dnes je 18.11.2019 a svátek má Romana

Nová Balmain kolekce byla plná pařížské elegance i arizonské hravosti

Přidat na Seznam.cz
Bohatou a unikátní kolekci předvedl kreativní ředitel Olivier Rousteing z módního domu Balmain. Nechyběly třásně, barevná peříčka a korálky, které dotvářely celkovou atmosféru již tak originální sbírky.

Rousteinga při vytváření nové kolekce nejvíce inspiroval nedávný výlet do Arizony. Na dlouhých kaftanech, mikinách a košilích byly natištěné motivy kaktusů a pouště, což na Arizonu přímo odkazovalo. Barevné a odvážné modely střídaly elegantní a střídmé verze, což jen dokazuje, jak je kolekce rozmanitá. 

Resort kolekce, které představují přibližně 70 % příjmů a zůstávají v obchodech nejdéle, jsou pro mě ideální, protože při nich mohu pracovat v širokém rozsahu,” řekl Rousteing a dodal, že on a jeho tým mají více času zkoušet různé techniky. 

Kolekce byla řemeslně velmi náročná, zvláště kvůli propracovaným detailům a třásním, které byly našité na kožených materiálech. Sbírka, čítající více než 90 pánských a dámských modelů, zahrnovala kromě klasických oděvů i plavky a moderní cvičební úbory.

Myslím, že to, co je dnes elegantní, rozhodně není trendy. Být elegantní je téměř o tom, jít proti trendům. Být nadčasový. Nejdůležitější módní domy jsou ty, které se nikdy nesnaží být něčím jiným - drží se DNA. Klíčem je autenticita,” popisoval Rousteing.

Pánské oděvy představovaly široké spektrum možností. Nadčasovou eleganci střídala pohodlnost. Nechyběly elegantní pruhované košile, dlouhé vesty, bundy a kalhoty s vojenským potiskem, klobouky, kožené kalhoty a bundy, ostře řezaná saka a oděvy s indiánskými motivy. 

Návrhář byl v posledních šesti měsících velmi zaneprázdněn otevíráním nových poboček Balmain po celém světě. Nejnovější kolekcí se rozhodl potěšit všechny klienty. „Naslouchám jejich zpětné vazbě, abych pochopil, co chtějí a vyžadují,” řekl Rousteing. Dodal, že pletené kousky jsou momentálně nejvíce trendy, což ho vedlo k vytvoření nových siluet právě s tímto materiálem. Přemýšlel také, co by Balmain žena nosila v Paříži po návratu z Ameriky. Vytvořil proto elegantní puntikaté šaty, halenky, tvídové sukně a obleky.  

Vogue.com, WWD.com

Přidat na Seznam.cz
BALMAIN OLIVIER ROUSTEING resort 2020 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA DÁMSKÁ KOLEKCE PÁNSKÁ KOLEKCE

Související články

Londýnská Bond Street jen září: díky Louis Vuitton

Chcete vidět ráj? Pak si určitě udělejte výlet do Londýna. Tam byl totiž znovuotevřen obchod Louis Vuitton. Slibujeme vám, že jste dlouho nic podobného neviděli.

Celý článek

Nikol a Jakub Ponerovi vsadili na sportovně elegantní městský styl

Módní přehlídka Iconic není tím jediným, co je u sourozeneckého dua Nikol a Jakuba Ponerových nového. Mají za sebou také focení se známými osobnostmi, Nikol Švantnerovou, Jitkou Boho a známou blogerkou Andulou.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová představila další šetrnou kolekci White Sage

Láska k přírodě, touha po oblečení, které má duši, schopnost kombinovat, vrstvit a upravovat, než oblečení nahradíme novým, to vše je jejím motorem pro vytváření smysluplného a nadčasového oblečení.

Celý článek

Zimní kolekce značky Talabaya je určena ženám, které se odmítají oblékat vyzývavě

Poutavá elegance a materiály typické pro arabskou módu v nové kolekci české značky Talabaya jsou nyní dostupné i pro české zákaznice.

Celý článek
Giambattista Valli

Giambattista Valli ukázal to nejlepší spojení punku a haute couture ve spolupráci s H&M

Spolupráce designérů H&M se zase posunula o něco výš! Po spolupráci s Karlem Lagerfeldem, Versacem, Balmainem a Moschinem, přichází na scénu kolekce inspirovaná haute couture v podání návrháře Giambattista Valli.

Celý článek
Oscar de la Renta

5 let od úmrtí návrháře Oscara de la Renty: Uctěme jeho památku výběrem těch nejušlechtilejších rób

Dnes je tomu 5 let, co prohrál boj s rakovinou a opustil tento svět talentovaný módní návrhář, gentleman, vřelý člověk a miláček slavných dam Oscar de la Renta. Podívejte se s námi na ty nejkrásnější róby minulých let a zavzpomínejme tak na módního velikána.

Celý článek

Iveta Paulerová představila svou novou kolekci s názvem Awakening

Podzim a zimu oslaví česká návrhářka ve znamení „probouzení“. Tak totiž nazvala svou nejnovější kolekci odrážející nejenom její módní tvorbu, ale také každodenní život. Celou kolekci představila návrhářka před pár dny v rámci módní přehlídky, kterou jsme si nenechali ujít.

Celý článek

Pier Paolo Piccioli předvedl čistou couture práci

Jarní a letní kolekce módního domu Valentino byla plná elegantních a okázalých rób, ale rovněž nositelných kousků. Kreativní ředitel si hrál s dvěma odlišnými myšlenkami - čistotou a extravagancí.

Celý článek