dnes je 19.09.2019 a svátek má Zita

Nová podzimní kolekce Celine se vrací ke svým kořenům

Přidat na Seznam.cz
Hedi Slimane nepatří k těm, kteří by si z kritiků něco dělali. Naopak, vždy tvoří to, co chce jedině on sám, a to je jeden z důvodů, proč byly jeho kolekce pro módní dům Celine přijaty většinou negativně. Nejnovější kolekce je však jiná a zákazníci jsou nadšeni.

Zatím veškeré kolekce, které kreativní ředitel Hedi Slimane vytvořil pro módní dům Celine, způsobily kontroverzi. Módní kritici i zákazníci si stěžovali na to, že vypadají stejně, jako když byl Slimane u Yves Saint Laurenta. V nejnovější podzimní kolekci se však ukázalo, že to Hedi umí i jinak a představil modely, která mají v sobě více DNA ze starého Celine než předchozí sbírky. Fanoušci značky by tak konečně mohli přestat truchlit nad pomalým zánikem Celine a radovat se z nové vize, která bude, doufejme, čerpat i v budoucnu ze starých archivů, jako nynější kolekce.

Podzimní kolekce byla prezentována v jedné z budov pařížského komplexu jménem Invalidovna. Hedi se rozhodl podívat do archivů značky a největší inspiraci našel v 70. a 80. letech. Zároveň ukázal, jak dle něho vypadá pařížská žena a dívka - je elegantní, sebevědomá a přitom stále věrná svému stylu. Tyto vlastnosti se podařily vyobrazit Hedimu věrně a rozhodně přesvědčivě.

Dlouhé šaty sepnuté v pase minimalistickými černými koženými pásky působily retro dojmem, měly v sobě však něco moderního, co vás přímo donutí, vzít si je i dnes. Nechyběly ani černé obleky, jež svým střihem opticky zeštíhlily postavu, romantické blůzy s volánky, tříčtvrteční kalhoty s rozmanitými motivy, saka s vycpanými rameny, umělé kožešiny, košile inspirované Viktoriánskou érou či plisované sukně, k nimž se návrhář nebál dát bomber bundu či pruhovanou mikinu. A nejdůležitější doplněk přehlídky? Rozhodně vysoké kozačky a pilotky. Měly je všechny modelky bez ohledu na to, jaké oblečení zrovna předváděly. 

WWD.com, Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
CELINE HEDI SLIMANE MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI PARIS FASHION WEEK

Související články

Victoria Beckham

Kolekce Victorie Beckham hýřila zářivými barvami za doprovodu tančících volánů

Victoria Beckham předvedla na londýnském fashion weeku svěží jarní kolekci inspirovanou sedmdesátými lety určenou pro vyrovnané, reálné a svobodné ženy.

Celý článek

Erika Příhodová představila kolekci ART plnou elegance se špetkou punku

Kolekce nafocená v prostředí Národního divadla, které Erika Příhodová miluje, není vybrané náhodou. Samotné Národní divadlo bylo návrhářce velkou inspirací, která se odrazila nejenom v materiálech, ale také v elegantním zpracování.

Celý článek

Přehlídku značky Longchamp v New Yorku si nenechala ujít spousta známých osobností

Přehlídka, která byla plná známých osobností jako Kendall Jenner, Julianne Moore, Kate Moss, Lila Moss či Charlotte Lawrence, přinesla před pár dny v New Yorku myšlenku sluneční cesty od úsvitu do soumraku.

Celý článek
Karolína Kurková

Karolína Kurková byla hlavní hvězdou Cowanovy módní show v New Yorku

Extravaganci v podobě neonových barev, peří, šachovnice a metalického odlesku předvedl mladý návrhář na týdnu módy v New Yorku.

Celý článek
Oscar de la Renta

Laura Kim a Fernando Garcia se pro novou kolekci inspirovali domovinou Oscara de la Renty

Kreativní ředitelé Laura Kim a Fernando Garcia zavedli diváky do domoviny Oscara de la Renty. Oslnili barevnou paletou barev, krásnými vzory, kvalitními materiály a večerními okázalými garderobami.

Celý článek

Tom Ford pozval diváky na módní jízdu do newyorské stanice metra

Kreativní ředitel Tom Ford vzal diváky do podzemí na Lower East Side, kde představil v rámci newyorského týdne módy nejnovější kolekci. Metalické odstíny barev jsou od nynějška naprostým must-have na nadcházející jarní a letní sezonu. 

Celý článek

Nejnovější kolekce Zimmermann evokovala léto v každém slova smyslu

Pondělní poledne patřilo australské značce Zimmermann. Čistě letní sbírka oděvů potěší každého, kdo se nemůže smířit se začátkem chladnějšího počasí a již je myšlenkami zpět na písčité pláži. 

Celý článek
Princezna Diana

NYFW: Kolekce Tory Burch se nesla v duchu princezny Diany

Americká půvabná návrhářka Tory Burch předvedla na Fashion Weeku v New Yorku nositelnou kolekci plnou ženskosti inspirovanou princeznou Dianou.

Celý článek