dnes je 24.07.2019 a svátek má Kristýna

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

Přidat na Seznam.cz
DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Historie ovlivňuje dnešek

Diane je v módní branži skoro 50 let. Zažila mnohé vedle úspěchů, novinek a inovací. Jak sama uznala, tak podle ní se značka Diane von Furstenberg vyvíjela směrem k masové produkci, poté směřovala k limitované avantgardní kolekci a nyní je na čase se vrátit na začátek. Známá americká návrhářka představila jen 4 fotografie z nové podzimní kolekce 2019. Je to základ toho, co se bude nadále rozvíjet.  Diane chce stavět od začátku nový koncept.

Pomoc v ranním shonu

Návrhářka chce pomoci ženám při ranních rituálech. Vidí své šaty jako pomocníky ve skříních, kdy rychlá designová volba usnadní vybírání oděvů. Diane po celou svou pracovní existenci vyrábí veškeré zavazovací šaty z exkluzivních látek z Itálie. V Bologne se již téměř 50 let tkají hedvábné žerzeje, které Diane využívá a už celá desetiletí propaguje výhodu nošení těchto šatů a jejich univerzálnost. Dají se nosit s tenkým svetříkem pod nimi, přes něj, s kalhotami atd.

Potisky na hedvábný žerzej

Každou sezónu přidává návrhářka pár potisků a  jednoduchých střihů. Chce se ale soustředit hlavně na vzory. Diane tvrdí, že její značka je tiskařskou dílnou a chce vymýšlet nové slušivé potisky pro ženy. Během svého života stihla Diane vychovat i tři děti, takže ví, jaké je to být vytíženou pracující ženou. Její vnučka Talita je teprve na střední, ale již tento rok představí se svou babičkou svou capsule kolekci TVF, ve které vše ladí a dá se nekonečně kombinovat.

Zdroj; vogue.com, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA DVF DIANE VON FURSTENBERG PODZIM. 2019 WRAP DRESS ZAVINOVACÍ ŠATY NOVÝ KONCEPT

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Virgil Abloh vytvořil moderní a nespoutanou pánskou kolekci pro Louis Vuitton

Nová pánská kolekce módního domu Louis Vuitton prezentovaná v rámci pařížského týdne módy nabídla sportovní i elegantní oděvy. Kreativní ředitel Virgil Abloh zkrátka ví, jakým směrem se chce ubírat a rozhodně se nejedná o nudnou záležitost. 

Celý článek

Moderní oděvy podzimní kampaně Emporio Armani kontrastovaly s historickým prostředím Milána

Italský módní dům Armani představil novou kolekci své sesterské značky Emporio Armani. Sbírka na podzim a zimu 2019 byla focena v ulicích Milána. 

Celý článek

Zákulisí pánských přehlídek v Londýně pro jaro 2020 bylo plné překvapení

Pozadí přehlídek na týdnech módy bývá často lepším vodítkem do duše návrháře, než je samotná módní show. Londýnský týden toho nejlepšího z pánské módy kypěl nápady, nepřestával překvapovat a získal si veřejnost svou promyšleností.

Celý článek

Jeremy Scott vytvořil hororovou kolekci pro módní dům Moschino

Hororové téma si vybral sám návrhář Jeremy Scott, na pomoc si přizval známého fotografa Huntera Abrams, který zvěčnil momenty ze zákulisí pánské a resort přehlídky. Modelky a modelové si vzali příklad z ikonických hororů. Nejdivočejší momenty si prohlédněte v tomto článku.

Celý článek