dnes je 22.05.2019 a svátek má Emil

Obliba barbershopů v ČR roste

Přidat na Seznam.cz
Holičství neboli barbershopy během 90. let téměř vymizely. Co může za rostoucí oblibu těchto služeb a jaké jsou jejich výhody?

Holičství bylo dříve místo, bez kterého by se většina mužů téměř neobešla. S příchodem holicích strojků a žiletek, se kterými se mohl každý muž oholit rychle, v klidu domácnosti a později i návalem smíšených kadeřnických salónů pro muže i ženy v průběhu 90. let, nastalo pro toto řemeslo mrtvé období. Jak ale víme, trendy mají tendenci se vracet a stejně tak nastal čas i na návrat holičství, nyní známé spíše jako barbershopy.  

Ženám vstup zakázán

Asi každý muž někdy potřebuje čas stranou od žen. Barbershopy jsou proto ideální příležitostí. Tyto podniky jsou totiž i designově přizpůsobeny tak, aby si v nich muži připadali luxusně a jako skuteční gentlemani. Často při příchodu do barbershopu dostanete už ve dveřích sklenici dobrého bourbonu pro příjemnější čekání, než se vás váš holič ujme a máte ideální možnost rozjímat s ostatními muži o chlapských záležitostech a užívat si moment, kdy se o vás někdo stará. Muž si tak užije příjemné odpočinkové odpoledne, po kterém může partnerku překvapit novým vzhledem. Obě strany vyhrávají. 

Popularita barbershopů

Specializace na pánské střihy

Jednou z výhod barbershopů je jeho personál. Zákazníci barbershopů jsou muži a proto personál tvoří kadeřníci, kteří se specializují na pánské střihy a holení. Dokážou správně poradit, co by jakému muži mohlo nejvíce sedět a do toho vás i oholí. Na rozdíl od smíšených kadeřnictví se holič soustředí pouze na užší skupinu sestřihů, ve kterých se může nadále zlepšovat. Výsledky mužských sestřihů jsou proto o poznání vydařenější. 

Luxus pro pravé gentlemany

Moderní barbershopy jsou laděny do tmavších barev s častým využitím dřeva a kůže pro navození atmosféry luxusu. Účelem každého holiče je totiž skutečnost, aby se muž cítil v prostorách co nejlépe, odnesl si dobrý pocit a příště se vrátil třeba s kamarádem. O sestřih se holič stará alespoň hodinu, takže nemáte pocit, že by vás se službou odbyl, a navíc si můžete nechat i oholit či zastřihnout vousy, na což jsou tito zaměstnanci také experti. Nemusíte tak nic honit na poslední chvíli a třikrát se u toho říznout. Všechno hezky v klidu, pohodě a s báječným výsledkem od profesionála. 

Popularita barbershopů

pinterest.com

 

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDA PRO MUŽE BARBERSHOP ZE SPOLEČNOTI LUXUSNÍ SLUŽBY RELAX PRO MUŽE KADEŘNICTVÍ PRO MUŽE HOLIČSTVÍ

Související články

Značka Burberry poprvé do své kampaně obsadila modelku Gigi Hadid

Gigi Hadid poprvé obsadila hlavní roli v módní kampani britské značky Burberry. Při té příležitosti v ní ztvárnila čtyři vzhledy nejenom co se týče módních outfitů.

Celý článek

H&M ve spolupráci s Netflixem vzdávají poctu úspěšnému seriálu Stranger Things

Netflix představí v létě již třetí sérii oblíbeného seriálu Stranger Things. Ve spolupráci s H&M a Netflixem vznikla letní kolekce plná inspirace s prostředím kolem seriálového bazénu a s 80. lety!

Celý článek

H&M představuje novou kolekci udržitelné módy

V letošní letní kolekci najdeme materiály z udržitelných zdrojů, u kterých byla použita barvící technika přírodními látkami získávanými z rostlin. Nejen, že se při výrobě a likvidaci oblečení ulehčí naší krásné planetě, ale i vy budete s kvalitou a pohodlností materiálu spokojenější.

Celý článek

Objevte dánskou značku Rains

Skandidávský minimalismus, nadčasovost a zároveň funkčnost definuje oblečení a doplňky, které nám nabízí dánská značka Rains. Pokud rádi chodíte deštěm, a i přesto chcete zůstat v suchu a teple nebo často jezdíte na kole, věnujte Rains zvýšenou pozornost.

Celý článek

Jak se neobléknout na festival aneb co se nepovedlo na Coachelle

Jeden z nejznámějších festivalů světa ročně přiláká přes sto tisíc lidí. Prestižní Coachella festival v Kalifornii je proslulý nejen hudbou, ale i módou, která diktuje trendy pro letní festivalovou sezónu. Co bylo to nejbizarnější?

Celý článek

Pánská móda: které kousky jsou v nadcházející sezóně IN?

Slunečných dní je čím dál více a to znamená jediné. Je čas na jarní kolekce! Především definitivně obměnit zimní šatník za nový. Co je letos pro pány IN?

Celý článek

Staré kousky ve vašem novém jarním šatníku

Za pár dní vypukne mezinárodní Fashion Revolution Week, který každoročně upozorňuje na problémy módního průmyslu a podporuje uvědomělé nakupování.

Celý článek

Vítání jara s Levi's? Proč by ne?!

Džíny jsou nepostradatelným kouskem v šatníku žen, mužů i dětí. Nosí a nosili je všichni. Vždyť původně se jednalo o součást pracovního oděvu. Značka Levi's jako původní producent džín je symbolem tradice a kvality. Podívejte se na jejich novou jarní kolekci.

Celý článek