dnes je 04.10.2022 a svátek má František

Nová kniha Lepší šatník, lepší svět aneb jak se oblékat udržitelně a stylově podle Evy Urbanové

Přidat na Seznam.cz
Zajímáte se o udržitelnou módu, ale trochu tápete v některých pojmech? Máme pro vás skvělý tip! Kniha Lepší šatník, lepší svět na vaše otázky odpoví a vysvětlí, jak funguje nejen módní průmysl. Můžete se také těšit na návody a praktické informace.

zdroj: nila.cz/nila-shop.sk

Koncept pěti pražských obchodů a e-shopu s udržitelnou módou a doplňky Nila oslavil 10 let výročí od svého spuštění. Sortiment se zaměřuje na módu a široký výběr produktů životního stylu, ať už jde o bytové doplňky, předměty denní potřeby či biokosmetiku. Nechybí produktové varianty pro vegany a výrobky s fair trade certifikací. Na počest tohoto kulatého výročí vznikla povedená publikace. Kniha obsahuje komplexní informace o fungování módního průmyslu a zároveň poukazuje na možnost udržitelné módy. Jaký dopad má módní průmysl? Jaké etické či ekologické postupy by firmy měly mít? Co opravdu udržitelná móda znamená? Máte ponětí o dětské práci v tomto průmyslu a znáte pojmy jako „greenwashing“?

zdroj: nila.cz/nila-shop.sk/nila/karlín

Informace o knize

„Manifest za lepší svět módy i praktický průvodce na cestě k vašemu stylovému a etickému šatníku,“  tak Eva Urbanová popisuje svou novou knihu.

Kniha Lepší šatník, lepší svět shrnuje know-how a zkušenosti, které získala za posledních deset let jako propagátorka hnutí udržitelné módy v Čechách a na Slovensku. Je i jejím osobním ohlédnutím za touto životní etapou. Dozvíte se v ní nejen vše o tom, jak funguje módní průmysl a co alternativa v podobě udržitelné módy nabízí, ale také velmi praktické informace a návody.

zdroj: nila.cz/nila-shop.sk

Eva Urbanová na příkladu prarodičů poukazuje na to, jak se dříve s oblečením i botami zacházelo a proč tomu tak dnes není. Poskytuje i podrobný návod, jak se o kvalitní kousky starat, aby nám sloužily co nejdéle.

Co v knize najdete:

  • jak se jednou provždy zbavit přeplněných skříní
  • jak si sestavit etický i funkční šatník a mít vždy co na sebe
  • jak o oblečení a boty správně pečovat
  • jak eticky volit z nabídky oděvů z vlny, kožených usní, denimu či syntetických materiálů
  • jak eticky naložit s oblečením, které doslouží
  • jak se vyhnout produktům s podílem dětské práce
  • jak efektivně šířit myšlenky udržitelnosti ve své rodině a komunitě

Knihu doprovázejí ilustrace Ilony Polanski a fotografie Elišky Kubíkové, Lucie Fenclové a Karolíny Ketmanové z období 2014 až 2021. Na specializovaných textech se výraznou měrou podílela know-how manažerka Nily Tereza Kaňková.

zdroj: nila.cz/nila-shop.sk

 

Přidat na Seznam.cz
KNIHA UDRŽITELNÁ MÓDA UDRŽITELNÉ ZDROJE UDRŽITELNOST KNIHA O MÓDĚ NILA EVA URBANOVÁ

Související články

Česká módní značka SegraSegra otevírá online sekáč

Udržitelnost hrála u značky SegraSegra vždy důležitou roli, proto spouští online second hand, v rámci kterého vykupuje své nošené kousky a dále je nabízí. Funkční oblečení navržené a šité v České republice tak můžete nově pořídit nošené za výhodnou cenu.

Celý článek

Léto se blíží, máte už vybrané knížky na letní dovolenou? Představíme vám hned 5 žhavých novinek

Teplo, slunce, voda a odpočinek. Užijte si začátky letních měsíců se skvělou knihou v ruce v kombinaci s oblíbeným drinkem. Máte náladu na satiru, detektivní příběhy, napínavý thriller, poezii nebo horor? Inspirujte se našimi tipy.

Celý článek

Kolekce C&A jaro/ léto 2022

Dámskou kolekcí na jaro/léto nám C&A umožňuje snít o jarním probuzení, o prvních slunečních paprscích, vzdušných materiálech a teplých letních večerech.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Režisér a spisovatel Rudolf Havlík bere čtenáře do zákulisí světa „fast fashion“

Jak vypadá špinavá práce pro textilní průmysl v zemích třetího světa? Dobrodružné vyprávění plné humoru nabízí odpovědi, které možná překvapí.

Celý článek

Mezinárodní hvězdy na Fashion Awards 2021 i porota a soutěžící na Superstar zazářili v nové exkluzivní kolekci H&M Circular Design Story!

Už tento týden jste mohli vidět některé kousky z nové exkluzivní kolekce Circular Design Story, kterou značka H&M uvede příští týden 9. prosince.

Celý článek

Česko si zamilovalo tepláky od holek z advokacie, seznamte se se značkou Jamie Collection!

Jana Potůčková a Michala Smelíková spolu pracují v advokátní kanceláři a jsou zvyklé na vysoké nasazení. Během loňského lockdownu najednou zjistily, že mají trochu více volného času, a tak nelenily a založily vlastní značku volnočasového oblečení Jamie Collection.

Celý článek

Nová exkluzivní kolekce značky H&M ve spolupráci se stylistou Ib Kamarem přináší udržitelnost, ale zároveň myšlenku dekonstrukce, za kterou stojí například rozpustná nit

Začátkem prosince bude k dostání exkluzivní kolekce značky H&M s názvem Circular Design Story, na které se podílel světoznámý stylista Ib Kamara. Kolekce oslavuje kreativní design a cirkularitu.

Celý článek