dnes je 23.01.2022 a svátek má Zdeněk

Nová exkluzivní kolekce značky H&M ve spolupráci se stylistou Ib Kamarem přináší udržitelnost, ale zároveň myšlenku dekonstrukce, za kterou stojí například rozpustná nit

Přidat na Seznam.cz
Začátkem prosince bude k dostání exkluzivní kolekce značky H&M s názvem Circular Design Story, na které se podílel světoznámý stylista Ib Kamara. Kolekce oslavuje kreativní design a cirkularitu.

kolekce H&M Circular Design Story

Značka H&M začátkem prosince uvede exkluzivní kolekci s názvem Circular Design Story. Kreativním poradcem při její tvorbě byl světoznámý stylista Ib Kamara. Jejím cílem je skrze vysoce stylové a designové kousky poukázat na vysoký potenciál cirkulárního designu a materiálů. Každý kousek kolekce zpochybňuje vizuální stereotypy, které máme spojené s udržitelnou módou a zachycuje okázalého ducha haute couture, pocit mladistvé vitality a optimismu. Kolekce H&M Circular Design Story, která bude k dostání 9. prosince, nabídne dámské a pánské oblečení i doplňky.

 

kolekce H&M Circular Design Story

kolekce H&M Circular Design Story

"Kolekce Circular Design story je v pořadí třetí drop v rámci nového udržitelného konceptu H&M Innovation Stories, který jsme uvedli na jaře tohoto roku. Tento koncept, který nahradil naše velmi oblíbené kolekce Conscious Exclusive, má za cíl přinášet nové inovativní udržitelné materiály a výrobní procesy. Umožňuje nám být v popředí změn ve světě módy," říká o kolekce Slavomíra Barnová, Head of Communication H&M pro Českou republiku a Slovensko 

Slavomíra Barnová, Head of Communication H&M pro Českou republiku a Slovensko

Každý kousek kolekce byl vytvořen tak, aby bylo jeho využití co největší a dal se nosit na různé způsoby - nadměrné blejzry lze nosit jako šaty, ramínka umožňují měnit střih triček, kalhoty lze rozšířit díky nastavitelným zipům. Společenské šaty byly navrženy jako dvoudílné oblečení, aby se daly využít v celku, nebo samostatně jako top a sukně.

  

kolekce H&M Circular Design Story

kolekce H&M Circular Design Story

"Kolekce také podporuje nový způsob odpovědného uvažování zákazníka. To znamená, že tyto exkluzivní módní a designové kousky, které máte ve svém šatníku, je třeba si cenit a co nejvíce sdílet, a pak je předat dál. V souladu s touto ideou sdílení a opětovného použití lze kousky z této kolekce zapůjčit ve vybraných obchodech H&M v Berlíně, Stockholmu nebo Amsterdamu," říká Slavomíra Barnová.

Designérský tým H&M v čele se stylistou Ib Kamarem při tvorbě každého kousku myslel nejenom na jeho design, ale také na jeho dekonstrukci. Proto využili v kolekci inovace, jako je rozpustná nit. Další důraz byl kladen na výrobu pouze z jednoho materiálu, mono vlákna, aby byla recyklace jednodušší.

kolekce H&M Circular Design Story

"Každý kousek z kolekce Circular Design story byl vytvořen se záměrem optimalizovat jeho cirkulární design a využití. Je to další důležitý krok v transformaci našeho dodavatelského řetězce a v tom, abychom se do roku 2040 stali klimaticky pozitivními. Uvědomujeme si svou odpovědnost v rámci módního průmyslu. Chceme přejít na cirkulární podnikání a minimalizovat tak náš dopad na životní prostředí," zakončuje myšlenku Slavomíra Barnová.

kolekce H&M Circular Design Story

kolekce H&M Circular Design Story

INOVATIVNÍ MATERIÁLY

REPREVE® Our Ocean® - recyklovaný polyester vyrobený z odpadních plastových lahví, použitý při výrobě bund, šatů a pánských sak a šortek.

CYCORA® by Ambercycle – inovativní způsob produkce, který využívá staré oděvy a textilní odpad po skončení životnosti. V kolekci jsou takto vyrobené černé dámské kalhoty s páskem.

