dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

O kapku kreativnější aneb Jak zabalit vánoční dárky

Přidat na Seznam.cz
Klasickému balicímu papíru s přemírou různých obrázků a vzorů dávno odzvonilo. Buďte o kapku originálnější a dejte najevo dotyčnému, jak vám na něm záleží!  
Balení dárků

Noblesní černá

Černá je pro někoho smuteční barva, pro jiného barvou noblesy a elegance. Při balení přitom stačí myslet na detaily, které z dárku vytvoří hotový skvost. Dozdobte čisté černé plátno bronzovými komponenty s růžovým nádechem. Od třpytivého peří, hvězdiček či rolniček. Nebojte se ani přírodních materiálů. Na černé se bude vyjímat hnědé listí, uschlé malé kvítko či zelená větvička. Přiznejte surovost své práce a nemusíte veškeré lepení schovávat pod komponenty. Větvičky či uschlé květinky můžete přelepit papírovou páskou. A pokud je pro vás takové balení už „vyšší dívčí“, zabalte dárky do černých krabic a elegantně je ovažte výraznou saténovou mašlí.

Hra s mašlí

Pokud máte jednoduchý papír celistvé barvy a nepotrpíte si na přílišné zdobení s komponenty, vsaďte na výraznou mašli, která dodá celému balení ten správný punc dokonalosti a čistoty. Pohrajte si s materiály, vyjímat se bude semišová v tlumených či pudrových tónech, nazmar nepřijde ani krajkovaná bílá či ve slonové kosti či robustní saténová ve vánoční smaragdové. Do mašle můžete vložit peří, přírodní stonky s bobulemi či usušené ovoce.

S kouskem přírody

Přírodní papír v kombinaci s úzkým provázkem se stává čím dál tím populárnějším stylem balení. Borová či smrková větvička ukotvená za jednoduchou mašlí zkrátka potěší každé oko. Netrvejte však na větvičkách. I eukalyptus nebo šiška balení skvostně ozvláštní. A pokud chcete opravdu originální balení, položte pod mašlí polaroidovou fotku – třeba společného zážitku při cestování. Protistranu spolehlivě dojmete.

Nakresli si sám

A něco pro opravdové kreativce! Ani mašle, ani komponenty či přírodní dekorace, ale štětec s barvou! Přírodní papír lze dozdobit i vlastní tvorbou. Nedbalé kapky od štětce nebo přerušované čáry napoví, že jste dárek balili opravdu s láskou k dané osobě. Můžete nakreslit i třeba jednoduchý bílý stromeček nebo srdíčko uprostřed dárku.

V látce

Už jste někdy dostali či jste darovali dárek zabalený v kusu látky, utěrce nebo bavlněném kapesníku? Ne? Buďte první! Zvolit můžete větší utěrku v jednoduché barvě, nebo naopak se vzorem jemných puntíků či jemných linií čar. Přiznejte uzel, který zastává v tomto případě funkci mašle. S tímto balením budete opravdu originální.

Zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE VÁNOCE 2019 VÁNOČNÍ DÁRKY BALENÍ DÁRKŮ DEKORACE

Související články

Vždy šik! Doma, na dovolené i o Vánocích

Francouzské napařovače SteamOne jsou lehké, ergonomické a především výkonné. A Francouzi ví, proč jsou jedničkou v úpravě oděvů párou, vždyť právě Francie je matka módy.

Celý článek

Usnadněte návrat do školy sobě i svým dětem. Víme, jak na to!

“Těšíte se do školy?” a „Máte už nakoupené všechny věci?“ Podobné věty slýchávají děti i rodiče často, hlavně v druhé půlce prázdnin a zejména pak budoucí prvňáčci, pro které je škola něčím novým.

Celý článek

V italském stylu. Zažijte čistou přírodu, aktivní vyžití, relax i komfort

Oblíbená turistická destinace v Jižním Tyrolsku má mnohé co nabídnout. V létě si zde užijete horské túry, jízdu na kole, na koni i procházky nedotčenou přírodou. V zimě vás budou lákat Dolomity a místní lyžařská střediska.

Celý článek

Skiareál Ještěd oficiálně zahájí první červnovou sobotu letní sezónu

Letní Ještěd Opening v sobotu 4. června 2022 oficiálně zahájí letní sezónu ve Skiareálu Ještěd. Těšit se můžete na celodenní program a spoustu aktivit pro dospělé i děti.

Celý článek
restaurace Praha

Dokonalá volba pro pracovní schůzky i příjemné posezení s kolegy

Hledáte zajímavé místo pro pracovní oběd s kolegy či klienty a chcete vyzkoušet něco nového? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout nová pražská restaurace ZEM, která se nachází na Senovážném náměstí v objektu luxusního lifestylového hotelu Andaz Prague.

Celý článek

Destinace Sušicko - brána Šumavy nabitá zážitky

Šumava je bezesporu perlou Čech. Turisté ji milují a sjíždějí se za jejím přírodním bohatstvím z celé republiky i z ciziny. Opomíjet by ale neměli ani  bránu Šumavy, Sušicko.

Celý článek

Rohlík představuje vlastní značku kávy s kompostovatelnými kávovými kapslemi

Vůbec první kompostovatelné kávové kapsle, které jsou šetrné k životnímu prostředí, již nejsou sci-fi. Přichází s nimi Rohlik.cz díky své privátní značce kávy UBOMI.

Celý článek

Jak správně používat přírodní svíčky a získat od nich maximum

 Česká značka přírodních svíček Tvoje svíčka vyrábí své produkty ručně ze sójového vosku a s použitím pouze čistých éterických olejů. Její majitelé Katka a Ondra Becherovi si přejí, aby každá jejich svíčka sloužila co nejdéle a přinášela potěšení z vůní bez chemických složek.

Celý článek