dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Nová Balmain kolekce byla plná pařížské elegance i arizonské hravosti

Přidat na Seznam.cz
Bohatou a unikátní kolekci předvedl kreativní ředitel Olivier Rousteing z módního domu Balmain. Nechyběly třásně, barevná peříčka a korálky, které dotvářely celkovou atmosféru již tak originální sbírky.

Rousteinga při vytváření nové kolekce nejvíce inspiroval nedávný výlet do Arizony. Na dlouhých kaftanech, mikinách a košilích byly natištěné motivy kaktusů a pouště, což na Arizonu přímo odkazovalo. Barevné a odvážné modely střídaly elegantní a střídmé verze, což jen dokazuje, jak je kolekce rozmanitá. 

Resort kolekce, které představují přibližně 70 % příjmů a zůstávají v obchodech nejdéle, jsou pro mě ideální, protože při nich mohu pracovat v širokém rozsahu,” řekl Rousteing a dodal, že on a jeho tým mají více času zkoušet různé techniky. 

Kolekce byla řemeslně velmi náročná, zvláště kvůli propracovaným detailům a třásním, které byly našité na kožených materiálech. Sbírka, čítající více než 90 pánských a dámských modelů, zahrnovala kromě klasických oděvů i plavky a moderní cvičební úbory.

Myslím, že to, co je dnes elegantní, rozhodně není trendy. Být elegantní je téměř o tom, jít proti trendům. Být nadčasový. Nejdůležitější módní domy jsou ty, které se nikdy nesnaží být něčím jiným - drží se DNA. Klíčem je autenticita,” popisoval Rousteing.

Pánské oděvy představovaly široké spektrum možností. Nadčasovou eleganci střídala pohodlnost. Nechyběly elegantní pruhované košile, dlouhé vesty, bundy a kalhoty s vojenským potiskem, klobouky, kožené kalhoty a bundy, ostře řezaná saka a oděvy s indiánskými motivy. 

Návrhář byl v posledních šesti měsících velmi zaneprázdněn otevíráním nových poboček Balmain po celém světě. Nejnovější kolekcí se rozhodl potěšit všechny klienty. „Naslouchám jejich zpětné vazbě, abych pochopil, co chtějí a vyžadují,” řekl Rousteing. Dodal, že pletené kousky jsou momentálně nejvíce trendy, což ho vedlo k vytvoření nových siluet právě s tímto materiálem. Přemýšlel také, co by Balmain žena nosila v Paříži po návratu z Ameriky. Vytvořil proto elegantní puntikaté šaty, halenky, tvídové sukně a obleky.  

Vogue.com, WWD.com

Přidat na Seznam.cz
BALMAIN OLIVIER ROUSTEING resort 2020 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA DÁMSKÁ KOLEKCE PÁNSKÁ KOLEKCE

Související články

Elsa Hosk vytvořila ve spolupráci s J. Brand udržitelnou capsule kolekci

Švédská modelka a Victoria's Secret andílek Elsa Hosk se spojila se značkou J. Brands a společně vytvořili denimovou kolekci s použitím udržitelných zdrojů. A určitě vás nadchne tak, jako nás.

Celý článek

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek