dnes je 21.09.2020 a svátek má Matouš

Nová podzimní kolekce Atelier Versace je milostným dopisem k sebevědomí

Přidat na Seznam.cz
Donatella Versace v nové podzimní a zimní kolekci 2020 oslavovala moderní ženy a muže. Při vytváření se inspirovala nejen lidmi kolem sebe, ale také přírodou a abstraktním uměním. 

Zdroj: Vogue.com

Sbírka pro sebevědomou ženu i muže, kteří ví co chtějí. I tak by se dal nazvat nejnovější kreativní počin Donatelly Versace a jejího týmu. Bohatě zdobené róby i pánská saka byly inspirované renesancí a tématy síly a znovuzrození. Právě tyto aspekty ztělesňují radost a pozitivitu, která ze sbírky sálá. Siluety odkazují na přírodu, protože tvary připomínají okvětní lístky, stejně jako barevná paleta. V ní sice převládají zemité odstíny, ale najde se tu i kanárkově žlutá, křiklavě růžová či nebeská modrá. 

 

Precizní řemeslné zpracování je pro Atelier Versace samozřejmostí. V kolekci nechyběly bohatě zdobené dámské róby, z nichž většina byla až na zem a měly nejrůznější střihy. Od elegantních upnutých šatů se spadlými rameny a vysokým rozparkem, až po koktejlové žluté šaty s třásněmi. Pro pány zase vytvořila Donatella sadu obleků, z nichž některé byly typicky elegantní, ale z jiných vyzařovala radost a hravost zvláště kvůli výběru barev. Lookbook i video byly pořízeny v prostorách milánského ateliéru na adrese Via Gesù, kde Atelier Versace před lety vznikl. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
ATELIER VERSACE DONATELLA VERSACE VERSACE MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

Nová Versace resort kolekce byla inspirovaná vzpourou mladých hudebníků

Kolekce s názvem Flash italského módního domu Versace byla plná odkazů na osmdesátá léta. Jednalo se o hravou a mladistvou sbírku, která jde proti proudu a snaží se vnést do klidných vod módního světa trochu energie. 

Celý článek

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Dechberoucí přehlídka Jakuba Polanky na MBPFW

Třetí den fashion weeku se smíchovská Gabriel Loci naplnila téměř k prasknutí. Svou kolekci předvedl talentovaný a renomovaný návrhář Jakub Polanka. A všem vyrazil dech.

Celý článek

MBPFW: Denisa Dovala vsadila na minimallismus, Daniela Pešková na skvělý výběr materiálů

Druhý den po slavnostním zahájení pražského fashionweeku odstartoval v nádherném prostředí kláštera sv. Gabriela přehlídkou Daniely Peškové a Denisy Dovaly. Obě tyto dámy jsou stálicemi české módní scény a kvůli koronavirové pandemii jsme viděli kolekci jak na podzim / zimu 2020, tak jaro / léto 2021.

Celý článek