dnes je 06.03.2021 a svátek má Miroslav

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Přidat na Seznam.cz
Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Věrni rodině

Máme podezření, že když se návrhář Burberry Riccardo Tisci zamýšlí nad tím, jaké téma použije pro svou příští kolekci, vždy se podívá do dlouhé historie značky i života jejího zakladatele Thomase Burberryho, kde vždy nachází úžasnou inspiraci. Aby ne, když historie značky sahá až do roku 1856. Pro letošní jarní a letní kolekci 2020 objevil návrhář lásku zakladatele značky ke zvířatům. Thomas Burberry byl podle všeho velkým milovníkem zvířat, zvláště pak koní. Bájné jednorožce dokonce prohlásil za znak svého rodu.

Učme se od přírody

V dnešním módním průmyslu je láska ke zvířatům velmi žádána. Pryč jsou časy, kdy se bohatí pyšnili množstvím exotických kožešin ve svých šatnících. Přesto je však v zájmu návrhářů, aby si móda zachovala něco jako živočišnou bujarost, kterou najdeme pouze ve zvířecí říši. Království zvířat je proto hlavním tématem nové kampaně Burberry, pro kterou byl natočen skandální klip "If I Was An Animal". Tento klip režíroval slavný britský režisér hudebních klipů Saam Farahmad, který je známý svou spoluprací s Mickem Jaggerem nebo Janet Jackson. Modelové pracující pro Burberry v něm v outfitech z kolekce rozjímají nad představou, kdyby byli zvířaty a postupně se v ně i proměňují.

A tak byla vytvořena unikátní kolekce, ve které některé z outfitů představují přímo zvíře, kterým je inspirováno. Monochromatický béžový kostýmek pro lva, černý kostýmek pro divokou kočku, lehké síťové šaty jako představa havrana, maxi bunda s lemováním pro vlka samotáře a černobílý svetřík pro zebru. A které zvíře byste byli vy?

foto: Vogue.com; Burberry.com

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI BURBERRY VOGUE RICCARDO TISCI

Související články

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

MUST HAVE: V březnu se rozmazlujte, máte na to čas!

Hned poté, co najdete přesné hranice katastru vaší obce, můžete si obléknout oblíbené legíny a připravit si první jarní piknik.

Celý článek

Česká značka CityZen přináší chytrá trika, která neušpiníte ani nepropotíte

Tyhle trička nadchnou každého praktického člověka. Pot na nich neuvidíte, neušpiníte je, nemačkají se a nemění barvu ani tvar, navíc snižují tělesný zápach.

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek