dnes je 01.04.2020 a svátek má Hugo

Nová Balmain kolekce byla plná pařížské elegance i arizonské hravosti

Přidat na Seznam.cz
Bohatou a unikátní kolekci předvedl kreativní ředitel Olivier Rousteing z módního domu Balmain. Nechyběly třásně, barevná peříčka a korálky, které dotvářely celkovou atmosféru již tak originální sbírky.

Rousteinga při vytváření nové kolekce nejvíce inspiroval nedávný výlet do Arizony. Na dlouhých kaftanech, mikinách a košilích byly natištěné motivy kaktusů a pouště, což na Arizonu přímo odkazovalo. Barevné a odvážné modely střídaly elegantní a střídmé verze, což jen dokazuje, jak je kolekce rozmanitá. 

Resort kolekce, které představují přibližně 70 % příjmů a zůstávají v obchodech nejdéle, jsou pro mě ideální, protože při nich mohu pracovat v širokém rozsahu,” řekl Rousteing a dodal, že on a jeho tým mají více času zkoušet různé techniky. 

Kolekce byla řemeslně velmi náročná, zvláště kvůli propracovaným detailům a třásním, které byly našité na kožených materiálech. Sbírka, čítající více než 90 pánských a dámských modelů, zahrnovala kromě klasických oděvů i plavky a moderní cvičební úbory.

Myslím, že to, co je dnes elegantní, rozhodně není trendy. Být elegantní je téměř o tom, jít proti trendům. Být nadčasový. Nejdůležitější módní domy jsou ty, které se nikdy nesnaží být něčím jiným - drží se DNA. Klíčem je autenticita,” popisoval Rousteing.

Pánské oděvy představovaly široké spektrum možností. Nadčasovou eleganci střídala pohodlnost. Nechyběly elegantní pruhované košile, dlouhé vesty, bundy a kalhoty s vojenským potiskem, klobouky, kožené kalhoty a bundy, ostře řezaná saka a oděvy s indiánskými motivy. 

Návrhář byl v posledních šesti měsících velmi zaneprázdněn otevíráním nových poboček Balmain po celém světě. Nejnovější kolekcí se rozhodl potěšit všechny klienty. „Naslouchám jejich zpětné vazbě, abych pochopil, co chtějí a vyžadují,” řekl Rousteing. Dodal, že pletené kousky jsou momentálně nejvíce trendy, což ho vedlo k vytvoření nových siluet právě s tímto materiálem. Přemýšlel také, co by Balmain žena nosila v Paříži po návratu z Ameriky. Vytvořil proto elegantní puntikaté šaty, halenky, tvídové sukně a obleky.  

Vogue.com, WWD.com

Přidat na Seznam.cz
BALMAIN OLIVIER ROUSTEING resort 2020 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA DÁMSKÁ KOLEKCE PÁNSKÁ KOLEKCE

Související články

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek

Náboženství jako sexy móda. Balenciaga dobývá Paříž!

Když se řekne Balenciaga, většině lidem z módního průmyslu se na mysli objeví obří galashow na pařížském týdnu módy. Je však zřejmé, že letoškem dosáhl Demna Gvasalia vrcholu. Ponořte se s námi do světě Balenciaga - souboj živlů.

Celý článek