dnes je 19.12.2018 a svátek má Ester

Obliba barbershopů v ČR roste

Holičství neboli barbershopy během 90. let téměř vymizely. Co může za rostoucí oblibu těchto služeb a jaké jsou jejich výhody?

Holičství bylo dříve místo, bez kterého by se většina mužů téměř neobešla. S příchodem holicích strojků a žiletek, se kterými se mohl každý muž oholit rychle, v klidu domácnosti a později i návalem smíšených kadeřnických salónů pro muže i ženy v průběhu 90. let, nastalo pro toto řemeslo mrtvé období. Jak ale víme, trendy mají tendenci se vracet a stejně tak nastal čas i na návrat holičství, nyní známé spíše jako barbershopy.  

Ženám vstup zakázán

Asi každý muž někdy potřebuje čas stranou od žen. Barbershopy jsou proto ideální příležitostí. Tyto podniky jsou totiž i designově přizpůsobeny tak, aby si v nich muži připadali luxusně a jako skuteční gentlemani. Často při příchodu do barbershopu dostanete už ve dveřích sklenici dobrého bourbonu pro příjemnější čekání, než se vás váš holič ujme a máte ideální možnost rozjímat s ostatními muži o chlapských záležitostech a užívat si moment, kdy se o vás někdo stará. Muž si tak užije příjemné odpočinkové odpoledne, po kterém může partnerku překvapit novým vzhledem. Obě strany vyhrávají. 

Popularita barbershopů

Specializace na pánské střihy

Jednou z výhod barbershopů je jeho personál. Zákazníci barbershopů jsou muži a proto personál tvoří kadeřníci, kteří se specializují na pánské střihy a holení. Dokážou správně poradit, co by jakému muži mohlo nejvíce sedět a do toho vás i oholí. Na rozdíl od smíšených kadeřnictví se holič soustředí pouze na užší skupinu sestřihů, ve kterých se může nadále zlepšovat. Výsledky mužských sestřihů jsou proto o poznání vydařenější. 

Luxus pro pravé gentlemany

Moderní barbershopy jsou laděny do tmavších barev s častým využitím dřeva a kůže pro navození atmosféry luxusu. Účelem každého holiče je totiž skutečnost, aby se muž cítil v prostorách co nejlépe, odnesl si dobrý pocit a příště se vrátil třeba s kamarádem. O sestřih se holič stará alespoň hodinu, takže nemáte pocit, že by vás se službou odbyl, a navíc si můžete nechat i oholit či zastřihnout vousy, na což jsou tito zaměstnanci také experti. Nemusíte tak nic honit na poslední chvíli a třikrát se u toho říznout. Všechno hezky v klidu, pohodě a s báječným výsledkem od profesionála. 

Popularita barbershopů

pinterest.com

 

PÁNSKÁ MÓDA PRO MUŽE BARBERSHOP ZE SPOLEČNOTI LUXUSNÍ SLUŽBY RELAX PRO MUŽE KADEŘNICTVÍ PRO MUŽE HOLIČSTVÍ

Související články

Dostupný luxus pro nadměrné velikosti v kolekci od Sereny Williams

Poslední trendy, kvalitní materiály a komfort nabízí až do velikostí 3XL tenisová legenda a maminka Serena Williams. Dnes je i úspěšnou návrhářkou!

Celý článek

Dior pánská přehlídka Pre Fall 2019 byla ohromným úspěchem

Pravidla se mají porušovat. To dokázal nový návrhář Kim Jones v čele pánské sekce Dior. Tokio žaslo nad jeho kreativitou a zbytek světa na sebe nenechal dlouho čekat!

Celý článek

Třpytivá inspirace pro ženy, muže i ty nejmenší

Kvapem se blíží sváteční čas a s ním i mnoho společenských příležitostí. Právě v tento čas je důležité zazářit!

Celý článek

Co milujeme na nesmrtelné módě 80. let?

Osmdesátá léta se lecčím zapsala do módních dějin a návrháři se touto dekádou dodnes s oblibou inspirují. Jaké byly největší trendy právě těchto extravagantních let? 

Celý článek

Hravý street style na týdnu módy v africkém Lagosu

Nedávno konaný Lagos Fashion Week přilákal mnoho módních nadšenců. Co se nosilo na týdnu módy pořádaném v jednom z největších měst Afriky?  

Celý článek

Disko barvy, retro a deset tváří v kampani Prada

Kampaň 365 pro módní sezónu kolekce Resort 2019 odhalila další svou část. Značka Prada tak postupně zasvěcuje své fanoušky do svých výtvorů.

Celý článek

Valentino vzývá své římské kořeny

Aktuální módní kampaň, kterou přináší módní velikán Valentino, je zachycena v Římě, v letovisku plném skutečných, ničím přikrášlených ulic.

Celý článek