dnes je 05.08.2020 a svátek má Kristián

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Přidat na Seznam.cz
Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Značka tyto šátky nazývá Příběhy denního snění, a naprosto právoplatně. Spojení českých ilustrací s kvalitními hedvábnými šátky potěší ženy i muže.

Pohádkové motivy Otesánka, Smolíčka, Sedmera krkavců nebo Dvanácti měsíčků ožívají v podání talentovaných českých ilustrátorů na luxusních hedvábných šátcích značky Silky Gang. Limitované sběratelské série šátků jsou malým uměleckým dílem. Majitelka Martina Karafiátová vkládá do své značky Silky Gang lásku k umění a příběhům s dobrým koncem, nakonec je to právě navrhování interiérů a práce s designem, které jsou její hlavní profesí. Pro spolupráci si vybírá nadějné české ilustrátory, mezi nimi Viktora Svobodu, Kateřinu a Zuzanu Čupovy, Elišku Chytkovou, Veroniku Zacharovou a další, se kterými pracují na kolekci šátků, jež sluší každé pleti. Vyrábějí se v rodinné továrně na severu Anglie, která má více než třicetileté zkušenosti s tiskem na hedvábí. Stejný materiál používá například proslulá francouzská značka Hermés.

Šátky zakoupíte ve třech velikostech a vybírat můžete ze 100% hedvábného twillu nebo bavlněného voálu. Různé velikosti šátků umožní různé druhy vázání a nošení. A jaké jsou dva nejnovější motivy šátků?

O Malence

Za motivem šátku stojí ilustrátorka a také animátorka Alžběta Göbelová, která se nechala inspirovat pohádkovým příběhem od Hanse Christiana Andersena o malé dívce, která žije v poupatech květů. Představte si malou dívenku, která je svým duchem dobrodruh, miluje nové výzvy a těší se, co nového se skrývá za obzorem. Zároveň vyzařuje něžnou stránkou a svůj šátek nosí uvázaný ležérně a kombinuje jej s džínovou bundou a kalhotami. Na motivu šátku najdete malé jezírko, které obklopuje z části fantaskní květena.

Malenka vykukuje z květů, honí motýly nebo se houpe na stoncích. Něžná jarní barevnost a spousty drobných detailů podtrhují celkový koncept ilustrace. Autorka si záměrně vybrala tu část povídky, kdy Malenka ještě netuší, kolik dobrodružství ji čeká, než potká krále květinových elfů a příběh bude mít šťastný konec. 

O zlaté rybce

Pohádka, kterou zná snad každý, je o zlaté rybce, která splní rybáři tři přání. Kdo by si alespoň na chvilku nepřál takovou rybku potkat. Ilustrátorka a také animátorka Gabriela Plačková rozdělila kompozici na šátku na poloviny.

Na jedné straně pluje rybář v záplavě ryb, na straně druhé jeho žena zase v záplavě drahokamů. Uprostřed toho je zlatá ryba, tedy vlastně ryby dvě. Protože jedna její polovina se snaží vyhovět rybáři a ta druhá rybářce. Sytá letní barevnost v oranžových, tyrkysových a růžových odstínech bude slušet zvláště opálené pleti. Zajímavostí této ilustrace je, že ani jedna rybka a ani jeden drahokam nejsou stejné. Celý motiv se vyznačuje detailní prokresleností.

Hrdinkou fotografické kampaně O zlaté rybce je žena - možná rybka sama chycena v síti, a nebo možná rybářova žena, která se nemůže nabažit perel, co získala díky splněnému přání? Tento šátek díky své ilustraci krásně ladí s béžovými odstíny, ale i čistě bílou nebo kontrastní červenou.

foto: Lucie Vysloužilová / silkygang.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDA NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA SILKY GANG ŠÁTKY HEDVÁBNÉ ŠÁTKY ILUSTRACE DESIGN

Související články

Letní láska je ta lněná

Teplé dny přicházejí a s nimi i letní outfity z materiálů, které nám slibují zabezpečit v létě dokonalý komfort. Lehké rozevláté šaty, sukně, halenky a kalhoty k létu neodmyslitelně patří. K nejlepším materiálům na léto jednoznačně řadíme len!

Celý článek

Česká značka Circlle představuje etické plavky z recyklovaných plastů

Toužíte-li na českém trhu najít udržitelné, etické a zároveň estetické plavky, nebudete mít snadnou práci. My jsme to za vás udělali a představujeme kolekci From Ocean To Ocean.

Celý článek

Fashion must have: Srpen provází láska

Srpen je vrcholem letní sezóny, užíváme si ho všemi doušky, nosíme výstřední outfity, prožíváme lásku napříč všemi kontinenty a objevujeme nová zákoutí České republiky. Láka je ve vzduchu!

Celý článek

Teplákové šortky - patří ještě vůbec do vašeho šatníku?

Uvažovala jste někdy nad tím, že byste si své oblíbené teplákové šortky vzala jinam než na zahradní párty u kamarádky? Například do práce v kanceláři? A je to vůbec možné? Prozkoumali jsme pro vás, kam až sahají hranice teplákových šortek.

Celý článek

Strhující show Valentino 2020 v nejslavnějším filmovém studiu Evropy

Souboj reality a snů. I tak by se dala popsat kolekce Valentino podzim / zima 2020 haute couture. Celá koncepce však musela být přetvořena na základě opatřeních, která souvisejí s koronavirem. Módní domy se připravují na to, že sezóní přehlídky již nebudou, co bývaly.

Celý článek

Žlutá k létu jednoznačně patří! Naučte se ji nosit i správně kombinovat

Žlutá barva znamená optimismus, smích a štěstí. Přináší nám radost a světlo do našeho šatníku. I když se může zdát příliš odvážná a výrazná, když se jí naučíte správně kombinovat, velmi rychle si ji zamilujete a už ji ze své skříně nedovolíte odejít.

Celý článek

Ani zima, ani teplo. Jaký outfit zvolit, když v létě nejsou tropy?

Počasí je věčné a zároveň i vděčné téma. Dokáže prostě občas pěkně potrápit. Pokud se vám také stává, že si nejste jisti, co si obléci, když je venku zrovna tak nějak nijak, máme pro vás pár tipů, jak podobnou situace hravě zvládnout.

Celý článek

Nový robotický vysavač Rowenta Explorer Serie 60 vám usnadní práci

Zvířecí chlupy, prach a chmoury nebo třeba rozsypaná čočka, saze a šmouhy… Nepořádek, který je třeba uklidit. Pro ten nejpohodlnější úklid domácnosti vyvinula značka Rowenta nejtenčí a zcela intuitivní robotický vysavač Explorer Serie 60. Takže se už jednou pro vždy obejdete bez kouzel či něčí pomoci.

Celý článek