dnes je 07.12.2022 a svátek má Benjamín/Ambrož

Nový Apple MacBook - super tenké, výkonné a super drahé jablko

Přidat na Seznam.cz
Nový zástupce rodiny Apple MacBook je super tenký, výkonný, zároveň ale také super drahý. Vůbec poprvé ale přichází ve stylovém zlatém odstínu. To však není vše.

Výrazná změna aktuálního kurzu koruny vůči doalru měla v posledním týdnu neblahý dopad na ceny veškerých produktů společnosti Apple, která na tento jev zareagovala prakticky ihned a přistoupila k nekompromisnímu zdražení všech svých výrobků.

Mnozí si tak nákup jedné z nejvyspělejších technologií na trhu přinejmenším pořádně rozmyslí. I přes extrémně vysoké ceny si ale Apple zasluhuje velké uznání za kvalitu zpracování, výkon a prvotřídní design.

Přesně tyto atributy vystihují i revoluční Apple MacBook, který v roce 2015 přichází ve zcela novém kabátě. Nejnovější přírůstek do rodiny MacBooků nejen že výrazně zhubl, ale může se pochlubit i dokonalým 12 palcovým Retina displejem s rozlišením 2304 x 1440, který dokáže spotřebovat o 30 % méně energie než dosavadní displeje.  

Přestože je nový MacBook jen 13,1 mm silný a váží pouhých 0,9 kg, podařilo se ho výrobcům vybavit natolik výkonnou baterií, která nyní slibuje celodenní využití.

To však není vše. Apple přistoupil i k rozšíření klávesnice, která nyní zasahuje téměř do okrajů. Největší novinkou je ale rozšíření palety barev. Standardní šedou či stříbrnou nyní doplní i stylová zlatá barva, která už zdobí například i poslední řady Apple iPhone.

Také si vás nová designovka získala a nemůžete se ji dočkat, pak byste také měli vědět, že vás přijde na rovných 40 000 korun.

 

Zdroj: apple

Přidat na Seznam.cz
STYLOVÁ TECHNIKA A DESIGN APPLE MACBOOK MODERNÍ TECHNOLOGIE

Související články

Krásné a stylové obaly nejen pro Macbooky

Krásná a stylová pouzdra přijdou vhod především při cestování nebo jakémkoliv přemisťování, protože ochrání váš drahocenný notebook proti poškrábání, prachu a mechanickému poškození, ale zároveň doplní váš formální i neformální styl. Který bude pro vás ten pravý? 

 

Celý článek

Nevěra je trendem 21. století

Nevěra, cizoložství, zrada… Nazývejte ji, jak chcete, ale je tu s námi již tisíce let. I když nevěru většina lidí zavrhuje, tak se stále odehrává. Natož v dnešní době, kdy je všechno díky internetu a sociálním sítím snadnější, rychlejší a transparentnější.

Celý článek

NASA odhalila nový vesmírný oblek pro první ženu na Měsíci

Minulý týden odhalil americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku dva nové prototypy kosmických obleků. Tyto obleky nejsou unikátní pouze svou jedinečnou technologií a velikostní flexibilitou, ale také svým účelem. Obleky totiž bude v rámci programu Artemis užívat první žena na Měsíci.

Celý článek

Budoucnost české a slovenské módy z Technické univerzity v Liberci

Mladí studenti oboru návrhář Technické univerzity Liberec prezentovali 8. ledna své semestrální práce. A naše redakce byla u toho! Pojďte se s námi podívat, jak vidí svět módy budoucí čeští a slovenští návrháři.

Celý článek

AKTUÁLNĚ: Apple zbarvil svůj iPhone 8 do červené

Leader trhu s chytrými telefony posílá do světa nový model. Technologicky se příliš neliší od svého předchůdce, barvu zato dostal pořádně výraznou.

Celý článek

Technické džíny - co umí?

Pokročilá doba umožňuje propojování objektů do takové míry, že technicky promakané můžete nosit i džíny. Co umějí?

Celý článek

Jaké novinky si pro nás nachystal Apple na rok 2017?

Každoroční konference Applu přinesla informace o novém domácím produktu i nových generací systémů iOS, macOS, watchOS.

Celý článek
fujifilm

FUJIFILM uvedl na trh nové foťáky. Odoláte jim?

Společnost Fujifilm se věnuje mnoha zajímavým oblastem, mezi které patří třeba digitální fotoaparáty. Právě fotoaparátům se dnes budeme věnovat, protože společnost představila tři nejnovější produkty, o kterých byste měli rozhodně vědět.

Celý článek