dnes je 02.06.2020 a svátek má Jarmil

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Přidat na Seznam.cz
Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Značka tyto šátky nazývá Příběhy denního snění, a naprosto právoplatně. Spojení českých ilustrací s kvalitními hedvábnými šátky potěší ženy i muže.

Pohádkové motivy Otesánka, Smolíčka, Sedmera krkavců nebo Dvanácti měsíčků ožívají v podání talentovaných českých ilustrátorů na luxusních hedvábných šátcích značky Silky Gang. Limitované sběratelské série šátků jsou malým uměleckým dílem. Majitelka Martina Karafiátová vkládá do své značky Silky Gang lásku k umění a příběhům s dobrým koncem, nakonec je to právě navrhování interiérů a práce s designem, které jsou její hlavní profesí. Pro spolupráci si vybírá nadějné české ilustrátory, mezi nimi Viktora Svobodu, Kateřinu a Zuzanu Čupovy, Elišku Chytkovou, Veroniku Zacharovou a další, se kterými pracují na kolekci šátků, jež sluší každé pleti. Vyrábějí se v rodinné továrně na severu Anglie, která má více než třicetileté zkušenosti s tiskem na hedvábí. Stejný materiál používá například proslulá francouzská značka Hermés.

Šátky zakoupíte ve třech velikostech a vybírat můžete ze 100% hedvábného twillu nebo bavlněného voálu. Různé velikosti šátků umožní různé druhy vázání a nošení. A jaké jsou dva nejnovější motivy šátků?

O Malence

Za motivem šátku stojí ilustrátorka a také animátorka Alžběta Göbelová, která se nechala inspirovat pohádkovým příběhem od Hanse Christiana Andersena o malé dívce, která žije v poupatech květů. Představte si malou dívenku, která je svým duchem dobrodruh, miluje nové výzvy a těší se, co nového se skrývá za obzorem. Zároveň vyzařuje něžnou stránkou a svůj šátek nosí uvázaný ležérně a kombinuje jej s džínovou bundou a kalhotami. Na motivu šátku najdete malé jezírko, které obklopuje z části fantaskní květena.

Malenka vykukuje z květů, honí motýly nebo se houpe na stoncích. Něžná jarní barevnost a spousty drobných detailů podtrhují celkový koncept ilustrace. Autorka si záměrně vybrala tu část povídky, kdy Malenka ještě netuší, kolik dobrodružství ji čeká, než potká krále květinových elfů a příběh bude mít šťastný konec. 

O zlaté rybce

Pohádka, kterou zná snad každý, je o zlaté rybce, která splní rybáři tři přání. Kdo by si alespoň na chvilku nepřál takovou rybku potkat. Ilustrátorka a také animátorka Gabriela Plačková rozdělila kompozici na šátku na poloviny.

Na jedné straně pluje rybář v záplavě ryb, na straně druhé jeho žena zase v záplavě drahokamů. Uprostřed toho je zlatá ryba, tedy vlastně ryby dvě. Protože jedna její polovina se snaží vyhovět rybáři a ta druhá rybářce. Sytá letní barevnost v oranžových, tyrkysových a růžových odstínech bude slušet zvláště opálené pleti. Zajímavostí této ilustrace je, že ani jedna rybka a ani jeden drahokam nejsou stejné. Celý motiv se vyznačuje detailní prokresleností.

Hrdinkou fotografické kampaně O zlaté rybce je žena - možná rybka sama chycena v síti, a nebo možná rybářova žena, která se nemůže nabažit perel, co získala díky splněnému přání? Tento šátek díky své ilustraci krásně ladí s béžovými odstíny, ale i čistě bílou nebo kontrastní červenou.

foto: Lucie Vysloužilová / silkygang.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDA NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA SILKY GANG ŠÁTKY HEDVÁBNÉ ŠÁTKY ILUSTRACE DESIGN

Související články

Fashion must have: Udržitelnost vládne červnu

Červen je měsícem barev, slunce a pohody. Také odvahy a hravosti. Ne jinak je tomu v módním a designovém světě. A jak to vše spojit s udržitelností? Snadno!

Celý článek

Designový speciál: Čím si usnadnit život v kuchyni

Napadlo vás někdy, kolik času trávíme každý den v kuchyni? Právě proto bychom se v ní měli cítit dobře. Jak si poradit s malým prostorem a co vám v kuchyni usnadní život?

Celý článek

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Plavky nejenom pro štíhlé postavy aneb aktuální trendy na léto!

Plavky k létu jednoznačně patří a je jedno, jestli preferujete koupání na chatě u rybníka, na veřejném koupališti nebo u svého bazénu v pohodlí domova. Tak jako tak by vám neměly uniknout aktuální trendy v plavkách. Vybírali jsme ty, které jsou vhodné pro každou postavu!

Celý článek

Must have kousky v bytovém textilu

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak důležité je cítit se doma dobře? Je to ten pocit, který po příchodu cítíte jako první. Ten pocit, na který se těšíte, už když jdete z práce domů. A víte, co tento pocit umocňuje? Krásný bytový textil.

Celý článek

Věrnostní program H&M konečně i v České republice

Věrnostní program Hello Member bude konečně i u nás. Dlouho očekávaná událost pro všechny, kteří milují módu značky H&M. Jak se stát členem a jaké výhody bude mít tento program?

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek