dnes je 16.01.2021 a svátek má Ctirad

O kapku kreativnější aneb Jak zabalit vánoční dárky

Přidat na Seznam.cz
Klasickému balicímu papíru s přemírou různých obrázků a vzorů dávno odzvonilo. Buďte o kapku originálnější a dejte najevo dotyčnému, jak vám na něm záleží!  
Balení dárků

Noblesní černá

Černá je pro někoho smuteční barva, pro jiného barvou noblesy a elegance. Při balení přitom stačí myslet na detaily, které z dárku vytvoří hotový skvost. Dozdobte čisté černé plátno bronzovými komponenty s růžovým nádechem. Od třpytivého peří, hvězdiček či rolniček. Nebojte se ani přírodních materiálů. Na černé se bude vyjímat hnědé listí, uschlé malé kvítko či zelená větvička. Přiznejte surovost své práce a nemusíte veškeré lepení schovávat pod komponenty. Větvičky či uschlé květinky můžete přelepit papírovou páskou. A pokud je pro vás takové balení už „vyšší dívčí“, zabalte dárky do černých krabic a elegantně je ovažte výraznou saténovou mašlí.

Hra s mašlí

Pokud máte jednoduchý papír celistvé barvy a nepotrpíte si na přílišné zdobení s komponenty, vsaďte na výraznou mašli, která dodá celému balení ten správný punc dokonalosti a čistoty. Pohrajte si s materiály, vyjímat se bude semišová v tlumených či pudrových tónech, nazmar nepřijde ani krajkovaná bílá či ve slonové kosti či robustní saténová ve vánoční smaragdové. Do mašle můžete vložit peří, přírodní stonky s bobulemi či usušené ovoce.

S kouskem přírody

Přírodní papír v kombinaci s úzkým provázkem se stává čím dál tím populárnějším stylem balení. Borová či smrková větvička ukotvená za jednoduchou mašlí zkrátka potěší každé oko. Netrvejte však na větvičkách. I eukalyptus nebo šiška balení skvostně ozvláštní. A pokud chcete opravdu originální balení, položte pod mašlí polaroidovou fotku – třeba společného zážitku při cestování. Protistranu spolehlivě dojmete.

Nakresli si sám

A něco pro opravdové kreativce! Ani mašle, ani komponenty či přírodní dekorace, ale štětec s barvou! Přírodní papír lze dozdobit i vlastní tvorbou. Nedbalé kapky od štětce nebo přerušované čáry napoví, že jste dárek balili opravdu s láskou k dané osobě. Můžete nakreslit i třeba jednoduchý bílý stromeček nebo srdíčko uprostřed dárku.

V látce

Už jste někdy dostali či jste darovali dárek zabalený v kusu látky, utěrce nebo bavlněném kapesníku? Ne? Buďte první! Zvolit můžete větší utěrku v jednoduché barvě, nebo naopak se vzorem jemných puntíků či jemných linií čar. Přiznejte uzel, který zastává v tomto případě funkci mašle. S tímto balením budete opravdu originální.

Zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE VÁNOCE 2019 VÁNOČNÍ DÁRKY BALENÍ DÁRKŮ DEKORACE

Související články

Z ostudy kabát aneb ne všechny švy mají zůstat zašité

Koupili jste si právě nový kabát, oblek nebo třeba pouzdrovou sukni? Nemůžete se dočkat, až si tu nádheru poprvé oblečete a půjdete se v ní ukázat ven? Nezapomeňte na to, že některé střihově náročnější kusy oblečení mají kvůli ochraně spojené určité části k sobě a je na zákazníkovi, aby si je sám rozstřihl. Nechcete se přece připojit k té bohužel poměrně veliké populaci lidí, kteří už svým oblečením dávají najevo, jak jsou hloupí.

Celý článek

Mladá květinářka Eliška Krejčí váže květiny pouze z toho, co najde volně v přírodě

Pod značkou Plané květy najdete jednu mladou a talentovanou květinářku, která váže kytice úplně jinak, než jak jsme zvyklí z květinářství. Nejde ani tak o techniku vázání, ale o to, z čeho Eliška Krejčí kytice váže. Nepracuje s květinami šlechtěnými nebo dovezenými z velkých dálek. Používá rostliny, třeba i plevel, který najde na louce nebo u cesty.

Celý článek

Květinářka, která splní každé vaše přání

Právě v těchto dnech jsme všichni obklopeni nepřeberným množstvím vánočních dekorací. K jedné z těch nejzákladnějších nezbytností, které musí doma každý mít, je adventní věnec. Právě práci květinářek, které se jim v této sezóně věnují, probereme s krásnou Marynou Hryno.

Celý článek

5 tipů, jak vyrobit krásné vánoční dárky

Chcete tyto Vánoce udělat něco speciálního? Co takhle vlastnoručně vyrobené dárky? Každého potěší vaše snaha i úsilí, vyřádíte své kreativní já, a navíc ušetříte spoustu peněz.

Celý článek

Nový český projekt Reknihy, založený skupinou mladých nadšenců, kteří vymysleli ekologické online knihkupectví

Chcete dát knihám druhou šanci a zároveň šetřit přírodu i svoji peněženku? Tak neváhejte a podpořte tento krásný projekt. Reknihy jsou tu pro ty, kteří chtějí udělat něco pro naši planetu, ale zároveň nechtějí ztratit požitek z kouzla papírových knih.

Celý článek

Domácí pohodlíčko aneb dupačky pro dospělé - ideál letošního vánočního dárku

Blíží se Vánoce a s ním i hon na vánoční dárky. Letos je všechno trochu jiné. Většina z nás musela letošní rok strávit převážně v našich domovech. Pohodlí je a bude pro nás velmi důležité a my vám poradíme, jak jej můžete darovat pod stromeček svým blízkým i sami sobě.

Celý článek

Čtyři způsoby, jak omámit svou milou na Štědrý večer

Nemáte ještě úplně jasno, co své něžnější polovičce pořídit na Vánoce? Váháte mezi tím, co by si sama přála a mezi překvapením, které by ji vyrazilo dech? My se přikláníme k druhé variantě a přinášíme pár tipů, pro které sice musíte sáhnout hlouběji do kapsy, zato výsledek máte jistojistý.

Celý článek

Dárky, se kterými letos potěšíte své blízké

Vánoční dárky letos budeme asi řešit hlavně online. A vlastně, proč ne? Užijte si nakupování z pohodlí domova. My vám to alespoň trochu usnadníme. Dali jsme dohromady více jak 20 tipů na vánoční dárky, se kterými letos určitě potěšíte své blízké.

Celý článek