EASTMAN NAIA™ Renew – celulózní vlákno vyrobené z dřevní buničiny z udržitelných zdrojů a těžko recyklovatelných odpadních materiálů, jako jsou odpadní plasty a kobercová vlákna, které by jinak mohly být určeny na skládky nebo do spaloven. Tyto vysoce kvalitní příze se použily při výrobě sak a kalhot.

kolekce H&M Circular Design Story

kolekce H&M Circular Design Story

TEXLOOP™ RCOT™ - proces výroby, který zpracovává bavlněný textilní odpad na recyklovanou bavlnu, vytváří novou tkaninu a zachovává kvalitu vláken pro příští generaci recyklovaných materiálů. Využil se při výrobě mikin a topů.

VEGEA™ - inovativní veganská kůže vyrobené z vláken slupky hroznů, semen a stonků vyhozených během procesu výroby vína. Jsou z ní vyrobené lesklé kožené bundy a boty.

Dalšími materiály jsou pak recyklovaná vlna, organické hedvábí či ECONYL® - regenerovaný nylon.

kolekce H&M Circular Design Story

kolekce H&M Circular Design Story

 

RESORTECS® - neboli chytrý steh, je rozpustná šicí nit, která umožňuje snadné rozebrání oděvů. To usnadňuje opětovné použití materiálu, když oblečení dojde na konec svého životního cyklu. Tyto nitě jsou využité na upevnění korálků a perel.

Další ozdoby jsou připevněny pomocí záplat, takže je lze odstranit, když je oděv připraven k recyklaci. Použité flitry neobsahují metalické potahy, aby se zvýšil jejich recyklovatelnosti.

kolekce H&M Circular Design Story

kolekce H&M Circular Design Story

 

Kolekce bude dostupná online na HM.COM od 9.12.2021.

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA INOVATIVNÍ MATERIÁLY RECYKLACE UDRŽITELNOST H&M IB KAMARA

Související články

Ta pravá investice ve vašem šatníku

Investice do klasických kousků, které vydrží ve vašem šatníku po dlouhá léta se vždy vyplatí. Díky kvalitě a nadčasovosti vám budou sloužit téměř do roztrhání. O které luxusní kousky se jedná?

Celý článek

Velký návrat UGG boots a rovnou i s novou tváří kampaně

Rok 2022 bude ve znamení velkých návratů. Tím prvním jsou boty značky UGG. Tentokrát ovšem v "mini" verzi a s novou tváří kampaně. Tou nemůže být nikdo jiný než ikonická Cher.

Celý článek

5 módních trendů, které v roce 2021 hýbaly světem! 

Rok 2021 je za námi a nezbývá nic jiného než se ohlédnout za tím, co nám nabídl. Ať už to byly věci dobré nebo špatné, musíme uznat, že na módní trendy byl opravdu bohatý.

Celý článek

Hailey Bieber oblékla kašmírovou kolekci spodního prádla Victoria's Secret

Uvolněné pohledy supermodelky a andílka Victoria's Secret v nejnovější kampani Cashmere Collection 2021 odráží maximální pohodlí.

Celý článek

Nakupujte módu a design na Glami a zároveň přispějte na dobrou věc

Uvažujete, jak spojit nákup vánočních dárků, módy i přispění na dobrou věc? V GLAMI magazínu najdete hned několik tipů, které udělají radost vám i těm, kterým někdo nebo něco schází.

Celý článek

Oslavte Vánoce udržitelně a pohodlně

Lokální, udržitelná a především etická značka Circlle do své klíčové kolekce Power vítá novou barvu s názvem Shadow, která vás přesvědčí, že sportovní oblečení nemusíte nosit pouze do gymu.

Celý článek

Česko si zamilovalo tepláky od holek z advokacie, seznamte se se značkou Jamie Collection!

Jana Potůčková a Michala Smelíková spolu pracují v advokátní kanceláři a jsou zvyklé na vysoké nasazení. Během loňského lockdownu najednou zjistily, že mají trochu více volného času, a tak nelenily a založily vlastní značku volnočasového oblečení Jamie Collection.

Celý článek

Dědictví i inovaci přináší v nové zimní kolekci sportovní značka BOGNER

Klesající teploty a příval prvního sněhu připomínají kouzlo hor a lákají na první letošní lyžování. Připravte se na něj ve stylu BOGNER.

Celý článek