dnes je 18.10.2021 a svátek má Lukáš

Nová Versace resort kolekce byla inspirovaná vzpourou mladých hudebníků

Přidat na Seznam.cz
Kolekce s názvem Flash italského módního domu Versace byla plná odkazů na osmdesátá léta. Jednalo se o hravou a mladistvou sbírku, která jde proti proudu a snaží se vnést do klidných vod módního světa trochu energie. 

zdroj: Vogue.com

Novou resort kolekci pojmenovala kreativní ředitelka Donatella Versace jednoduše Flash. Byla vytvořena pro koncept see now, buy now (to, co uvidíte jak na reálné, tak i virtuální přehlídce si můžete ihned zakoupit) a je navíc rozdělena na dvě části. První část sbírky byla k vidění a následném zakoupení v srpnu, druhá bude k zakoupení v listopadu. 

Resort kolekce byla inspirovaná vzpourou mladých hudebníků a jejich nekonvenčním stylem. I z toho důvodu si do promo videa nejnovější kolekce zvolila Donatella britského rapera AJ Traceyho a k němu americkou modelku Anok Yai. Jednalo se o zábavnou a mladistvou kolekci, v níž převažovaly hadí vzory, archivní motivy značky a neonové barvy.

Dámské oblečení symbolizovalo sílu díky mohutným ramenním vycpávkám připomínající osmdesátá léta. Donatella k nim trefně zvolila legíny, nebo naopak společenské kraťasy. Kromě toho nechyběly ani dámské upnuté blůzy, mini šaty do tvaru přesýpacích hodin, menší kabelky, veliké futuristické sluneční brýle nebo boty na vysokém podpatku. Mužům byly ve sbírce nabídnuty například košilová trika, kravaty nebo kraťasy a kalhoty s typickými Versace motivy. Co se týče doplňků, u mužů byl kladen důraz především na sportovní klobouky, roušky a tašky jak do ruky, tak přes rameno. Donatella Versace znovu ukázala, že lidé, zvlášť v současné době, rozhodně nechtějí nudné oblečení v neutrálních odstínech a raději dají přednost něčemu výstřednímu.


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
DONATELLA VERSACE VERSACE resort MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ DOMA RESORT 2021

Související články

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Celý článek

Nová kolekce Tory Burch je ztělesněním elegance a barevností

Letošní newyorský týden módy byl plný výjimečných kolekcí, které vynikaly mimo jiné svou barevností. Jednou takovou byla kolekce Tory Burch pro jaro-léto 2022, která však byla výjimečná ve více ohledech.

Celý článek

Rodina Hiltonových a Billie Eilish v novém videu Oscar de la Renta

Laura Kim a Fernando Garcia natočili video ke své nové kolekci Oscar de la Renta. Ve videu vystupují přední světové topmodelky, které se místo klasického mola předvádějí v rušných ulicích New Yorku.

Celý článek

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek