dnes je 21.03.2019 a svátek má Radek

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

Přidat na Seznam.cz
DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Historie ovlivňuje dnešek

Diane je v módní branži skoro 50 let. Zažila mnohé vedle úspěchů, novinek a inovací. Jak sama uznala, tak podle ní se značka Diane von Furstenberg vyvíjela směrem k masové produkci, poté směřovala k limitované avantgardní kolekci a nyní je na čase se vrátit na začátek. Známá americká návrhářka představila jen 4 fotografie z nové podzimní kolekce 2019. Je to základ toho, co se bude nadále rozvíjet.  Diane chce stavět od začátku nový koncept.

Pomoc v ranním shonu

Návrhářka chce pomoci ženám při ranních rituálech. Vidí své šaty jako pomocníky ve skříních, kdy rychlá designová volba usnadní vybírání oděvů. Diane po celou svou pracovní existenci vyrábí veškeré zavazovací šaty z exkluzivních látek z Itálie. V Bologne se již téměř 50 let tkají hedvábné žerzeje, které Diane využívá a už celá desetiletí propaguje výhodu nošení těchto šatů a jejich univerzálnost. Dají se nosit s tenkým svetříkem pod nimi, přes něj, s kalhotami atd.

Potisky na hedvábný žerzej

Každou sezónu přidává návrhářka pár potisků a  jednoduchých střihů. Chce se ale soustředit hlavně na vzory. Diane tvrdí, že její značka je tiskařskou dílnou a chce vymýšlet nové slušivé potisky pro ženy. Během svého života stihla Diane vychovat i tři děti, takže ví, jaké je to být vytíženou pracující ženou. Její vnučka Talita je teprve na střední, ale již tento rok představí se svou babičkou svou capsule kolekci TVF, ve které vše ladí a dá se nekonečně kombinovat.

Zdroj; vogue.com, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA DVF DIANE VON FURSTENBERG PODZIM. 2019 WRAP DRESS ZAVINOVACÍ ŠATY NOVÝ KONCEPT

Související články

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Celý článek

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Celý článek

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Celý článek

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Celý článek

Projděte se zimní Rajskou zahradou s Givenchy

Nápadité konstrukce květinových šatů a vynalézavá krejčovina vás jistě osloví. Představte si úžasně pestrou flóru zahrady Eden a nadcházející noc v ní. 

Celý článek

Prada a její objevování Frankensteinova monstra a dalších příšer

Na milánském Fashion Weeku toho bylo k vidění hodně. Návrháři se snažili ukázat spíše než originalitu promyšlenost a splynutí se společenskou poptávkou. Odlišně to viděla značka Prada. V dnešní době ale není prostor pro experimenty.

Celý článek