dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

NOVÁ PÁNSKÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON TVOŘENA VIRGILEM ABLOHEM

Přidat na Seznam.cz
Hudba je múzou a metaforou módy. Prostupuje kompletním odkazem tvorby Virgila Abloha pro značku Louis Vuitton. V této virtuózní nové pánské kolekci se snoubí hudba s módou novým, svěžím způsobem.
Pánská kolekce LV

Zdroj: se svolením LV

Virgil Abloh

Testamentem umělcova úžasného propojení zvukového a vizuálního aspektu je pánská kolekce Louis Vuitton Pre-Spring 2023. Kolekce zkoumá téma dospívání, které bylo v Ablohově tvorbě klíčové na pozadí hudebního mládí. Směr této pre-kolekce Virgil Abloh vytyčil ještě před svým nečekaným odchodem 28. listopadu 2021. Umělcovy ideje zrealizovali kreativní týmy a kolegové, se kterými na kolekcích pro značku Louis Vuitton  dlouhodobě spolupracoval.


Zdroj: se svolením LV

Pařížská lokace

Kolekce byla nafocena v pařížském Centre National de la Danse. Zasazuje motiv chlapectví, typický pro Virgilovu tvorbu, do metaforického pozadí hudební školy: vzdělávací instituce, kde se studují hudební tradice a která je reformována a inovována novými generacemi. Stejně jako vývoj garderoby mladého muže, je i jeho hudební vývoj originálním dialogem mezi historickými normami, aktuálními a budoucími trendy. Navíc jej podněcuje svůdné vábení populární kultury, blízké mentalitě mládí. Kolekce je rozdělena na dvě části a předvádí módu, vycházející z experimentální fáze života mladého hudebníka a okamžiku, kdy vstupuje do světa dospělých, aby předvedl své vlastní dílo.


Zdroj: se svolením LV

Dospívání, hudba a motiv motýla

Metaforické motivy motýlů, připomínající vybledlou malbu prsty, zjemňují oblek ve stylu pracovních oděvů, vestu z česaného mohéru i mikinu z vypodloženého fil coupé. Batika, oblíbená technika Virgila Abloha, se objevuje v pestré nasprejované podobě na kožešinové vestě se vsadkami Monogramu, letecké kožené bundě i denimových modelech. Příběh kolekce vykreslují vintage univerzitní bundy, které místo tradičních školních a sportovních emblémů zdobí laserová grafika, tematicky provázaná s hudební školou. Na potisku pyžam se objevují notové partitury. Inspiraci fanouškovským merchem lze číst u imaginárních koncertních triček Louis Vuitton, kreslené hudební grafiky i fotbalových šál.


Zdroj: se svolením LV

Klasika spojená se sportem

Druhá část kolekce s titulem The Music Student pracuje s tématem dospívání. Jsou pro ni charakteristické tradiční obleky, oživené generačním vrstvením, typickým pro sportovní módu. Vypasovaný oblek doplňuje fotbalová šála, volný oblek se vzorem Damier je zkombinovaný s nadýchanou bundou z kůže Monogram, tmavošedý oblek ve stylu pracovního oblečení pro nádech nedbalé elegance stylově podtrhuje mikina. Dvouřadý oblek vynikne pod vatovanou bundou z technického fleecového žakáru, který rozjasňuje potisk ve vzoru kohoutí stopy. Ten se objevuje také na kargo obleku se stahovacími kapsami. Šedý oblek se sukní a tepláková souprava zaujmou vzorem ptačí stopy, který je symbolickým zpodobněním svobody a prozrazuje inspiraci vzory, které se opakují v práci Virgila Abloha pro značku Louis Vuitton.


Zdroj: se svolením LV

 

 

Přidat na Seznam.cz
LOUIS VUITTON PÁNSKÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON MÓDA PÁNSKÁ MÓDA

Související články

Toužíte po nepřehlédnutelné bundě či kabátu? S těmito zazáříte ve městě i na horách

Od svého kabátu či bundy v zimě očekáváme, aby nám bylo dostatečné teplo a cítily jsme se pohodlně. Zároveň se v nich chceme líbit. Sobě, svému partnerovi ale i ostatním. Vybrali jsme šest kousků, které si zamilujete a zároveň v nich zazáříte.

Celý článek

Život na vysoké noze

Párty náladu přináší konec roku v podobě vánočních večírků a oslav. S novou kolekcí značky Jenny Fairy si je užijete na vysoké noze. Buďte královnou všech večírků!

Celý článek

Návrhář Jan Černý představuje svoji desátou kolekci pod názvem „A boy who plays with fire“

Nejnovější ready-to-wear show představená v pražské Staroměstské tržnici ukazuje Janovu vizi menswearu a unisexwearu na rok 2023. Oslavuje deset sezón, v průběhu kterých návrhář představuje svoji tvorbu pravidelně veřejnosti.

Celý článek

Nová kolekce značky LEEDA vznikala ve spolupráci s herečkou Barborou Bočkovou

Svítí na cestu, i když zrovna nejsou vidět. Možná se jen odráží v hladině jezera nebo zapomenutém střepu na ulici. Někde tam jsou, pro vás. Řeč je o šatech z nové kolekce značky LEEDA.

Celý článek
Jitka Klett Couture

JITKA KLETT NABÍZÍ JEDINEČNÝ ZÁŽITEK PRO VŠECHNY MILOVNÍKY MÓDY

Velice oblíbená návrhářka z domácí scény Jitka Klett při příležitosti stěhování jejího módního salonu nabízí jedinečnou možnost nevšedního zážitku pro všechny milovníky módy a její tvorby.

Celý článek

Podzim se značkou Badura. Klasický nebo plný módních trendů?

Ať už se vaše aktuální sezóna ponese v klasickém duchu plném elegance a kvality nebo si dovolíte zaexperimentovat a pustíte do svého šatníku a botníku trochu módních trendů, modely značky Badura mají od každého něco. Tak vybírejte a kombinujte!

Celý článek

Kristen, Vittoria a Paloma ve fantasy kampani značky H&M

Kristen, Vittoria a Paloma se chopily ztvárnění módní fantazie inspirované virtuální realitou. H&M Innovation Story je kampaň, která symbolizuje tři odlišné dimenze módy.

Celý článek
MODIVO Black Friday

MODIVO POVYŠUJE BLACK FRIDAY NA VYŠŠÍ LEVEL A ZAJÍMAVÝMI NABÍDKAMI SE CHLUBÍ CELÝ MĚSÍC

Black Friday je považován za největší “svátek slev", který letos připadá na 25. listopad. Přestože slevové šílenství po celém světě začíná přímo ve zmiňovaný den, v MODIVO mění Black Friday na Black Month. Využijte exkluzivní příležitost a doplňte svůj šatník o nejnovější trendy. 
 

Celý článek