dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Nová kolekce šperků Trash Made opět připomíná podstatu recyklace

Přidat na Seznam.cz
O první kolekci značky Trash Made inspirované odpadem z moře jsme vás informovali přesně před rokem. Nyní je tu jejich další počin z oblasti šperků.

Česká značka Trash Made, jež vyrábí šperky z elektroodpadu, se nechala opět inspirovat hlubinami moře. Mořské koníky i medúzy se totiž dají perfektně vyjádřit v podobě náušnic či broží.

„Tématika moře a jeho života se nám líbí kvůli tomu, že jde o nekonečnou studnici inspirace tvarů a barev, ale i proto, že právě mořský svět, ač není tolik na očích, je velmi ohrožen znečišťujícími vlivy člověka,“ řekla Linda Čihařová, která má z velké části kolekci na svědomí. „Prostřednictvím kolekce se snažíme připomenout také smysl recyklace, proč to děláme a jak je důležité vědomě zacházet se všemi druhy odpadů, nejen s elektroodpadem,“

V kolekci jsou k vidění například brože z barevných drátů ve tvaru mořských koníků nebo brože ze zelených desek tištěných spojů, které jsou dílem Jany Chaklosh. Další novinkou jsou i náušnice z LCD Fresnelových fólií ve tvaru Medúz nebo nové vizitkáře z hliníkových chladičů.

trashmade.cz

 

Přidat na Seznam.cz
STYLOVÁ TECHNIKA A DESIGN TRASH MADE RECYKLACE

Související články

Kolekce C&A jaro/ léto 2022

Dámskou kolekcí na jaro/léto nám C&A umožňuje snít o jarním probuzení, o prvních slunečních paprscích, vzdušných materiálech a teplých letních večerech.

Celý článek

Nová exkluzivní kolekce značky H&M ve spolupráci se stylistou Ib Kamarem přináší udržitelnost, ale zároveň myšlenku dekonstrukce, za kterou stojí například rozpustná nit

Začátkem prosince bude k dostání exkluzivní kolekce značky H&M s názvem Circular Design Story, na které se podílel světoznámý stylista Ib Kamara. Kolekce oslavuje kreativní design a cirkularitu.

Celý článek

Kolekce RE.GEN značky PUMA je vyrobená z recyklovaných materiálů a textilního odpadu

Dát druhý život textilu, který je pro většinu už nepoužitelný, je úžasným způsobem, jak regenerovat nepotřebný odpadní materiál. Kolekce je inspirovaná myšlenkou znovuvyužití něčeho, co již zaniklo.

Celý článek

Nová minimalistická jarní kolekce H&M je inspirovaná 90. léty a posouvá hranice v oblasti udržitelnosti a inovativních materiálů

H&M kombinuje sportovní a minimalistické prvky 90. let. Mezi klíčové kousky patří mikina nebo džínová bunda bez rukávů či šaty s vázáním a řasením. Kolekce H&M SPRING 2021 bude v prodeji od 25. března.

Celý článek

KIPLING VZDÁVÁ HOLD IKONĚ V NOVÉ KOLEKCI COCA-COLA

Nový rok přináší nové příležitosti! Letos se Kipling rozhodl spojit módu s optimistickým poselstvím a navázal spolupráci s jednou z nejuznávanějších značek na světě, společností Coca-Cola. V současných nejistých dobách tak vsadil na sílu soudržnosti, která ve světě stále dokáže dosáhnout velkých změn.

Celý článek

Česká značka Circlle představuje etické plavky z recyklovaných plastů

Toužíte-li na českém trhu najít udržitelné, etické a zároveň estetické plavky, nebudete mít snadnou práci. My jsme to za vás udělali a představujeme kolekci From Ocean To Ocean.

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Fashion must have: Udržitelnost vládne červnu

Červen je měsícem barev, slunce a pohody. Také odvahy a hravosti. Ne jinak je tomu v módním a designovém světě. A jak to vše spojit s udržitelností? Snadno!

Celý článek