dnes je 12.08.2022 a svátek má Klára

Nový kreativní ředitel Chiapponi představil vizi, kterou se bude módní dům Tod's ubírat

Přidat na Seznam.cz
Nový kreativní ředitel Walter Chiapponi představil na milánském týdnu módy svou debutovou kolekci pro módní dům Tod's. Kvalitní materiály, čisté střihy, sofistikovanost a návrat ke kořenům.

Walter Chiaponni povede dámskou i pánskou divizi italské značky Tod's. Jeho životopis je velmi působivý a nové role se jistě zhostí skvěle. Dříve pracoval na kreativních postech u značek, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Miu Miu. Chápe, jaké to je pracovat pod luxusní značkou s nejlepšími lidmi v tomto oboru. 

„Rád bych vrátil zpět dobrý italský vkus, který představuje jistý uvolněný, ale sofistikovaný životní styl. A smyslnost - je to jako velký vykřičník v celé kolekci,” nechal se slyšet Chiapponi. Nastolil i další změny. Přehlídka se místo ve výstavním a obchodním centru Padiglione d´Arte Moderna, což byla obvyklá lokace, konala ve skladištních prostorách značky Tod's. 

Podzimní a zimní kolekce se nesla ve velmi uvolněném ale sofistikovaném duchu. Kožené i bavlněné dlouhé kabáty s vysokou klopou připomínající sedmdesátá léta střídaly volné parky a 'shearling' bundy s kožešinovým límcem. Chiapponi si zamiloval široké kalhoty, roláky a volná saka, které značily komfort. Kromě toho se zaměřil i na krátké sukně a šaty s loafers a vysokými kozačkami. Kožené oděvy byly klíčové, protože Tod's je společnost založená na nadčasovém koženém materiálu, který tuto značku proslavil.  

 

 

Přidat na Seznam.cz
TOD´S MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI MILAN FASHION WEEK MFW fw20 ZAHRANIČNÍ TVORBA WALTER CHIAPONNI

Související články

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek