dnes je 19.09.2020 a svátek má Zita

O kapku kreativnější aneb Jak zabalit vánoční dárky

Přidat na Seznam.cz
Klasickému balicímu papíru s přemírou různých obrázků a vzorů dávno odzvonilo. Buďte o kapku originálnější a dejte najevo dotyčnému, jak vám na něm záleží!  
Balení dárků

Noblesní černá

Černá je pro někoho smuteční barva, pro jiného barvou noblesy a elegance. Při balení přitom stačí myslet na detaily, které z dárku vytvoří hotový skvost. Dozdobte čisté černé plátno bronzovými komponenty s růžovým nádechem. Od třpytivého peří, hvězdiček či rolniček. Nebojte se ani přírodních materiálů. Na černé se bude vyjímat hnědé listí, uschlé malé kvítko či zelená větvička. Přiznejte surovost své práce a nemusíte veškeré lepení schovávat pod komponenty. Větvičky či uschlé květinky můžete přelepit papírovou páskou. A pokud je pro vás takové balení už „vyšší dívčí“, zabalte dárky do černých krabic a elegantně je ovažte výraznou saténovou mašlí.

Hra s mašlí

Pokud máte jednoduchý papír celistvé barvy a nepotrpíte si na přílišné zdobení s komponenty, vsaďte na výraznou mašli, která dodá celému balení ten správný punc dokonalosti a čistoty. Pohrajte si s materiály, vyjímat se bude semišová v tlumených či pudrových tónech, nazmar nepřijde ani krajkovaná bílá či ve slonové kosti či robustní saténová ve vánoční smaragdové. Do mašle můžete vložit peří, přírodní stonky s bobulemi či usušené ovoce.

S kouskem přírody

Přírodní papír v kombinaci s úzkým provázkem se stává čím dál tím populárnějším stylem balení. Borová či smrková větvička ukotvená za jednoduchou mašlí zkrátka potěší každé oko. Netrvejte však na větvičkách. I eukalyptus nebo šiška balení skvostně ozvláštní. A pokud chcete opravdu originální balení, položte pod mašlí polaroidovou fotku – třeba společného zážitku při cestování. Protistranu spolehlivě dojmete.

Nakresli si sám

A něco pro opravdové kreativce! Ani mašle, ani komponenty či přírodní dekorace, ale štětec s barvou! Přírodní papír lze dozdobit i vlastní tvorbou. Nedbalé kapky od štětce nebo přerušované čáry napoví, že jste dárek balili opravdu s láskou k dané osobě. Můžete nakreslit i třeba jednoduchý bílý stromeček nebo srdíčko uprostřed dárku.

V látce

Už jste někdy dostali či jste darovali dárek zabalený v kusu látky, utěrce nebo bavlněném kapesníku? Ne? Buďte první! Zvolit můžete větší utěrku v jednoduché barvě, nebo naopak se vzorem jemných puntíků či jemných linií čar. Přiznejte uzel, který zastává v tomto případě funkci mašle. S tímto balením budete opravdu originální.

Zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE VÁNOCE 2019 VÁNOČNÍ DÁRKY BALENÍ DÁRKŮ DEKORACE

Související články

Nocleh jako v pohádce

Lákají vás na přespání netradiční místa, stany v korunách stromů nebo vysokohorské chaty nabízející víc než nádherný výhled? Máme pro vás jeden skvělý tip!

Celý článek

Proč všichni milujeme retro plus sized šaty

Zdá se vám slovní spojení "návrat retra" jako otřepané sezónní klišé. Tak pozor! Toto retro nikdy nezmizelo a bude tu napořád. Řeč je o plus sized šatech v designu retra. Doba prostě přeje křivkám.

Celý článek

Kam vyrazit o víkendu na snídani?

Víkendová snídaně, oběd nebo večeře. Je jedno na jak dlouho se vám to protáhne, protože pro vás máme několik skvělých míst, kde zaručeně vydržíte celý den.

Celý článek

Tři tipy na letní ledové osvěžení v podobě oblíbené kávy

Horké léto nabízí spoustu lahodných nápojů, které nás mohou maximálně osvěžit. Dnes se zaměříme na spojení s kvalitním šálkem kávy a vychutnáme si hned tři ledové kávové nápoje. Pojďte se je naučit společně s námi…

Celý článek

Plus sized svatební šaty - nenechte se navléci do bílého pytle

Ve světě plus sized to ženy nemají vždycky lehké. Pro spousty z nás je nakupování svatebních šatů noční můrou. A zvláště pak, když se pro nás v konfekci najdou pouze jedny šaty, které vypadají jako pytel na brambory. Říkáme, ne! Vítejte ve světě haute couture plus sized brides!

Celý článek

Novinky na Netflixu, na co se můžete těšit?

Léto, bazén, knížky a seriály. Takto začínaly letní měsíce pro mnohé z vás. Odpočinek od školy, práce či dětí můžete využít s oblíbeným seriálem nebo filmem. Co je nového na Netflixu v červenci?

Celý článek

Teplákové šortky - patří ještě vůbec do vašeho šatníku?

Uvažovala jste někdy nad tím, že byste si své oblíbené teplákové šortky vzala jinam než na zahradní párty u kamarádky? Například do práce v kanceláři? A je to vůbec možné? Prozkoumali jsme pro vás, kam až sahají hranice teplákových šortek.

Celý článek

Pozitivní přístup k životu

Za poslední dobu se mnoha lidem kvůli koronavirové situaci na povrch vydralo několik problémů. Jak pracovních, osobních tak psychických. Jak si zajistit pozitivní přístup za každé situace?

Celý článek