dnes je 30.11.2021 a svátek má Ondřej

Nová exkluzivní kolekce značky H&M ve spolupráci se stylistou Ib Kamarem přináší udržitelnost, ale zároveň myšlenku dekonstrukce, za kterou stojí například rozpustná nit

Přidat na Seznam.cz
Začátkem prosince bude k dostání exkluzivní kolekce značky H&M s názvem Circular Design Story, na které se podílel světoznámý stylista Ib Kamara. Kolekce oslavuje kreativní design a cirkularitu.

kolekce H&M Circular Design Story

Značka H&M začátkem prosince uvede exkluzivní kolekci s názvem Circular Design Story. Kreativním poradcem při její tvorbě byl světoznámý stylista Ib Kamara. Jejím cílem je skrze vysoce stylové a designové kousky poukázat na vysoký potenciál cirkulárního designu a materiálů. Každý kousek kolekce zpochybňuje vizuální stereotypy, které máme spojené s udržitelnou módou a zachycuje okázalého ducha haute couture, pocit mladistvé vitality a optimismu. Kolekce H&M Circular Design Story, která bude k dostání 9. prosince, nabídne dámské a pánské oblečení i doplňky.

 

kolekce H&M Circular Design Story

kolekce H&M Circular Design Story

"Kolekce Circular Design story je v pořadí třetí drop v rámci nového udržitelného konceptu H&M Innovation Stories, který jsme uvedli na jaře tohoto roku. Tento koncept, který nahradil naše velmi oblíbené kolekce Conscious Exclusive, má za cíl přinášet nové inovativní udržitelné materiály a výrobní procesy. Umožňuje nám být v popředí změn ve světě módy," říká o kolekce Slavomíra Barnová, Head of Communication H&M pro Českou republiku a Slovensko 

Slavomíra Barnová, Head of Communication H&M pro Českou republiku a Slovensko

Každý kousek kolekce byl vytvořen tak, aby bylo jeho využití co největší a dal se nosit na různé způsoby - nadměrné blejzry lze nosit jako šaty, ramínka umožňují měnit střih triček, kalhoty lze rozšířit díky nastavitelným zipům. Společenské šaty byly navrženy jako dvoudílné oblečení, aby se daly využít v celku, nebo samostatně jako top a sukně.

  

kolekce H&M Circular Design Story

kolekce H&M Circular Design Story

"Kolekce také podporuje nový způsob odpovědného uvažování zákazníka. To znamená, že tyto exkluzivní módní a designové kousky, které máte ve svém šatníku, je třeba si cenit a co nejvíce sdílet, a pak je předat dál. V souladu s touto ideou sdílení a opětovného použití lze kousky z této kolekce zapůjčit ve vybraných obchodech H&M v Berlíně, Stockholmu nebo Amsterdamu," říká Slavomíra Barnová.

Designérský tým H&M v čele se stylistou Ib Kamarem při tvorbě každého kousku myslel nejenom na jeho design, ale také na jeho dekonstrukci. Proto využili v kolekci inovace, jako je rozpustná nit. Další důraz byl kladen na výrobu pouze z jednoho materiálu, mono vlákna, aby byla recyklace jednodušší.

kolekce H&M Circular Design Story

"Každý kousek z kolekce Circular Design story byl vytvořen se záměrem optimalizovat jeho cirkulární design a využití. Je to další důležitý krok v transformaci našeho dodavatelského řetězce a v tom, abychom se do roku 2040 stali klimaticky pozitivními. Uvědomujeme si svou odpovědnost v rámci módního průmyslu. Chceme přejít na cirkulární podnikání a minimalizovat tak náš dopad na životní prostředí," zakončuje myšlenku Slavomíra Barnová.

kolekce H&M Circular Design Story

kolekce H&M Circular Design Story

INOVATIVNÍ MATERIÁLY

REPREVE® Our Ocean® - recyklovaný polyester vyrobený z odpadních plastových lahví, použitý při výrobě bund, šatů a pánských sak a šortek.

CYCORA® by Ambercycle – inovativní způsob produkce, který využívá staré oděvy a textilní odpad po skončení životnosti. V kolekci jsou takto vyrobené černé dámské kalhoty s páskem.

