dnes je 22.02.2020 a svátek má Petr

O kapku kreativnější aneb Jak zabalit vánoční dárky

Přidat na Seznam.cz
Klasickému balicímu papíru s přemírou různých obrázků a vzorů dávno odzvonilo. Buďte o kapku originálnější a dejte najevo dotyčnému, jak vám na něm záleží!  
Balení dárků

Noblesní černá

Černá je pro někoho smuteční barva, pro jiného barvou noblesy a elegance. Při balení přitom stačí myslet na detaily, které z dárku vytvoří hotový skvost. Dozdobte čisté černé plátno bronzovými komponenty s růžovým nádechem. Od třpytivého peří, hvězdiček či rolniček. Nebojte se ani přírodních materiálů. Na černé se bude vyjímat hnědé listí, uschlé malé kvítko či zelená větvička. Přiznejte surovost své práce a nemusíte veškeré lepení schovávat pod komponenty. Větvičky či uschlé květinky můžete přelepit papírovou páskou. A pokud je pro vás takové balení už „vyšší dívčí“, zabalte dárky do černých krabic a elegantně je ovažte výraznou saténovou mašlí.

Hra s mašlí

Pokud máte jednoduchý papír celistvé barvy a nepotrpíte si na přílišné zdobení s komponenty, vsaďte na výraznou mašli, která dodá celému balení ten správný punc dokonalosti a čistoty. Pohrajte si s materiály, vyjímat se bude semišová v tlumených či pudrových tónech, nazmar nepřijde ani krajkovaná bílá či ve slonové kosti či robustní saténová ve vánoční smaragdové. Do mašle můžete vložit peří, přírodní stonky s bobulemi či usušené ovoce.

S kouskem přírody

Přírodní papír v kombinaci s úzkým provázkem se stává čím dál tím populárnějším stylem balení. Borová či smrková větvička ukotvená za jednoduchou mašlí zkrátka potěší každé oko. Netrvejte však na větvičkách. I eukalyptus nebo šiška balení skvostně ozvláštní. A pokud chcete opravdu originální balení, položte pod mašlí polaroidovou fotku – třeba společného zážitku při cestování. Protistranu spolehlivě dojmete.

Nakresli si sám

A něco pro opravdové kreativce! Ani mašle, ani komponenty či přírodní dekorace, ale štětec s barvou! Přírodní papír lze dozdobit i vlastní tvorbou. Nedbalé kapky od štětce nebo přerušované čáry napoví, že jste dárek balili opravdu s láskou k dané osobě. Můžete nakreslit i třeba jednoduchý bílý stromeček nebo srdíčko uprostřed dárku.

V látce

Už jste někdy dostali či jste darovali dárek zabalený v kusu látky, utěrce nebo bavlněném kapesníku? Ne? Buďte první! Zvolit můžete větší utěrku v jednoduché barvě, nebo naopak se vzorem jemných puntíků či jemných linií čar. Přiznejte uzel, který zastává v tomto případě funkci mašle. S tímto balením budete opravdu originální.

Zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE VÁNOCE 2019 VÁNOČNÍ DÁRKY BALENÍ DÁRKŮ DEKORACE

Související články

Romantika na pražské Kampě

Umění vařit spojené s kvalitními surovinami přináší vynalézavost, která nám v kuchyni mnohdy chybí. Pokud máte chuť poznat jídla, která vás budou hýčkat, máme pro vás perfektní tip.

Celý článek

Co si obléct na rande na sv. Valentýna

Po roce je to tu zase - svátek sv. Valentýna, den lásky a milování. Pokud tento svátek slavíte, jistě se chystáte na romantickou večeři či jinou aktivitu s vaší drahou polovičkou, zkrátka rande. Mrkněte na valentýnské outfity roku 2020...

Celý článek

Víte, co je monochromatický styl v módě?

Pravděpodobně každý z nás byl minimálně jednou v životě průkopníkem monochromatického stylu v módě. Tento trend totiž již delší dobu přetváří šatníky mnohých z nás. Co vlastně monochromatický styl znamená a jak si podle něj upravit outfity, se dozvíte v článku.

Celý článek

Snídaně, která dodá energii na celý den. Ochutnejte tsampu!

Objevili jsme malý zázrak, který má všechno, co od zdravé potraviny očekáváte. Spoustu energie, vitamínů i vlákniny a málo kalorií. Navíc ji připravíte během pár minut, budete se cítit skvěle a plné síly. Co víc si po ránu přát?

Celý článek

Tetování: výstřednost nebo módní prvek?

Doba, kdy se babičky křižovaly nad potetovanou mládeží, už pomalu odchází. Tetování je vnímáno jako kosmetický doplněk moderní doby a svobody projevu. Je to trend, kterému podléhá stále více lidí.

 

Celý článek

Největší trendy v oblasti interiéru pro rok 2020

Stejně jako ve světě módy, tak i v jiných oblastech se trendy mění každou sezónu. Jinak tomu není ani u trendů spojených s designem a interiérem. Jak tomu bude tento rok?

Celý článek

Partnerský rituál Antonius a Kleopatra potěší vás oba

Také jste do nového roku naskočili plnou parou a máte pocit, že vám dochází síly a ocenili byste chvilku klidu? Vyzkoušejte partnerský rituál Antonius a Kleopatra.

Celý článek

Romantickou atmosféru, nejenom na svátek zamilovaných, navodí svíčky

Den svatého Valentýna je o lásce, romantice a strávení cenného času s tím, koho máme rádi. Znáte lepší způsob, jak podtrhnout romantickou atmosféru než krásnou svíčkou?

Celý článek