dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Přidat na Seznam.cz
Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Věrni rodině

Máme podezření, že když se návrhář Burberry Riccardo Tisci zamýšlí nad tím, jaké téma použije pro svou příští kolekci, vždy se podívá do dlouhé historie značky i života jejího zakladatele Thomase Burberryho, kde vždy nachází úžasnou inspiraci. Aby ne, když historie značky sahá až do roku 1856. Pro letošní jarní a letní kolekci 2020 objevil návrhář lásku zakladatele značky ke zvířatům. Thomas Burberry byl podle všeho velkým milovníkem zvířat, zvláště pak koní. Bájné jednorožce dokonce prohlásil za znak svého rodu.

Učme se od přírody

V dnešním módním průmyslu je láska ke zvířatům velmi žádána. Pryč jsou časy, kdy se bohatí pyšnili množstvím exotických kožešin ve svých šatnících. Přesto je však v zájmu návrhářů, aby si móda zachovala něco jako živočišnou bujarost, kterou najdeme pouze ve zvířecí říši. Království zvířat je proto hlavním tématem nové kampaně Burberry, pro kterou byl natočen skandální klip "If I Was An Animal". Tento klip režíroval slavný britský režisér hudebních klipů Saam Farahmad, který je známý svou spoluprací s Mickem Jaggerem nebo Janet Jackson. Modelové pracující pro Burberry v něm v outfitech z kolekce rozjímají nad představou, kdyby byli zvířaty a postupně se v ně i proměňují.

A tak byla vytvořena unikátní kolekce, ve které některé z outfitů představují přímo zvíře, kterým je inspirováno. Monochromatický béžový kostýmek pro lva, černý kostýmek pro divokou kočku, lehké síťové šaty jako představa havrana, maxi bunda s lemováním pro vlka samotáře a černobílý svetřík pro zebru. A které zvíře byste byli vy?

foto: Vogue.com; Burberry.com

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI BURBERRY VOGUE RICCARDO TISCI

Související články

ZALANDO PŘEDSTAVUJE PRVNÍ ČESKOU KAMPAŇ ZAMĚŘENOU NA PÁNSKOU MÓDU. NECHYBÍ V NÍ ZNÁMÉ ČESKÉ TVÁŘE

Konečně kampaň zaměřená pouze na muže! V popředí se známými českými osobnostmi. Ve stylovém hávu. Tohle se vám prostě bude líbit!

Celý článek

Rodina Hiltonových a Billie Eilish v novém videu Oscar de la Renta

Laura Kim a Fernando Garcia natočili video ke své nové kolekci Oscar de la Renta. Ve videu vystupují přední světové topmodelky, které se místo klasického mola předvádějí v rušných ulicích New Yorku.

Celý článek

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

Celý článek

Naději pro folklór a jeho přežití odráží kolekce „FOLKSY“

 V 21. století se folklór těší návratu a snaze zachovat řemesla, tradice a tvorbu i pro další generace. Tvůrci i dnes rádi sahají do oblastí folklóru a přetváří je v současná díla.

Celý článek

ZALANDO STARTUJE NOVOU DESIGNER KAMPAŇ „LUXUS PODLE VAŠICH PŘEDSTAV“ ZAMĚŘENOU NA SEBEVYJÁDŘENÍ A INDIVIDUALITU

Nová kampaň je inovativním digitálním zážitkem, který spojuje svět TikToku s interaktivním filmem a zve zákazníky do nového světa luxusu charakterizovaného proměnlivostí, sebevyjádřením a inkluzí.

Celý článek

ALEXMONHART představuje svou podzimní novinku

O české značce ALEXMONHART jsme vám psali již několikrát a stále nás překvapuje svou neutuchající kreativitou a novinkami, se kterými přichází. 

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek