESTOVÁNÍ RAKOUSKO DOVOLENÁ V RAKOUSU AKTIVNÍ DOVOLENÁ GROSSARLER HOF CHATA MOOSLEHENALM

Související články

Outfity na pracovní pohovor: první dojem je nejdůležitější

První dojem je bezesporu velmi důležitý. Zvláště pak pokud se jedná o potenciální budoucí práci. Poradíme, jak zaujmout svým outfitem na pracovním pohovoru. Na módních trendech může záviset i váš dojem!

Celý článek

Jak nosit doplňky, aby perfektně sedly k vaší postavě i oblečení?

Doplňky dokážou víc, než si myslíme, umí rozšířit váš šatník a doladit kombinace, které by vás dříve možná ani nenapadly. Doplňky také dokážou transformovat celý váš outfit a okamžitě ho povýšit na jinou úroveň.

Celý článek

Přechodové kabáty podle typů postavy: Který sedne vám?

Přichází překrásné období přechodových kabátků. A letos je opravdu z čeho vybírat. Vybere si i ta, které zrovna nevoní maxi styl, ze kterého čerpají aktuální módní trendy.

Celý článek

Středomořská atmosféra v Hliněné Baště

Hliněná Bašta se těší na babí léto. Prostorná terasa u rybníčku obklopeného kolem dokola vzrostlými stromy, lehký větřík i zurčení vody z potůčku umocňují dokonalé kulinární zážitky, kterými je Hliněná Bašta pověstná.

Celý článek

Romantika nad pražskými střechami. Večeře v oblacích se vrací

Nejkrásnější zážitek léta! Večeře pořádané až padesát metrů nad zemí, v nichž se dokonale snoubí romantika s adrenalinem a špičkovou gastronomií, opět ozdobí pražskou nabídku netradičních zážitků. A přestože se mnoho zákazníků vrací na Dinner in the Sky opakovaně, nejkrásnější je tento zážitek úplně poprvé.

Celý článek

Proč všichni milujeme retro plus sized šaty

Zdá se vám slovní spojení "návrat retra" jako otřepané sezónní klišé. Tak pozor! Toto retro nikdy nezmizelo a bude tu napořád. Řeč je o plus sized šatech v designu retra. Doba prostě přeje křivkám.

Celý článek

Kam vyrazit o víkendu na snídani?

Víkendová snídaně, oběd nebo večeře. Je jedno na jak dlouho se vám to protáhne, protože pro vás máme několik skvělých míst, kde zaručeně vydržíte celý den.

Celý článek

Podpořte s námi Prahu v týdnu plném architektury

Festival Open House Praha 2020 vypukne za necelý měsíc. Čeká nás otevření 73 budov, které jsou běžně nepřístupné. Prostory některých z nich nabídnou doprovodný program sestávajících se s komentovaných procházek a debat o městské architektuře. Podpořte s námi Prahu a přijďte se podívat.

Celý článek