dnes je 09.04.2020 a svátek má Dušan

Nový kreativní ředitel Chiapponi představil vizi, kterou se bude módní dům Tod's ubírat

Přidat na Seznam.cz
Nový kreativní ředitel Walter Chiapponi představil na milánském týdnu módy svou debutovou kolekci pro módní dům Tod's. Kvalitní materiály, čisté střihy, sofistikovanost a návrat ke kořenům.

Walter Chiaponni povede dámskou i pánskou divizi italské značky Tod's. Jeho životopis je velmi působivý a nové role se jistě zhostí skvěle. Dříve pracoval na kreativních postech u značek, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Miu Miu. Chápe, jaké to je pracovat pod luxusní značkou s nejlepšími lidmi v tomto oboru. 

„Rád bych vrátil zpět dobrý italský vkus, který představuje jistý uvolněný, ale sofistikovaný životní styl. A smyslnost - je to jako velký vykřičník v celé kolekci,” nechal se slyšet Chiapponi. Nastolil i další změny. Přehlídka se místo ve výstavním a obchodním centru Padiglione d´Arte Moderna, což byla obvyklá lokace, konala ve skladištních prostorách značky Tod's. 

Podzimní a zimní kolekce se nesla ve velmi uvolněném ale sofistikovaném duchu. Kožené i bavlněné dlouhé kabáty s vysokou klopou připomínající sedmdesátá léta střídaly volné parky a 'shearling' bundy s kožešinovým límcem. Chiapponi si zamiloval široké kalhoty, roláky a volná saka, které značily komfort. Kromě toho se zaměřil i na krátké sukně a šaty s loafers a vysokými kozačkami. Kožené oděvy byly klíčové, protože Tod's je společnost založená na nadčasovém koženém materiálu, který tuto značku proslavil.  

 

 

Přidat na Seznam.cz
TOD´S MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI MILAN FASHION WEEK MFW fw20 ZAHRANIČNÍ TVORBA WALTER CHIAPONNI

Související články

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek