dnes je 18.02.2019 a svátek má Gizela

Obliba barbershopů v ČR roste

Holičství neboli barbershopy během 90. let téměř vymizely. Co může za rostoucí oblibu těchto služeb a jaké jsou jejich výhody?

Holičství bylo dříve místo, bez kterého by se většina mužů téměř neobešla. S příchodem holicích strojků a žiletek, se kterými se mohl každý muž oholit rychle, v klidu domácnosti a později i návalem smíšených kadeřnických salónů pro muže i ženy v průběhu 90. let, nastalo pro toto řemeslo mrtvé období. Jak ale víme, trendy mají tendenci se vracet a stejně tak nastal čas i na návrat holičství, nyní známé spíše jako barbershopy.  

Ženám vstup zakázán

Asi každý muž někdy potřebuje čas stranou od žen. Barbershopy jsou proto ideální příležitostí. Tyto podniky jsou totiž i designově přizpůsobeny tak, aby si v nich muži připadali luxusně a jako skuteční gentlemani. Často při příchodu do barbershopu dostanete už ve dveřích sklenici dobrého bourbonu pro příjemnější čekání, než se vás váš holič ujme a máte ideální možnost rozjímat s ostatními muži o chlapských záležitostech a užívat si moment, kdy se o vás někdo stará. Muž si tak užije příjemné odpočinkové odpoledne, po kterém může partnerku překvapit novým vzhledem. Obě strany vyhrávají. 

Popularita barbershopů

Specializace na pánské střihy

Jednou z výhod barbershopů je jeho personál. Zákazníci barbershopů jsou muži a proto personál tvoří kadeřníci, kteří se specializují na pánské střihy a holení. Dokážou správně poradit, co by jakému muži mohlo nejvíce sedět a do toho vás i oholí. Na rozdíl od smíšených kadeřnictví se holič soustředí pouze na užší skupinu sestřihů, ve kterých se může nadále zlepšovat. Výsledky mužských sestřihů jsou proto o poznání vydařenější. 

Luxus pro pravé gentlemany

Moderní barbershopy jsou laděny do tmavších barev s častým využitím dřeva a kůže pro navození atmosféry luxusu. Účelem každého holiče je totiž skutečnost, aby se muž cítil v prostorách co nejlépe, odnesl si dobrý pocit a příště se vrátil třeba s kamarádem. O sestřih se holič stará alespoň hodinu, takže nemáte pocit, že by vás se službou odbyl, a navíc si můžete nechat i oholit či zastřihnout vousy, na což jsou tito zaměstnanci také experti. Nemusíte tak nic honit na poslední chvíli a třikrát se u toho říznout. Všechno hezky v klidu, pohodě a s báječným výsledkem od profesionála. 

Popularita barbershopů

pinterest.com

 

PÁNSKÁ MÓDA PRO MUŽE BARBERSHOP ZE SPOLEČNOTI LUXUSNÍ SLUŽBY RELAX PRO MUŽE KADEŘNICTVÍ PRO MUŽE HOLIČSTVÍ

Související články

Převratná kampaň Louis Vuitton mění pohled na módu

Kreativní ředitel Virgil Abloh představil svou první kampaň pro pánskou kolekci ve své funkci. Dojemná, promyšlená a převratná kampaň hýbe světem.

Celý článek

Vyhlášení vítězů z řad mužů milujících luxusní pánské holičství přineslo výhru v podobě Harley Davidson

Ve čtvrtek jsme se zúčastnili Slavnostního vyhlášení vítězů cen Gentlemen's Barber Clubu, přehlídky šperků i vystoupení zpěváka Jana Kopečného. Být v tomto klubu se pánům rozhodně vyplatí.

Celý článek

Nejbláznivější a nejsledovanější street style hvězda: Kerwin Frost

Oběť módy nebo módní ikona? Vtip nebo vážnost? Jak se má brát poslední módní záblesk Kerwina Frost, necháme na vás. 

Celý článek

Značka Loewe představila historicky první pánskou přehlídku

Španělská značka poprvé vyslala na molo pánské modely pro podzimní sezónu 2019. Proslulost kvalitní kůže provázela všechny kreace.

Celý článek

Nebezpečně povrchní digitální svět v pánské kolekci značky Balmain

Modelové i modelky se promenádovali po mole v temných kreacích inspirovaných novodobým fenoménem digitálních aplikací v čele s Instagramem.

Celý článek

Pánský Street style u přehlídek pro podzim 2019

Muži všech věkových kategorií se sezóně účastní dění kolem přehlídek pro podzim 2019. Jak se na to oblékli v Paříži, Londýně a Miláně?

Celý článek

10 pánských trendů ve Street Fashion pro rok 2019

Pánové se mají na co těšit! Staré klasiky dostávají novou podobu a nezvyklé doplňky jim pomůžou i prakticky! Co bude k vidění v ulicích na stylových českých mužích?

Celý článek

Designové vychytávky na leden

Leden přináší od českých návrhářů pestrý výběr z toho nejlepšího, co design u nás nabízí. Udělějte si radost! 

Celý článek