dnes je 28.02.2021 a svátek má Lumír

Nová kolekce LACE PARADISE Viktorije Morozové dýchá luxusem

Přidat na Seznam.cz
Jihočeská návrhářka Viktorija Morozová se rozhodla zpřístupnit svou tvorbu širší klientele. Nová kolekce Lace Paradise je určena k zapůjčení.

Exkluzivní materiály

Viktorija Morozova patří mezi výjimečné návrhářky. Nejen díky svému zahraničnímu původu, který dodává tvorbě specifický nádech, ale i díky způsobu, jakým pracuje. Velkou část jejích modelů tvoří večerní společenské šaty z exkluzivních látek. Ty návrhářka odebírá přímo z fabrik, které vytváří látky pro obrovská módní jména jako je Gucci, Chanel, Dior nebo Valentino. Právě světle růžová látka s vyšitými květy patří pod ateliér Valentino. "Člověk si musí s materiálem pohrát. Můžete ho nechat vyniknout a nebo ho úplně potlačit. A to je to umění," vysvětluje Viktorije Morozová.  

Vstříc širší klientele

Nová kolekce Lace Paradise určená pro plesovou sezónu 2018-2019 je u návrhářky k dispozici k zapůjčování. "Chtěla jsem rozšířit kvalitní šaty mezi více lidí. Zatím je na to ohlas velmi dobrý. Mé šaty si mohou dovolit tak i maturantky na svůj závěrečný ples," shrnuje Viktorije. Vybraný model v salónu vždy precizně upraví tak, aby dokonale seděl. Výběr je široký a na své si přijde snad každá žena. Pokud milujete červenou, jistě vás ohromí model s honosnou vlečkou, pro jemnější a romantičtější duše přichystala návrhářka světle růžové šaty a pokud se zamýšlíte nad něčím méně obvyklým, pak by vaše oko mohlo padnout na bledě modrý model.

Detailní ruční práce

Naprosto specifické jsou šaty z černé krajky, které působí tak ladně, že by člověk řekl, že je to jen krajka přitisknutá na tělo. "Tento model byl velmi pracný, protože jsme potřebovali připevnit vrchní díl k sukni tak, aby si vlastně nikdo nevšiml, že se nejedná o jeden díl," vzpomínala návrhářka. Vzhledem k tomu, že jsme šaty viděli naživo, musíme smeknout. Povedlo se to na maximum. Možná právě ty detaily dělají u večerní společenské módy ten největší efekt. A Viktorija to s detaily umí bezvadně.  

Foto: Zdeněk Štěrbák

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ČESKÁ MÓDA VIKTORIJA MOROZOVA SPOLEČENSKÉ ŠATY PODZIM/ZIMA 2018-2019

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Celý článek