EASTMAN NAIA™ Renew – celulózní vlákno vyrobené z dřevní buničiny z udržitelných zdrojů a těžko recyklovatelných odpadních materiálů, jako jsou odpadní plasty a kobercová vlákna, které by jinak mohly být určeny na skládky nebo do spaloven. Tyto vysoce kvalitní příze se použily při výrobě sak a kalhot.

kolekce H&M Circular Design Story

kolekce H&M Circular Design Story

TEXLOOP™ RCOT™ - proces výroby, který zpracovává bavlněný textilní odpad na recyklovanou bavlnu, vytváří novou tkaninu a zachovává kvalitu vláken pro příští generaci recyklovaných materiálů. Využil se při výrobě mikin a topů.

VEGEA™ - inovativní veganská kůže vyrobené z vláken slupky hroznů, semen a stonků vyhozených během procesu výroby vína. Jsou z ní vyrobené lesklé kožené bundy a boty.

Dalšími materiály jsou pak recyklovaná vlna, organické hedvábí či ECONYL® - regenerovaný nylon.

kolekce H&M Circular Design Story

kolekce H&M Circular Design Story

 

RESORTECS® - neboli chytrý steh, je rozpustná šicí nit, která umožňuje snadné rozebrání oděvů. To usnadňuje opětovné použití materiálu, když oblečení dojde na konec svého životního cyklu. Tyto nitě jsou využité na upevnění korálků a perel.

Další ozdoby jsou připevněny pomocí záplat, takže je lze odstranit, když je oděv připraven k recyklaci. Použité flitry neobsahují metalické potahy, aby se zvýšil jejich recyklovatelnosti.

kolekce H&M Circular Design Story

kolekce H&M Circular Design Story

 

Kolekce bude dostupná online na HM.COM od 9.12.2021.

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA INOVATIVNÍ MATERIÁLY RECYKLACE UDRŽITELNOST H&M IB KAMARA

Související články

Dědictví i inovaci přináší v nové zimní kolekci sportovní značka BOGNER

Klesající teploty a příval prvního sněhu připomínají kouzlo hor a lákají na první letošní lyžování. Připravte se na něj ve stylu BOGNER.

Celý článek

Pletenina vládne aktuálním trendům

Z komfortních kousků se aktuálně díky designérským kolekcím stávají modely, které nejsou jen do třeskutých mrazů, ale hravě v nich zvládnete proplout celým dnem. Jak nosit objemné svetry a dlouhé pletené šaty?

Celý článek

Nová kniha Lepší šatník, lepší svět aneb jak se oblékat udržitelně a stylově podle Evy Urbanové

Zajímáte se o udržitelnou módu, ale trochu tápete v některých pojmech? Máme pro vás skvělý tip! Kniha Lepší šatník, lepší svět na vaše otázky odpoví a vysvětlí, jak funguje nejen módní průmysl. Můžete se také těšit na návody a praktické informace.

Celý článek

Punkový nádech přináší kolekce Chanel 2022 v hlavní roli s Annou Ewers a Lolou Nicon

Jižní Francii obklopuje plavba značky Chanel pro rok 2022. Prostředí, kde je kampaň nafocená i výběr modelek, jsou jasným signálem, na co se můžeme v příštím roce těšit.

Celý článek

Barevně sladěný pár je na společenské akci vždy obdivován

Sezóna plesů a vánočních večírků se blíží mílovými kroky. Po více než roční pauze snad budeme moct vyrazit na taneční parket nebo firemní akci. Většina žen chce vypadat dokonale a outfit má vybraný několik týdnů dopředu.

Celý článek

Hailey Bieber je hlavní hvězdou nové kampaně značky Levi’s

Levi’s vstoupil do zimní sezóny spolu s Hailey Bieber a ukázal, o čem by následující měsíce měly být – o nenucenosti, sofistikovaných střizích a lásce k módě a originálnímu stylu.

Celý článek

Topmodelka Tatiana Gregor Brzobohatá představuje módní capsule kolekci ICONIC

Kolekce spojující eleganci, jednoduchost a kombinovatelnost připravila Miss World 2006 a zakladatelka nadace Krása pomoci Tatiana Gregor Brzobohatá ve spolupráci se společností ABOUT YOU.

Celý článek

Vánoční kampaň Victoria's Secret si nemůžete nechat ujít. Najdete v ní Bellu, Adut i Taylor

Až si prohlédnete vánoční kampaň jedné z nejoblíbenějších značek spodního prádla na světě, bude vám jasné, že hlavní roli v tomto případě hraje pléd.

Celý článek