dnes je 30.06.2022 a svátek má Šárka

Nový obchod a kavárna Kateřiny Soukupové

Přidat na Seznam.cz
Své brány otevře veřejnosti království autorského textilu a tradičního českého řemesla, obchod KS Textile Art. Za vším stojí textilní výtvarnice Kateřina Soukupová, která se věnuje tvorbě originálních malosériových textilií z přírodních materiálů.

V novém obchodě najdete ručně tkané koberce (kelimy), vlněné deky a šály, originální piknikové deky, ubrusy, prostírání, povlečení a bavlněnou metráž. Všechny výrobky Kateřiny Soukupové vznikají v České republice poctivou ruční prací a tradičními tkalcovskými technikami. Každý z nich je také možné přizpůsobit představám a individuálním přáním zákazníků – od rozměrů a barevné škály až po vlastní iniciály.

@k.soukupova_textileart

Sortiment obchodu KS Textile Art doplňují pyžama, hedvábné šátky a dětské zavinovačky od Lucie Tučné, látková zvířátka Evy Kerhartové, háčkovaná zvířátka od Ivany Urbánkové, papírová přání a textilní drobnosti ilustrátorky Andrey Tachezy a autorský porcelán od Nela porcelán. Příjemnou atmosféru celého prostoru dotváří kavárna Zašívárna, která nabízí kávu z malých lokálních pražíren jako např. Candycane. Provozuje ji Stanislav Hampl, spolumajitel oblíbené vyšehradské kavárny Čekárna. Do budoucna zde Kateřina plánuje pořádat i nejrůznější akce: sousedská setkání, workshopy a přednášky zajímavých osobností z oboru a další.

“Dlouho jsem hledala místo, kde by mé věci mohly vznikat a lidé je tam zároveň viděli naživo a mohli si je osahat. Nová nuselská adresa je naprosto ideální. V prvním patře mám dílnu a zázemí pro půjčovnu textilií a dole je obchod. Prostor je poměrně velkorysý, a tak vedle obchodu vznikla i příjemná kavárna Zašívárna,” říká Kateřina Soukupová, která je vášnivou motorkářkou, vyznavačkou dlouhého spánku, amatérská baristka a profesionální textilní výtvarnice a také je vyhledávanou designérkou dekorací pro film a reklamu českých i zahraničních produkcí.. 

FB Událost

Nový obchod KS Textile Art najdete v ulici Táborská 34, Praha 4, otevřeno každý všední den od 10.00 do 18.00.

 

Přidat na Seznam.cz
OBCHOD KATEŘINA SOUKUPOVÁ KS TEXTILE ART LUCIE TUČNÁ EVA KERHARTOVÁ IVANA URBÁNKOVÁ ANDREA TACHEZY PYŽAMA HEDVÁBNÉ ŠÁTKY

Související články

Užijte si pyžamovou party ve stylovém pyžamku

Mrknout na oblíbený film, zahrát si karetní hru, nebo si u skleničky povídat o tom, jaké to bylo, když jste chodila na střední? Pyžamová party je skvělý nápad ať je vám patnáct nebo pětatřicet, a pokud na takovou akci jdete, nebo ji dokonce pořádáte, nezapomeňte si vybrat stylové pyžamko!

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek

Under Armour v problémech: přichází o zákazníky i o investory

Nebylo jednoduché prorazit na trhu se sportovním oblečením plném zavedených značek. Under Armour to ale dokázal. Teď ale čelí nejen rapidnímu poklesu tržeb, ale i podezření z nekalých praktik v účetnictví. K lednu příštího roku navíc odstupuje z pozice CEO i zakladatel společnosti Kevin Plank.

Celý článek

Obchodní válka mezi Čínou a USA nutí módní společnosti přesouvat výrobu

Obchodní válka mezi Čínou a USA eskaluje a ačkoli se rétorika ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa mění, panika na trhu zůstává. Některé společnosti přesouvají svou výrobu a nejistota v dalším průběhu stoupá.

Celý článek

Chanel vyvrátil drby o úpadku značky, tržby překročily 11 miliard dolarů

Před 2 týdny značka Chanel rozpustila veškeré pověry o úpadku této francouzské značky. Tržby za minulý rok dosáhly 11 miliard dolarů a stále stoupají. Značka se těší i nadále velké prosperitě a návrháři se snaží, aby odkaz jejich boha žil stále.

Celý článek

Do postele stylově! S námi si vyberete

Pojďte si vybrat s námi! Přijdou si na své romantické duše, zmrzlíci, ale také vyznavači pohodlí.

Celý článek

Obchod Dolce&Gabbana v Miami na sebe bere podobu operního domu

Nahlédněte do jednoho z kamenných obchodů návrhářského dua Dolce&Gabbana. Potěší vás neotřelý interiérový design. 

Celý článek

Kosmetická značka Too Faced otevřela první kamenný obchod

Akorát na vánoční nákupy dostali Londýňané první obchod značky plné roztomilosti - Too Faced.

Celý článek