dnes je 31.10.2020 a svátek má Štěpánka

Nová Versace resort kolekce byla inspirovaná vzpourou mladých hudebníků

Přidat na Seznam.cz
Kolekce s názvem Flash italského módního domu Versace byla plná odkazů na osmdesátá léta. Jednalo se o hravou a mladistvou sbírku, která jde proti proudu a snaží se vnést do klidných vod módního světa trochu energie. 

zdroj: Vogue.com

Novou resort kolekci pojmenovala kreativní ředitelka Donatella Versace jednoduše Flash. Byla vytvořena pro koncept see now, buy now (to, co uvidíte jak na reálné, tak i virtuální přehlídce si můžete ihned zakoupit) a je navíc rozdělena na dvě části. První část sbírky byla k vidění a následném zakoupení v srpnu, druhá bude k zakoupení v listopadu. 

Resort kolekce byla inspirovaná vzpourou mladých hudebníků a jejich nekonvenčním stylem. I z toho důvodu si do promo videa nejnovější kolekce zvolila Donatella britského rapera AJ Traceyho a k němu americkou modelku Anok Yai. Jednalo se o zábavnou a mladistvou kolekci, v níž převažovaly hadí vzory, archivní motivy značky a neonové barvy.

Dámské oblečení symbolizovalo sílu díky mohutným ramenním vycpávkám připomínající osmdesátá léta. Donatella k nim trefně zvolila legíny, nebo naopak společenské kraťasy. Kromě toho nechyběly ani dámské upnuté blůzy, mini šaty do tvaru přesýpacích hodin, menší kabelky, veliké futuristické sluneční brýle nebo boty na vysokém podpatku. Mužům byly ve sbírce nabídnuty například košilová trika, kravaty nebo kraťasy a kalhoty s typickými Versace motivy. Co se týče doplňků, u mužů byl kladen důraz především na sportovní klobouky, roušky a tašky jak do ruky, tak přes rameno. Donatella Versace znovu ukázala, že lidé, zvlášť v současné době, rozhodně nechtějí nudné oblečení v neutrálních odstínech a raději dají přednost něčemu výstřednímu.


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
DONATELLA VERSACE VERSACE resort MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ DOMA RESORT 2021

Související články

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Nejnovější kolekce značky Dior odráží nový životní styl nakupujících

Maria Grazia Chiuri předvedla v rámci pařížského týdne módy kolekci domu Dior, která byla zaměřena na komfort a intimitu. Chiuri sbírkou zároveň oslavila kvalitní řemeslné zpracování.

Celý článek

Versace se v nostalgické kolekci ubírá pod hladinu moře

Objevte podmořský svět s názvem Versacepolis. Touto větou lákala kreativní ředitelka Donatella Versace diváky, aby zhlédli její nejnovější jarní a letní kolekci 2021 prezentovanou online z Milána. 

Celý článek

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Celý článek