dnes je 20.06.2019 a svátek má Květa

Nová podzimní kolekce Celine se vrací ke svým kořenům

Přidat na Seznam.cz
Hedi Slimane nepatří k těm, kteří by si z kritiků něco dělali. Naopak, vždy tvoří to, co chce jedině on sám, a to je jeden z důvodů, proč byly jeho kolekce pro módní dům Celine přijaty většinou negativně. Nejnovější kolekce je však jiná a zákazníci jsou nadšeni.

Zatím veškeré kolekce, které kreativní ředitel Hedi Slimane vytvořil pro módní dům Celine, způsobily kontroverzi. Módní kritici i zákazníci si stěžovali na to, že vypadají stejně, jako když byl Slimane u Yves Saint Laurenta. V nejnovější podzimní kolekci se však ukázalo, že to Hedi umí i jinak a představil modely, která mají v sobě více DNA ze starého Celine než předchozí sbírky. Fanoušci značky by tak konečně mohli přestat truchlit nad pomalým zánikem Celine a radovat se z nové vize, která bude, doufejme, čerpat i v budoucnu ze starých archivů, jako nynější kolekce.

Podzimní kolekce byla prezentována v jedné z budov pařížského komplexu jménem Invalidovna. Hedi se rozhodl podívat do archivů značky a největší inspiraci našel v 70. a 80. letech. Zároveň ukázal, jak dle něho vypadá pařížská žena a dívka - je elegantní, sebevědomá a přitom stále věrná svému stylu. Tyto vlastnosti se podařily vyobrazit Hedimu věrně a rozhodně přesvědčivě.

Dlouhé šaty sepnuté v pase minimalistickými černými koženými pásky působily retro dojmem, měly v sobě však něco moderního, co vás přímo donutí, vzít si je i dnes. Nechyběly ani černé obleky, jež svým střihem opticky zeštíhlily postavu, romantické blůzy s volánky, tříčtvrteční kalhoty s rozmanitými motivy, saka s vycpanými rameny, umělé kožešiny, košile inspirované Viktoriánskou érou či plisované sukně, k nimž se návrhář nebál dát bomber bundu či pruhovanou mikinu. A nejdůležitější doplněk přehlídky? Rozhodně vysoké kozačky a pilotky. Měly je všechny modelky bez ohledu na to, jaké oblečení zrovna předváděly. 

WWD.com, Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
CELINE HEDI SLIMANE MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI PARIS FASHION WEEK

Související články

Nová Balmain kolekce byla plná pařížské elegance i arizonské hravosti

Bohatou a unikátní kolekci předvedl kreativní ředitel Olivier Rousteing z módního domu Balmain. Nechyběly třásně, barevná peříčka a korálky, které dotvářely celkovou atmosféru již tak originální sbírky.

Celý článek

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Letní kolekce značky TEG přináší minimalismus, který si maximálně užijete

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková přináší letní kolekci plnou elegance, pohodlí a tlumených barev.

Celý článek

Fotky k nové kolekci Aleny Wilson vznikaly na hradeckém letišti

Luxusní helikoptéry, modelky coby reálné ženy a kolekce s názvem „Real Beauty 2019“ přináší další kolekci návrhářky Aleny Wilson, která upřednostňuje propagaci zdravého životního stylu.

Celý článek

Letní kolekci brýlí Burberry dominoval moderní a nadčasový design

Módní dům Burberry pod vedením kreativního ředitele Riccarda Tisci představil novou letní kolekci slunečních brýlí. Sbírce dominovaly extravagantní i minimalistické brýle rozmanitých tvarů a různě širokých obrouček. 

Celý článek

Nová kolekce Carolina Herrera byla inspirovaná Latinskou Amerikou

Wes Gordon je kreativním ředitelem módního domu Carolina Herrera již rok. Gordonovi se podařilo vystihnout v nejnovější kolekci všechny kódy značky - eleganci, romantiku, barevnost a hravost. 

Celý článek

Značka Celine otevírá nový butik v Paříži na Rue Duphot

Značka Celine otevírá další krásný butik v Paříži. Bude tak čtvrtým v hlavním městě Francie. To vše pod taktovkou nového konceptu kreativního ředitele.

Celý článek

CATCH ME! je kolekce české značky LEEDA pro ženy, které ožívají v noci!

Patříte-li mezi ženy, které přes den spořádaně sedí v kanceláři, zatímco v noci ožívá jejich skutečné já, pak vás CATCH ME! kolekce osloví dvojnásob.

Celý článek