dnes je 07.07.2020 a svátek má Bohuslava

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Přidat na Seznam.cz
Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Značka tyto šátky nazývá Příběhy denního snění, a naprosto právoplatně. Spojení českých ilustrací s kvalitními hedvábnými šátky potěší ženy i muže.

Pohádkové motivy Otesánka, Smolíčka, Sedmera krkavců nebo Dvanácti měsíčků ožívají v podání talentovaných českých ilustrátorů na luxusních hedvábných šátcích značky Silky Gang. Limitované sběratelské série šátků jsou malým uměleckým dílem. Majitelka Martina Karafiátová vkládá do své značky Silky Gang lásku k umění a příběhům s dobrým koncem, nakonec je to právě navrhování interiérů a práce s designem, které jsou její hlavní profesí. Pro spolupráci si vybírá nadějné české ilustrátory, mezi nimi Viktora Svobodu, Kateřinu a Zuzanu Čupovy, Elišku Chytkovou, Veroniku Zacharovou a další, se kterými pracují na kolekci šátků, jež sluší každé pleti. Vyrábějí se v rodinné továrně na severu Anglie, která má více než třicetileté zkušenosti s tiskem na hedvábí. Stejný materiál používá například proslulá francouzská značka Hermés.

Šátky zakoupíte ve třech velikostech a vybírat můžete ze 100% hedvábného twillu nebo bavlněného voálu. Různé velikosti šátků umožní různé druhy vázání a nošení. A jaké jsou dva nejnovější motivy šátků?

O Malence

Za motivem šátku stojí ilustrátorka a také animátorka Alžběta Göbelová, která se nechala inspirovat pohádkovým příběhem od Hanse Christiana Andersena o malé dívce, která žije v poupatech květů. Představte si malou dívenku, která je svým duchem dobrodruh, miluje nové výzvy a těší se, co nového se skrývá za obzorem. Zároveň vyzařuje něžnou stránkou a svůj šátek nosí uvázaný ležérně a kombinuje jej s džínovou bundou a kalhotami. Na motivu šátku najdete malé jezírko, které obklopuje z části fantaskní květena.

Malenka vykukuje z květů, honí motýly nebo se houpe na stoncích. Něžná jarní barevnost a spousty drobných detailů podtrhují celkový koncept ilustrace. Autorka si záměrně vybrala tu část povídky, kdy Malenka ještě netuší, kolik dobrodružství ji čeká, než potká krále květinových elfů a příběh bude mít šťastný konec. 

O zlaté rybce

Pohádka, kterou zná snad každý, je o zlaté rybce, která splní rybáři tři přání. Kdo by si alespoň na chvilku nepřál takovou rybku potkat. Ilustrátorka a také animátorka Gabriela Plačková rozdělila kompozici na šátku na poloviny.

Na jedné straně pluje rybář v záplavě ryb, na straně druhé jeho žena zase v záplavě drahokamů. Uprostřed toho je zlatá ryba, tedy vlastně ryby dvě. Protože jedna její polovina se snaží vyhovět rybáři a ta druhá rybářce. Sytá letní barevnost v oranžových, tyrkysových a růžových odstínech bude slušet zvláště opálené pleti. Zajímavostí této ilustrace je, že ani jedna rybka a ani jeden drahokam nejsou stejné. Celý motiv se vyznačuje detailní prokresleností.

Hrdinkou fotografické kampaně O zlaté rybce je žena - možná rybka sama chycena v síti, a nebo možná rybářova žena, která se nemůže nabažit perel, co získala díky splněnému přání? Tento šátek díky své ilustraci krásně ladí s béžovými odstíny, ale i čistě bílou nebo kontrastní červenou.

foto: Lucie Vysloužilová / silkygang.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDA NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA SILKY GANG ŠÁTKY HEDVÁBNÉ ŠÁTKY ILUSTRACE DESIGN

Související články

Pražská značka Project Rehab má novou letní kolekci i nové osobnosti v jejím popředí

Streetwearové oblečení Project Rehab je známé svými barevnými cákanci, kterými rozhodně nešetří. Kolekce pro toto léto REHAB SUMMER 2020_1 je doplněná o minimalistickou část, stejně jako o nové tváře, kterými jsou Tereza Budková a Matyáš Hložek.

Celý článek

Lněné sukně na míru s ručně tkaným pásem si nejenom v létě zamilujete

Barvy a sukně k létu jednoznačně patří. V kombinaci s přírodním materiálem a ručně tkaným pásem získáte nadčasový kousek, který vám vydrží po mnoho let.

Celý článek

Bílé topy aneb jak nakopnout léto 2020

Bílá je dobrá. Vždy byste si na ni měly najít v šatníku místo. A v létě to platí dvojnásob. Připravili jsme pro vás typy, jak nakopnout letní šatníky s bílými topy v hlavní roli. Jak totiž říkal Karl Lagerfeld, základem všeho je bílá košile.

Celý článek

Festivaly, sport i čas s dětmi patří k aktuálním must have v módě

Červenec přináší období, kdy trávíme poměrnou část dne venku. Čekají nás koupaliště, hřiště, festivaly, výlety a pro milovníky sportu i spoustu naběhaných či nachozených kilometrů. Jaké módní trendy nás všemi aktivitami budou v červenci provázet?

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Herečka Andrea Růžičková navrhla kolekci pro celou rodinu

Značka Tedys se zabývá šitím totožných oděvů pro rodiče a jejich děti. Ke spolupráci oslovili herečku a fotografku Andreu Růžičkovou, která navrhla kolekci s názvem #nARuby.

Celý článek

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

Celý článek

Módní dům Karl Lagerfeld ohlásil novou spolupráci s nigerijským designérem Kenneth Ize

Značka Karl Lagerfeld ve spolupráci s nigerijskými tkalci pod taktovkou návrháře Kennetha Ize přinese estetiku spojenou s tradičním africkým uměním.

Celý článek